این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامشیار کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامشیار

ارگاسم یا انفجار حس شهوت زنان

ارگاسم یا انفجار حس شهوت زنان
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/11/20 0 نظر

ارگاسم یا انفجار حس شهوت در نقطه اوج لذت جنسی اتفاق می افتد. ارگاسم یک لذت قوی جنسی و احساسی است که با تخلیه انفجاری احساس شهوت خود را نشان می دهد. ارگاسم به طور کامل یک پدیده مغزی است و صرفا در مغز اتفاق می افتد.

ارگاسم در مغز یا در دستگاه تناسلی؟

ارگاسم یا انفجار حس شهوت در نقطه اوج لذت جنسی اتفاق می افتد. ارگاسم یک لذت قوی جنسی و احساسی است که با  تخلیه انفجاری احساس شهوت در رابطه جنسی خود را نشان می دهد.ارگاسم به طور کامل یک پدیده مغزی است و صرفا در مغز اتفاق می افتد.

از زمانیکه پیغام هاى جنسی بین شما و همسرتان رد و بدل مى شود. مغز خود را برای لحظه ارسال دستور نهایی انفجار احساس و تنش عضلانی خود را آماده مى کند. پیغام اولیه، لمس، بوسه و گرمای تنفس باعث می شود دستور مداوم برای افزایش گردش خون در آلت تناسلی زن توسط مغز صادر شود. 

ارتباط بین دستگاه تناسلی و مغز 

4 نوع فیبر عصبی پیام ها را از قسمت تناسلی به مغز می برد :

-عصب هیپو گاستریک از تخمدان و رحم 

-عصب پلویک از واژن و گردن رحم و روده بزرگ

-عصب پودنتال از کلیتوریس

-عصب واگ از واژن ، گردن رحم و تخمدان

این شبکه هاى عصبى توسط هزاران پایانه عصبی اطلاعات را بین مغز و دستگاه تناسلی زن منتقل مى کنند.  لحظه به لحظه شدت ارسال پالس ها بیشتر شده و با ازاد شدن انفجاری  موادشیمیایی در بخش آمیگدال ، مخچه ، هیپوفیز ارگاسم یا انفجار حس شهوت رخ مى دهد . شدت ارگاسم رابطه مستقیم با میزان رها شدن این نوروترنسمیترها دارد. 

هنگام ارگاسم کدام قسمت مغز تعطیل می شود؟

در هنگام ارگاسم یا انفجار حس شهوت جنسی قسمت قدامی قشر مغز که مسئول منطق و دلیل است کاملا تعطیل  مى شود.قسمتی از مغز که مسئول کنترل درد است فعال مى ماند. قسمتی که مسئول عواطف است فعالیتش کم مى شود تا بتواند ترس و اضطراب را کنترل کند.تنوع راه هاى عصبی که باعث انتقال پیام هاى حسی به مغز می شوند موجب مى شود انواع ارگاسم متفاوت را شاهد باشیم . 

دو نوع  ارگاسم  اصلی در زنان وجود دارد: 

-ارگاسم کلیتورال، که از طریق تحریک کلیتوریس اتفاق مى افتد 

-ارگاسم واژینال، که از طریق تحریک مخاط واژن در هنگام دخول اتفاق مى افتد.

وجود شبکه عظیم عصبی که تماما در زمان ارگاسم یا انفجار حس شهوت درگیر مى باشند باعث مى شود که در هنگام ارگاسم زنان تنش عضلانی شدید در ناحیه وسیعی از شکم ، تخمدان ها، واژن و روده اتفاق بیفتد . با توجه به اینکه رشته های عصبى از فردی به فرد دیگر کاملا متفاوت است لذا تنش های عضلانى نیز که توسط این اعصاب اتفاق مى افتد متفاوت است و این توجیه کننده رفلکس هاى متنوع زنان هنگام ارگاسم یا انفجار حس شهوت است . 

درباره شهوت زن و عوامل سرکوب آن بیشتر مطالعه کنید.

عدم وجود ارگاسم

از انجا که ارگاسم اوج هیجان جنسی است لذا عدم وجود آن در زنی باید پیگیری و بررسی شود.زیرا نبود ارگاسم یا انفجار حس شهوت به کیفیت رابطه جنسی صدمه مى زند و همچنین باعث مى شود رابطه عاطفی بین زوج ها شکننده شود. 

در تحقیقی که در سال 2006 در ایران انجام شد بیش از 25٪‏ زنان ارگاسم را تجربه نمی کنند. این تحقیق نشان داد که عموما در زنان با سطح سواد پایین تر و زنانى که در سنین بسیار پایین ازدواج مى کنند مشکل عدم ارگاسم شایع تر است . 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...