این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

توجه : اخیرا افرادی سودجو با استفاده از نام کلینیک کامش اقدام به فروش داروهای غیر مجاز در گروههای تلگرامی  نموده اند. به اطلاع می رساند این مرکز به هیج عنوان دارو برای فروش ندارد. 

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

درمان عود زگیل تناسلی

درمان عود زگیل تناسلی
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/08/12 نظر 0 بازدید 480

درمان عود زگیل تناسلی یک چالش اساسی در درمان بیماری های آمیزشی است . بسیاری از بیماران که به طور مکرر دچار زگیل تناسلی می شوند از سایر اختلالات جنسی نیز رنج می برند. 

درمان عود زگیل تناسلی یک چالش اساسی در درمان بیماری های آمیزشی است . بسیاری از بیماران که به طور مکرر دچار زگیل تناسلی می شوند از سایر اختلالات جنسی نیز رنج می برند. اگر شما دچار زگیل تناسلی شده اید باید بدانید که در یک رابطه جنسی ویروس اچ پی وی به شما منتقل شده است ، انتقال زگیل تناسلی در یک رابطه جنسی از فرد آلوده به راحتی به شما انجام می شود . و اگر در گذشته زگیل تناسلی داشته اید و درمان زگیل تناسلی را انجام داده اید و هم اکنون مجددا زگیل ها رشد کرده اند دچار عود زگیل های تناسلی شده اید و امکان دارد این ویروس ها دوباره باعث عفونت زگیل تناسلی در ناحیه  مقعد و آلت تناسلی شما شوند. 

در کلینیک سلامت جنسی کامش توصیه اکید به بیماران می شود که با اقداماتی که در ادامه می آید مانع از بروز زگیل ژنیتال شوند. 

 

راهکار های مختلف درمان عود زگیل تناسلی 

 

درمان زگیل تناسلی وقتی به صورت تکرار شونده باشد با درمان ساده کرایو تراپی و یا لیزر به تنهایی امکان پذیر نیست و حتما همراه با دو روش فوق باید نسبت به افزایش و تقویت سیستم ایمنی ، استفاده از درمان خانگی ، استفاده از انواع کرم ها و پماد ها و واکسیناسیون کامل اقدام کرد تا از بروز مجدد زگیل ها جلوگیری کرد. 

 

درمان عود زگیل تناسلی با داروهای گیاهی 

 

درمان عود زگیل تناسلی با داروهای گیاهی بر افزایش توان سیستم ایمنی شما استوار است . در افرادی که به طور مداوم زگیل ها پس از درمان دوباره ظاهر می شوند سیستم ایمنی توانایی سرکوب ویروس را ندارد. در این بیماران ویروس پس از درمان اولیه به صورت مخفی به حیات خود ادامه می دهد و به محض ضعیف شدن سیستم ایمنی دویاره فعال شده و باعث پدیدار شدن زگیل ها می شوند. درمان عود زگیل تناسلی برای تقویت قوای دفاعی بدن بوسیله داروهای زیر انجام می پذیرد .

آلوئه ورا که سرشار از ویتامین های گروه بی ، سی و اسید فولیک است . 

بابونه 

جینسینگ 

گانودرما 

ریحان 

 

درمان عود زگیل تناسلی با استفاده از واکسیناسیون 

 

به کلیه بیماران مراجعه کننده برای درمان عود زگیل تناسلی توصیه می کنیم که پس از درمان با کرایو تراپی و یا لیزر واکسیناسیون کامل انجام دهند د هر سه دوز واکسن گارداسیل را انجام دهند . در این افراد به علت ضعف سیستم ایمنی امکان دارد انواع دیگر ویروس اچ پی وی باعث زگیل تناسلی شوند . بیش از صد گونه ویروس اچ پی وی وجود دارد و ابتلا به یک گونه دلیل بر عدم ابتلاء به انواع دیگر نمی شود. 

 

درمان عود زگیل تناسلی با انواع کرم 

 

کرم ها و پماد های مختلفی برای درمان عودهای مکرر زگیل تناسلی وجود دارند . این کرم ها باید در افرادی که پی در پی زگیل می زنند در صورتی موثر است که بعد از برداشتن زگیل ها انجام شوند. این کرم ها عبارتند از :

کرم سیکاتچین 

کرم پودوفیلین 

 

درمان قطعی عود زگیل تناسلی 

 

درمان قطعی زگیل تناسلی فقط با استفاده از برداشتن کامل زگیل تناسلی امکان پذیر است، در صورتی که در ادامه درمان، سیستم ایمنی را تقویت کنند و از کرم هایی استفاده کنند که رشد و تکثیر ویروس اچ پی وی را متوقف کنند . در این بیماران توصیه می شود در اولین مواجهه با عود زگیل ها بلافاصله اقدام به برداشتن زگیل ها کنند. برداشتن زگیل ها پس از عود با استفاده از لیزر و کرایوتراپی انجام می شود. 

 

 

 

 

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...