این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

زگیل تناسلی را چگونه درمان کنیم

چکیده این مطلب : انتشار : 1401/06/28 نظر 0 بازدید 36

زگیل تناسلی عارضه های پوستی است که توسط یک پاپیلوما ویروس به وجود می آید . این ویروس از طریق تماس منتقل می شود . این تماس باید یک تماس فیزیکی مدت دار باشد . 

زگیل تناسلی عارضه های پوستی است که توسط یک پاپیلوما ویروس به وجود می آید . این ویروس از طریق تماس منتقل می شود . این تماس باید یک تماس فیزیکی مدت دار باشد . به عنوان مثال وقتی شما با  کسی دست می دهید چون تماس موقتی و گذراست و فقط پوست دست در تماس است امکان انتقال ویروس پاپیلوما وجود ندارد. ولی در یک رابطه جنسی این تماس شدید ، محکم و طولانی مدت است . همچنین در رابطه زناشویی مخاط که یک ناحیه پرخون است نیز در تماس طولانی خواهد بود ، بنابراین در رابطه زناشویی احتمال انتقال زیاد است. 

مردان در صورتی که مبتلا به زگیل تناسلی شده باشند معمولا بعد از یک رابطه پر خطر ضایعات پوستی در ناحیه بالای آلت ، روی بدنه آلت  و روی بیضه ها مشاهده می کنند .زگیل تناسلی در زنان در اطراف سوراخ واژن ، اطراف سوراخ مقعد و گاهی در ناحیه رویش موها ظاهر می شود . در افراد همجنسگرا این ضایعات هم در ناحیه تناسلی و هم در ناحیه مقعد دیده می شوند. به صورت کلی این زگیل ها به صورت تکی و جدا از هم هستند و به محض تراشیدن موها با تیغ به سرعت هر یک زگیل به ده ها زگیل تبدیل می شوند و منظره زشتی ایجاد می کنند. 

اگر مبتلا به زگیل تناسلی شدید نگران نباشید . در صورتیکه توصیه های بهداشتی را عمل کنید زگیل ها از بین خواهند رفت و مشکلی برای شما ایجاد نمی کنند. کارهایی که باید بعد از ابتلا به زگیل تناسلی باید انجام دهید. عبارتند از :

نداشتن اضطراب ، زگیل تناسلی در صورت رعایت نکات بهداشتی خطرناک نیست

پاکیزه نکه داشتن محل ضایعات 

عدم تراشیدن موها با تیغ وعدم استفاده از مواد شیمایی 

اجتناب از هرگونه رابطه زناشویی و تماس جنسی کنترل نشده 

اجتناب از هرگونه خود درمانی و استفاده از پماد ها و داروهای گیاهی 

مراجعه به پزشک و معاینه توسط پزشک و برداشتن زگیل های تناسلی توسط پزشک 

مراجعه برای تزریق واکسن 

 

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...