این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کامشیار کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامشیار

سفتی آلت مردان چطوراتفاق می افتد؟

سفتی آلت مردان چطوراتفاق می افتد؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/01/21 0 نظر

بافت آلت تناسلی مردان، به ویژه عضلات صاف دیواره آن نقش کلیدی در روند نعوظ و انزال دارند. کلید اصلی ماجرای نعوظ در دستان ماده شیمیایی به نام نیتریک اکساید است .هنگام تحریک جنسی دستور از مغز به عضلات آلت صادر می شود.

سفتی آلت مردان چگونه است؟

اغلب مراجعین ما نمی دانند به جای ناتوانی جنسی ازچه کلمه ای را استفاده کنند. .بیشتر افراد می گویند که سفتی آلت شان مثل قبل نیست. نعوظ به سفتی آلت مردان می گویند . وجود این پدیده برای آمیزش جنسی الزامی است.

آلت تناسلی مردان دارای سه قسمت مجزاست که دارای جنسی مانند اسفنج(اجسام غاری) است .این سه قسمت توسط لایه ای محکم ( فاسیا) احاطه شده است.

بافت آلت تناسلی مردان، به ویژه عضلات صاف دیواره آن نقش کلیدی در روند نعوظ مردان و انزال دارند. کلید اصلی ماجرای نعوظ مردان در دستان ماده شیمیایی به نام نیتریک اکسایداست . برای تقویت نعوظ از آزاد سازی این ماده استفاده می شود.هنگامیکه تحریک جنسی می شویم ( مثلا با دیدن یک صحنه یا یک لمس ) دستور از مغز به عضلات صاف رگ های درون آلت داده می شود.با این دستور ماده نیتریک اکساید ترشح می شود.  در حالت عادی این عضلات صاف، منقبض هستند و با ورود نیتریک اکساید عضلات شل شده و خون در آلت جریان پیدا می کند .

یک اسفنج را تصور کنید که در کیسه ای محصور شده و به طور مداوم به آن آب وارد می شود . بعد از مدتی اسفنج کاملا باد میکند . جنس آلت مردانه دقیقا مانند اسفنج است و اطراف آن را در زیر پوست لایه ای سفت فراگرفته است . لذا با ورود خون آلت باد می کند .

در حالت عادی آلت عضلات منقبض هستند و اجازه ورود مقدارکمی جریان خون برای اهداف تغذیه ای را می دهند . آلت تناسلی مردان در حالت انقباض متوسط است. تحریک جنسی باعث آزادی انتقال دهنده های عصبی از پایانه های عصبی مغزی می شود و این امر موجب از دست رفتن آرامش عضلات صاف آن، ایجاد حالت سفتی آلت مردان و در پایان، انزال خواهد شد.

نعوظ مردان چگونه اتفاق می افتد؟

شروع روند سفتی آلت مردان در قشر مغز انسان و با تحریک حسی و ذهنی آغاز می شود. چیزی که فرد می بیند، احساس می کند و یا حتی بویی که او را تحریک می کند می تواند به عنوان یک محرک باشد. اعصاب، پیام ها را به رگ های خونی در آلت تناسلی مردان ارسال می کنند و در طول تحریک جنسی، پیام عصبی شروع به تحریک آلت تناسلی خواهد کرد. امواج از مغز و اعصاب محلی باعث می شوند تا عضلات به آرامش برسند در نتیجه شریان ها باز و آزاد می شوند تا خون بیشتری به جریان افتد. هنگامی که خون در آلت تناسلی مردان جریان یابد تحت فشار بالا موجب ایجاد سفتی آلت مردان خواهد شد.

اگر می خواهید راجع به سفتی آلت مردان و اختلالات آن بیشتر بدانید مطالب زیر را بخوانید:

ناتوانی جنسی جوانان

درمان شلی آلت مردان با تکنولوژی جدید شاک ویو

میزان فشار خون آلت در نعوظ مردان چقدر است ؟

میزان فشارخون درآلت تناسلی مردان در حالت عادی در حدود 35 میلیمتر جیوه است . هنگامیکه تحریک جنسی اتفاق می افتد این فشار به حدود 100 میلی متر جیوه می رسد که باعث می شود آلت از حالت سست حرکت کرده و قوام بگیرد .همچنانکه تحریکات ادامه پیدا می کند این فشاربه کمک عضلات اطراف آلت  چندین برابر می شود و نعوظ مردان به حدکثر خود می رسد و آلت کاملا سفت می شود.  پس از ارگاسم  به آهستگی خون آلت تخلیه شده وفشار خون به حالت عادی بر می گردد.

عدم سفتی آلت مردان می تواند باعق اختلالات بسیار جدی در روابط بین زوجین باشد .به دنبال اختلال رابطه و عدم صمیمیت زوج ها اختلالات دیگر نیز بروز می کند. مهمترین این اختلالات عبارتند از:

  • اضطراب در مرد
  • افسردگی
  • بی میلی جنسی در زن

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...