این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

درمان اختلال جنسی ( کامش ) دکتر محمد حسن عبدالی

آیا الکل برای اختلال نعوظ مفید است؟

آیا الکل برای اختلال نعوظ مفید است؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1402/08/20 نظر 0 بازدید 243

مصرف الکل برای بهبود مشکل اختلال نعوظ مانند یک تیغ دو لبه عمل میکند به طوری که در کوتاه مدت با  مصرف مقدار کنترل شده تاثیر مثبتی روی نعوظ دارد ولی در صورت مصرف طولانی مدت میتواند به رگ های بدن آسیب وارد کرده و نعوظ را با مشکل مواجه کند.

اختلال نعوظ یکی از مشکلات شایع در میان مردان است و به عنوان شایع ترین اختلال جنسی در میان مردان مسن تر شناخته شده است. البته در سالهای اخیر اختلال نعوظ در مردان جوان نیز مشکلی جدی و شایع شده است . اختلال  نعوظ به معنی ناتوانی در داشتن یک نعوظ رضایت بخش برای برقراری یک رابطه ی جنسی راضی کننده برای هر دو طرف می باشد و جالب است بدانید که در مطالعات تخمین زده شده است که شیوع اختلال نعوظ تا سال 2025 به 322 میلیون کیس خواهد رسید که آمار تکان دهنده ای است. علت این افزایش را در سال های گذشته می توان به بیشتر شدن ریسک فاکتور های اختلال نعوظ در زندگی مدرن امروزی مربوط دانست. چاقی، سیگار کشیدن و مصرف الکل از این ریسک فاکتور ها هستند. بنابراین باید برای جلوگیری از اختلال نعوظ اقداماتی انحام داد و عوامل ایجاد کننده اختلال نعوظ را محدود کرد.  از میان این ریسک فاکتور ها مصرف الکل است ، نوشیدن الکل در مقادیر کم می تواند اثر مثبتی بر اختلال نعوظ داشته باشد. در این مقاله به بررسی رابطه ی بین نوشیدن الکل و اختلال نعوظ می پردازیم. اگر با اختلال نعوظ درگیر هستید، امیدواریم در پایان این مقاله بتوانید تصمیم خود را برای ادامه دادن به نوشیدن الکل بگیرید. در ابتدا باید بدانید مصرف بیش از حد الکل مانند تاثیر تستوسترون بر اختلال نعوظ  است یعنی علاوه بر بی میلی جنسی باعث شل شدن آلت می شود . 
در ابتدا لازم است بدانید که نوشیدن الکل می تواند عملکرد رگ های شما را با مشکل رو به رو کند که همین میتواند عاملی برای بروز زودهنگام مشکلات قلبی-عروقی باشد. علاوه بر این، اختلال عملکرد رگ های لایه ی داخلی قلب،  یکی از علت های اختلال نعوظ شناخته شده است. اما شواهد نشان می دهند که مصرف منظم نوشیدنی های الکلی در حد یک تا دو لیوان در روز ممکن است ریسک بروز مشکلات قلبی-عروقی را کاهش دهد و مصرف 14 بار نوشیدنی الکلی در هفته ریسک اختلال نعوظ را 34٪ کاهش می دهد . بنابراین مصرف الکل برای بهبود مشکل اختلال نعوظ مانند یک تیغ دو لبه عمل میکند. نوشیدن الکل از طریق راه های زیر باعث بهبود مشکل اختلال نعوظ می شود:
 1-نوشیدن الکل در مقادیر کم و کنترل شده می تواند تا حدی عملکرد اندوتلیال را بهبود بخشد و از این طریق خونرسانی به آلت را تقویت کرده و نعوظ بهتری حاصل شود.
2-مصرف الکل به میزان کم تا متوسط باعث کاهش استرس فرد  و احساس شادی کاذب میشود. استرس یکی از عوامل سرکوب میل جنسی در آقیان می باشد که با مصرف الکل میتون تا حدی زیادی آنرا فراموش کرد.
مصرف طولانی مدت الکل در مقادیر زیاد می تواند علتی برای ایجاد مشکلات نعوظ باشد. برای این مشکل، علت های زیر ذکر شده است: 
1-مصرف طولانی مدت الکل باعث ایجاد مشکلات قلب-عروقی می شود. در حقیقت این دو اساس پاتوفیزیولوژی مشترکی دارند از جمله التهاب و کاهش سطح هورومون تستوسترون. می توان با عادات مثبت از جمله رژیم غذایی سالم و ورزش کردن این مشکل را کاهش داد اما کنترل مقدار مصرف الکل بهترین راه برای پشگیری از این مشکل است.
2-مصرف الکل می تواند باعث کاهش سطح هورمون تستوسترون شود و از این طریق میل جنسی را کاهش دهد.
3-مصرف الکل به میزان زیاد و به مدت طولانی می تواند باعث ایجاد اعتیاد به آن شده و احساسات منفی از جمله خشم و پرخاشگری را در فرد افزایش دهد. که این احساسات می توانند میل جنسی فرد و توانایی نعوظ وی را کاهش دهند.
همچنین کسانی که در گذشته سابقه ی مصرف الکل را به صورت طولانی مدت و به شکل اعتیادگونه داشته اند اما اکنون آنرا ترک کرده اند در معرض اختلال نعوظ قرار دارند چرا که این افراد احتمالا به دلیل مشکلات سلامتی یا سو مصرف الکل آنرا ترک کرده اند که همین عوامل میتوانند آنها را مستعد اختلال نعوظ کنند.
همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد، مصرف الکل برای بهبود اختلال نعوظ مانند تیغ دولبه عمل می کند و مرز باریکی برای آن وجود دارد. شما میتوانید با مصرف مقادیر کم و کنترل شده از مزایای آن برای افزایش قدرت جنسی خود بهره بگیرید اما زیاده روی در مصرف آن می تواند برای شما ریسک مشکلات قلبی- عروقی از جمله سکته ی قلبی را به همراه داشته باشد.
 
 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...