این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

با توجه به شیوع کرونا ازپذیرفتن بیماران بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

زود انزالی در رابطه جنسی

زود انزالی در رابطه جنسی
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/01/21 نظر 0 بازدید 1,613

زود انزالی در رابطه جنسی می تواند به سردی رابطه منجر شود. هنگام برقراری رابطه با شریک زندگی، زمان بندی در اتاق خواب بسیار حائز اهمیت می باشد. اگر هنگام برقراری رابطه ی جنسی، مرد زودتر از موعد به رضایت جنسی برسد به عبارت بهتر زود انزالی در رابطه جنسی داشته باشد،هیچ کدام از شرکای جنسی احساس خشنودی و رضایت از آن رابطه را تجربه نخواهند کرد

علت زود انزالی در رابطه جنسی و عوامل آن

زود انزالی در رابطه جنسی می تواند به سردی رابطه منجر شود. هنگام برقراری رابطه با شریک زندگی، زمان بندی در اتاق خواب بسیار حائز اهمیت می باشد. اگر هنگام برقراری رابطه ی جنسی، مرد زودتر از موعد به رضایت جنسی برسد به عبارت بهتر زود انزالی در رابطه جنسی داشته باشد،هیچ کدام از شرکای جنسی احساس خشنودی و رضایت از آن رابطه را تجربه نخواهند کرد. این مسئله، در واقع مشکلی است به نام زود انزالی است. این مشکل می تواند مسئله ای بسیار ناامید کننده باشد; حتی در برخی موارد ممکن است زنگ خطری جدی برای روابط زوجین باشد و باید به دنبال درمان زود انزالی بود. وجود زود انزالی در مرد در دراز مدت موجب سرد مزاجی زن می شود.

اگر با مشکل زود انزالی در رابطه جنسی دست و پنجه نرم می کنید، نیازی نیست تا برای همیشه با این مسئله زندگی کنید، بلکه روش هایی برای حل این مشکل و رضایت از رابطه ی جنسی توسط زوجین، وجود دارد.

 

آزمون عفونت جنسی مردان

 

زود انزالی در رابطه جنسی چیست؟

زمان مشخصی برای به انزال رسیدن آقایان، هنگام برقراری رابطه ی جنسی وجود ندارد. اما اگر قبل از شروع مقاربت جنسی، یا دقایقی کوتاه پس از شروع رابطه به ارگاسم می رسید، بنابراین با مشکل زود انزالی مواجه هستید.

این مسئله، در واقع مشکلی رایج میان آقایان می باشد. بین 30 تا 40 درصد مردان در بازه ای مشخص از زندگی، با این مشکل دست و پنجه نرم خواهند کرد. بنابراین، این نکته را همواره در ذهن خود بسپارید که اگر زود انزالی در رابطه جنسی  شما تازه ایجاد شده است نیازی نیست تا نگرانی زیادی در رابطه با این مسئله به خرج دهید، زیرا این مشکل موقتی می باشد و تقریباً برای تمامی مردان پیش می آید.

چه چیزی باعث بروز زود انزالی در رابطه جنسی می شود؟

علت اصلی بروز این مشکل هم چنان ناشناخته است. اما فعل و انفعالات شیمیایی که درون مغز اتفاق میافتد، ممکن است جزو اصلیترین دلایل برای زود انزالی در رابطه جنسی باشد. بعضی مطالعات نشان می دهند سروتونین  که درون مغز قرار دارد در انزال دارای نقش مهمی است، این سروتونین ها، در واقع یکی از اصلی ترین عوامل برای تنظیم انزال می باشند. لذا حل مشکل با دارو درمانی و توسط داروهای مهار کننده های بازجذب سروتونین از جمله درمان های انتخابی در درمان زود انزالی است.

عوامل روانی و احساسی خطر زا زیر در سلامت جنسی نیز ممکن است در بروز زود انزالی در رابطه جنسی دخیل باشند:

-استرس

-افسردگی

-عصبانیت و خشم

-حس گناه

-مشکلات در روابط

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...