این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامشیار کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامشیار

ارگاسم و تغذیه

ارگاسم و تغذیه
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/01/21 0 نظر

کیفیت ارگاسم و تغذیه شدیدا با یکدیگر مرتبط هستند به طوری که بسیاری از اختلالات ارگاسم را می توان با مصرف مواد غذایی مناسب درمان کرد.

تاثیر تغذیه بر ارگاسم

رسیدن به ارگاسم و تغذیه کردن، فعالیت های لذتبخشی هستند که توسط دو سیستم جداگانه کنترل و انجام می شوند. اگرچه در ظاهر دستگاه گوارش و دستگاه تناسلی ارتباطی با هم ندارند اما این دو بر یکدیگر تاثیر می گذارند.

تغذیه و اختلال ارگاسم هرکدام به تنهایی برای ما مهم هستند. در صورتی که بدانیم هرکدام در دیگری اثر گذاری دارند درصدد بهبود کیفیت هر دو اقدام خواهیم کرد. ارگاسم و تغذیه دو منبع سلامت روان و جسم هستند.

تغذیه

اهمیت داشتن یک برنامه تغذیه مناسب بر کسی پوشیده نیست. همه انسان ها تمایل دارند ضمن داشتن تغذیه لذت بخش، سلامتی شان نیز تامین گردد. علم تغذیه از زمان های دور مورد توجه بوده است . امروزه نقش تغذیه سالم در سلامتی و بیماری بر تحقیقات بسیاری انجام می شود. از طرفی داشتن ارگاسم یا لذت جنسی در رابطه جنسی نیز برایمان دارای اهمیت است.ارگاسم و تغذیه و رعایت نکات بهداشتی در مورد ایندو باعث سلامت جنسی و جسمی خواهد شد.

ارگاسم

رسیدن به ارگاسم و تجربه اوج لذت جنسی از تفریحات زندگی بشری و از مباحث اصلی در سکسولوژی است. عوامل متعددی در بوجود آمدن ارگاسم دخالت دارند. بنابراین در صورتیکه دچار اختلال ارگاسم شویم درصدد رفع عوامل تاثیرگذار برمی آییم. این عوامل شامل عوامل تاثیرگذار جسمی، روانی، عاطفی و اجتماعی هستند.

ارگاسم و تغذیه 

فعالیت جنسی سالم همراه با قوی بودن ارگاسم و تغذیه سالم باعث خواهند شد ما از موهبت سلامت جنسی و رابطه ای در دراز مدت بهره مند شوید. از بعد عوامل جسمی و سلامت جسم ، تغذیه نقش ویژه ای دارد. فعالیت جنسی نیازمند مصرف انرژی می باشد که انرژی ما از طریق تغذیه تامین می شود. لازم است بدانیم که این فعالیت نیاز به انرژی ( 26 تا 288 کیلو کالری برای 30دقیقه) زیادی ندارد. و در صورت داشتن سلامت کلی ، نیاز انرژی اضافی بر بدن تحمیل نمی شود. اما برخی غذاها پر انرژی تر بوده و برخی از مواد غذایی انرژی کمتری تولید می کنند. نقش تغذیه در اختلال عملکرد جنسی به ویژه اختلال ارگاسم به عواملی چون میزان تامین انرژی، فاصله زمانی تغدیه تا ارتباط جنسی، پرخوری وکم خوری و مشکلات گوارشی بستگی دارد. البته باید بدانید که نقش تغذیه از جنبه بهداشت رفتار جنسی مهم است و در ایجاد اختلال ارگاسم تاثیر ندارد. بنابراین برای داشتن یک ارتباط جنسی مناسب رعایت بهداشت و سلامت جنسی مهم است. موارد ذکر شده در مورد تغذیه از نظر رعایت بهداشت جنسی بایستی مورد توجه قرار گیرد. رعایت فاصله زمانی تغذیه و شروع ارتباط جنسی پس از گذشت حداقل زمان از هضم غذا، پیشگیری از پرخوری یا گرسنگی و یا رعایت استفاده از غذاهایی که ایجاد نفخ شدید می کنند در بهداشت رفتار جنسی اثر مثبتی دارند.


بروزرسانی :  98/11/08

By : K. Atazadeh

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...