این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

انواع روش های درمان زگیل تناسلی

انواع روش های درمان زگیل تناسلی
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/06/28 نظر 0 بازدید 114

زگیل تناسلی عارضه های پوستی است که توسط یک پاپیلوما ویروس به وجود می آید . این ویروس از طریق تماس منتقل می شود . این تماس باید یک تماس فیزیکی مدت دار باشد . 

انواع روش های درمان زگیل تناسلی در صورتیکه به اچ پی وی مبتلا باشید می تواند برای شما کارساز باشد. در ابتدا باید پزشک با بررسی ضایعات بدن شما از وجود زگیل تناسلی مطمئن شود و در صورت نیاز با آزمایشات تشخیص ویروس پاپیلوما و نوع ویروس را در شما تعیین کند. پس از انجام مراحل تشخیص درمان زگیل تناسلی به یکی از روش هایی که در ادامه مقاله خواهد آمد انجام خواهد شد. همانطورکه گفته شد روش های متفاوتی برای درمان زگیل تناسلی وجود دارد . این روش ها بسته به نوع ضایعه و میزان انتشار آن متفاوت خواهد بود . به طور کلی هدف از معالجه زگیل تناسلی برداشتن کامل ضایعات ناشی از ویروس پاپیلوما است. برای برداشتن زگیل تناسلی  پزشک روش های مختلفی را استفاده می کند . دکتر زگیل تناسلی را با لیزر یا کرایو تراپی می تواند ریشه کن نماید. 

نحوه انتشار ویروس زگیل تناسلی

زگیل تناسلی عارضه های پوستی است که توسط یک پاپیلوما ویروس به وجود می آید . این ویروس از طریق تماس منتقل می شود . این تماس باید یک تماس فیزیکی مدت دار باشد . به عنوان مثال وقتی شما با  کسی دست می دهید چون تماس موقتی و گذراست و فقط پوست دست در تماس است امکان انتقال ویروس پاپیلوما وجود ندارد. ولی در یک رابطه جنسی این تماس شدید ، محکم و طولانی مدت است . همچنین در رابطه زناشویی مخاط که یک ناحیه پرخون است نیز در تماس طولانی خواهد بود ، بنابراین در رابطه زناشویی احتمال انتقال زیاد است. 

مردان در صورتی که مبتلا به زگیل تناسلی شده باشند معمولا بعد از یک رابطه پر خطر ضایعات پوستی در ناحیه بالای آلت ، روی بدنه آلت  و روی بیضه ها مشاهده می کنند .زگیل تناسلی در زنان در اطراف سوراخ واژن ، اطراف سوراخ مقعد و گاهی در ناحیه رویش موها ظاهر می شود . در افراد همجنسگرا این ضایعات هم در ناحیه تناسلی و هم در ناحیه مقعد دیده می شوند. به صورت کلی این زگیل ها به صورت تکی و جدا از هم هستند و به محض تراشیدن موها با تیغ به سرعت هر یک زگیل به ده ها زگیل تبدیل می شوند و منظره زشتی ایجاد می کنند. 

توصیه هایی برای جلوگیری از ابتلا به زگیل تناسلی

اگر مبتلا به زگیل تناسلی شدید نگران نباشید . در صورتیکه توصیه های بهداشتی را عمل کنید زگیل ها از بین خواهند رفت و مشکلی برای شما ایجاد نمی کنند. کارهایی که باید بعد از ابتلا به زگیل تناسلی باید انجام دهید. عبارتند از :

نداشتن اضطراب ، زگیل تناسلی در صورت رعایت نکات بهداشتی خطرناک نیست

پاکیزه نکه داشتن محل ضایعات 

عدم تراشیدن موها با تیغ وعدم استفاده از مواد شیمایی 

اجتناب از هرگونه رابطه زناشویی و تماس جنسی کنترل نشده 

اجتناب از هرگونه خود درمانی و استفاده از پماد ها و داروهای گیاهی 

مراجعه به پزشک و معاینه توسط پزشک و برداشتن زگیل های تناسلی توسط پزشک 

مراجعه برای تزریق واکسن 

روش های مختلف درمان زگیل تناسلی 

درمان گیاهی زگیل تناسلی 

کرایو تراپی 

لیزر درمانی زگیل تناسلی 

جراحی زگیل تناسلی 

کرم های موضعی درمان زگیل تناسلی 

 

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...