این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

با توجه به شیوع کرونا ازپذیرفتن بیماران بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

ارگاسم زن و مرد و شخصیت

ارگاسم زن و مرد و شخصیت
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/01/21 نظر 0 بازدید 1,373

تاثیر ویژگی های شخصیت را در ارگاسم زن و مرد را می توان به عنوان یک فاکتور موثر یا غیر موثر در نظر گرفت؟  معنای کلمه ارگاسم،  اوج لذت جنسی است که عموما در یک رابطه دو نفره به دست می آید. بنابراین شخصیت فرد مقابل و یا ویژگی شخصیت خود فرد در آن موثر خواهد بود.

تاثیر ویژگی های شخصیت در ارگاسم

تاثیر ویژگی های شخصیت را در ارگاسم زن و مرد را می توان به عنوان یک فاکتور موثر یا غیر موثر در نظر گرفت؟ معنای کلمه ارگاسم،  اوج لذت جنسی است که عموما در یک رابطه دو نفره به دست می آید. بنابراین شخصیت فرد مقابل و یا ویژگی شخصیت خود فرد در آن موثر خواهد بود. زمانی شما از چیزی لذت می برید که موضوع مورد نظر با سلایق، معیارها و ویژگی هایتان سازگاری داشته باشد. انسان ها دارای سلایق مختلفی هستند لذا همین موضوع باعث تفاوت در دوست داشتن و لذت بردن و حتی عواطف ناخوشایند شان می شود.

داشتن ارگاسم لذتبخش باعث بهتر شدن روابط جنسی و نهایتا صمیمیت رابطه می شود. این روابط به سلامت جنسی مرد و زن کمک می کند.

 

آزمون عزت نفس

 

بررسی تاثیر ویژگی های شخصیت در ارگاسم با یک مطالعه موردی

در یک تحقیقی که در خصوص دلایل اصلی اختلال ارگاسم زنان و تجربه نکردن و یا غیر واقعی بودن ارگاسم زنان در آلبانی صورت گرفته نتایج جالبی به دست آمده است. در این تحقیق ابتدا از زنان سوالاتی در خصوص علایق جنسی، توانایی ها، دفعات رابطه جنسی،زمان رسیدن به ارگاسم، و سایر انتظارات آنها در یک رابطه جنسی پرسیده شد. سپس  ویژگی های شریک جنسی این زنان مورد بررسی گرفت. در مرحله بعد از خانم ها در مورد ویژگی های همسرانشان سوال شد.

نتایج این مطالعه نشان داد که زنان، همسران قدرتمند، مقتدر و جذاب را بیشتر دوست دارند. این مطالعه سکسولوژی نشان داد که، ویژگی های شخصیتی مردان از نظر خانم ها مهمترین فاکتور است. و رابطه جنسی و رسیدن به اوج لذت جنسی در درجه بعدی ارجحیت دارد. به این دلیل است که درصورت دریافت توجه مناسب مردان به همسرانشان  احساس لذت بیشتر و ارگاسم لذتبخش تر در طول رابطه جنسی بوجود می آید. همچنین از نظر خانم ها میزان جذابیتشان برای همسر و در نتیجه دریافت توجه بیشتر، موجب رسیدن به ارگاسم بهتر و قوی تر  می شود. این تحقیقات نشان می دهند که: در مورد اوج لذت مردان می توان این طور پیش بینی نمود که جذابیت جسمی برای مردان اهمیت داشته و برای زنان نگاهشان و برداشتشان از خود وتوانایی احساس لذت دادن به همسر و تداوم ارتباط با شریک جنسی است که اهمیت دارد.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...