این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

مازوخیسم در رابطه جنسی

مازوخیسم در رابطه جنسی
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/03/25 نظر 0 بازدید 3,056

تشخیص اختلال مازوخیسم جنسی
 براساس معیارهای خاص بالینی این تشخیص صورت می گیرد.برای مثال بیمار با تحقیر،  ضرب و شتم یا هرج و مرج دیگری مورد آزار و اذیت قرار گرفته باشد. بیمار در مورد فانتزی ها،  آرزوی شدید یا رفتارهای مازوخیستی که باعث تحریک جنسی اش می شود صحبت کند.

 

مازوخیسم جنسی یکی از انواع پارافیلیا است . مازوخیسم جنسی یک اختلال است که در آن افراد از فانتزی های جنسی، آرزوها و رفتارهای مربوط به آن(واقعی یا شبیه سازی شده) از تحقیر، ضرب و شتم یا غیره استفاده می کنند تا با درد و عذابی که می کشند به اوج لذت جنسی برسند. این مقاله از کلینیک سلامت جنسی کامش را مطالعه کنید.

مازوخیست یا خودآزارگر جنسی

این اعمال ممکن است محدود به تحقیر کلامی باشد، یا ممکن است شامل ضرب و شتم یا سایر موارد باشد. مازوخیست ها ممکن است این فانتزی ها را روی خودشان انجام دهند مانند بریدن یا سوراخ کردن پوست خود و یا سوزاندن خود – و یا ممکن است به دنبال یک شریک باشند (سادیست) که او از از درد و یا ایجاد تحقیر در دیگران لذت ببرد و فعالیت هایی نظیر اسارت تنبیه یا تجاوز شبیه سازی شده را روی فرد مازوخیست انجام می دهد. فانتزی ها و فعالیت های اینگونه در رابطه جنسی بزرگسالان خیلی رایج و رضایت بخش است. شرکت کنندگان در این فانتزی ها آگاه هستند که این رفتارها یک “بازی” است و از ایجاد درد و صدمات واقعی اجتناب شده است. در مازوخیسم شدت اختلال در طول زمان افزایش می یابد.  که منجر به آسیب جدی یا مرگ می شود. 

 

رفتار افراد مازوخیسم جنسی

برای ایجاد هیجان جنسی این افراد ممکن است فانتزی های فاحش خود را بر روی خودشان اجرا کنند

این کارها عبارتند از:

خود را ببندند

سوراخ کردن پوست خود

اعمال شوک الکتریکی

سوزاندن خود

افراد مازوخیست ممکن است گاهی از یک شخص سادیست بخواهند که این کارها را بر روی آن ها انجام بدهد:

بستن چشم

تنبیه کردن

شلاق زدن

ادرار کردن

پاره کردن لباس

بخشی از یک تجاوز شبیه سازی شده

انتخاب شریک جنسی در افراد مازوخیست

گرچه این یک اصطلاح بالینی نیست، ولی کارشناسان معتقدند که مازوخیست ها به طور مداوم شرکائی را انتخاب می کنند که ناامید کننده و بدبین هستند – و این روابط در نهایت شکست می خورد. کارشناسان می گویند انتخاب های بد افراد مازوخیست به عنوان راهی برای اجتناب از داشتن روابط دوستدارانه است. اشخاص مازوخیست ممکن است احساس کنند که آنها سزاوار رابطه ی سالم نیستند و گاهی اوقات عمدا رفتارهای خرابکارنه و ناشایست انجام می دهند تا مطمعن شوند که آن رابطه شکست می خورد این افراد در اغلب مواقع با اشخاص سادیست ارتباط برقرار می کنند.

تشخیص اختلال مازوخیسم جنسی

براساس معیارهای خاص بالینی این تشخیص صورت می گیرد.برای مثال بیمار با تحقیر،  ضرب و شتم یا هرج و مرج دیگری مورد آزار و اذیت قرار گرفته باشد

بیمار در مورد فانتزی ها،  آرزوی شدید یا رفتارهای مازوخیستی که باعث تحریک جنسی اش می شود صحبت کند.

فانتزیها، تحریکات شدید یا رفتارها موجب ناراحتی شدید یا عملکرد در کار، شرایط اجتماعی و یا در دیگر حوزه های مهم میشوند.

این شرایط برای 6 ماه حضور داشته باشد.

مازوخیسم  آسفیکسی (آسفیکسیفیلیا)


آسفیکسیوفیلیا یک زیرمجموعه از اختلال مازوخیسم جنسی است.

بعضی از فعالیت های مازوخیسم جنسی بالقوه خطرناک هستند وگاهی اوقات کشنده ، آسفیکسی عملی است که در آن فرد از طناب، یا کیسه های پلاستیکی برای ایجاد حالت آسفکسی (قطع تنفس) در نقطه ارگاسم استفاده می کند. این کار برای ارتقاء ارگاسم انجام می شود، اما گاهی مرگ و میر اتفاق می افتد.در این اختلال، افراد در هنگام تحریک جنسی یا در زمان ارگاسم یا نزدیک آن به منظور افزایش لذت جنسی تنفس خود را محدود می کنند.به طور معمول، مردم از لباس هایی مانند روسری، لباس زیر یا کراوات به عنوان یک لیگاتور برای خفه کردن خود استفاده می کنند. لیگاتور اغلب به وسیله ی یک جسم در اتاق معلق است (به عنوان مثال به دستگیره ، میله های تخت یا…).

گاهی هم افراد مازوخیست از شریک جنسی شان می خواهند که این عمل را برایشان انجام دهد. برای مثال هنگام رابطه جنسی با حلقه کردن دست بر روی گلوی فرد مازوخیست باعث انسداد را تنفسی شده و لذت جنسی فرد را بیشتر کند.

از دست دادن هوشیاری می تواند به سرعت رخ دهد، زیرا انسداد بازگشت وریدی از مغز حتی قبل از اینکه هیپوکسی و هیپرکروبیک قابل توجه باشد باعث کاهش پرفیوژن مغزی می شود. افرادی که خود را در معرض این آسیب دیدگی قرار می دهند، اگر لیگاتور دیر آزاد شود یا فرد به علت از دست دادن هوشیاری نتواند آن را آزاد کند، ممکن است آسیب مغزی دائمی یا مرگ داشته باشد.

درمان اختلال مازوخیسم جنسی

درمان این بیماران اغلب بی اثر است. زیرا خودشان به سختی می توانند در مسیر درمان قرار بگیرند.

سعی کنید یک مدت تنها باشید

قبل از تلاش برای یافتن یک شریک ، بر روی خود و عزت نفس تان کار کنید.

پیشنهاد می شود که برای شش ماه تا یک سال مجرد باشید.تا هنگامی که شما ایده های بهتری برای مشارکت در یک رابطه بیابید و در یک رابطه ی سالم احساس خوبی داشته باشید.

فردی که به طور مرتب به روابط بد وارد می شود، نیاز به کمک یک درمانگر دارد.

«این شامل درمان هایی مانند شناسایی عوامل مازوخیسم است که منجر به انتخاب های ضعیف می شوند و اتخاب محیطی سالم و مثبت که شخص خود را در آن قرار دهد »

پزشک شما برای ادامه روند درمانی تان به شما کمک خواهد کرد.

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 3

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...