این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

درمان اختلال جنسی ( کامش ) دکتر محمد حسن عبدالی

ویاگرا یا شاک ویو کدام بهتر است؟

ویاگرا یا شاک ویو کدام بهتر است؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/01/21 نظر 0 بازدید 3,439

ویاگرا یا شاک ویو کدام بهتر است؟ ویاگرا و شاک ویو همیشه دو راه درمان متفاوت برای ناتوانی جنسی مردان بوده اند. مطالعات نشان داده امواج شاک ویو یا اولتراسوند عملکرد بهتری در تقویت نعوظ دارند.

ویاگرا یا شاک ویو کدام بهتر است؟ ویاگرا و شاک ویو دو راه درمان متفاوت برای درمان اختلال نعوظ هستند. مطالعات نشان داده امواج شاک ویو یا اولتراسوند عملکرد بهتری در تقویت نعوظ دارند.

تفاوت شاک ویو قرص ویاگرا

اختلال نعوظ یک وضعیت پزشکی است که بخصوص در مردان بالای 50 سال بسیار شایع می باشد. از سال 1998، مهار کننده نوع 5 فسفودی استراز (PDE5i) مانند ویاگرا تغییر در پارادایم درمان را برای بیماران مبتلا به اختلال نعوظ به ارمغان آورده است، زیرا تقریبا 60 درصد از بیماران عملکرد نعوظ خود را توسط آن بهبود بخشیدند. این در حالیست که شاک ویو (LISWT) به عنوان یک روش امیدوار کننده در درمان اختلال نعوظ بیمارانی که از این روش هیچگونه پاسخ مثبتی دریافت نکردند، شناخته می شود.

علیرغم اثربخشی ویاگرا PDE5i در درمان اختلال نعوظ، 40 تا 50 درصد از بیماران بسته به علت اختلال، به درمان این دارو پاسخ نمی دهند، حتی پس از بهینه سازی روش هایی ترکیبی در درمان باز هم نتایج مثبتی یافت نشد.

شاک ویو حاصل از فشار ناگهانی (با حرکت ارتعاشی) تولید شده توسط یک شی که سرعتی بالاتر از سرعت صوت دارد، می باشد. به تازگی این روش برای درمان اختلال نعوظ و بهینه سازی پاسخ به PDE5i ویاگرا  انجام می گیرد و پژوهش های زیادی در رابطه با آن انجام شده است.

 

مطالعات مربوط به کاربرد شاک ویو نعوظ:

برای پاسخ به این سوال که ویاگرا یا شاک ویو کدام بهتر است؟ در یک مطالعه باز، طولی، و مشاهده ای یک جمعیت کنترل نشده از 50 بیمار متوالی را که اختلال نعوظ در آن ها به درمان ویاگرا  PDE5i پاسخ نداده بود، مورد بررسی قرار گرفت. بیماران بطور  همزمان تحت درمان با ویاگرا و امواج اولتراسوند قرار گرفتند. پروتکل شاک ویو طی چهار جلسه انجام شد. در طول درمان و پیگیری فعال، همه بیماران در برنامه های روزانه دریافت ویاگرا  PDE5i به طور منظم و یا یک بار در روز را داشتند.

نتایج درمان شاک ویو :

اثربخشی بر اساس شاخص بین المللی عملکرد نعوظ، ناحیه عملکرد نعوظ، پروفایل برخورد جنسی، مقیاس سختی نعوظ و نمرات آزمون ارزیابی در ابتدا و 3، 6، 9 و 12 ماه پس از درمان ارزیابی شد. متغیر های آماری مورد استفاده قرار گرفتند و یافته ها به لحاظ آماری معنی دار بودند.

هشتاد درصد از بیماران (میانگین سن 64٫8 سال) پیگیری 12 ماهه را در کلینیک سکس تراپی تکمیل کردند. میزان پاسخ مثبت در 60٪ از افراد تحت درمان با ویاگرا و امواج اولتراسوند در پایان مطالعه و 48٪ از جمعیت مورد نظر برای یکسال پس از درمان ویاگرا و امواج اولتراسوند مشاهده شد. تحقیقات بیانگر اینست که پس از پیگیری 12 ماهه، 91٫7٪ از پاسخ دهندگان (افرادی که پاسخ مثبت دریافت کرده بودند) پاسخ های خود را حفظ کردند.

شاک ویو در بیماران مبتلا به اختلال نعوظ که به درمان ویاگرا  PDE5i پاسخ نمی دهند، در 60٪ بیماران درمان شده موثر و بی خطر بود و این پاسخ کارا در بیشتر بیماران برای 12 ماه حفظ شد. در بیمارانی که با ناتوانی جنسی مراجعه می کنند در ابتدا توصیه درمانی شاک ویو تراپی است. 20% بیماران نیاز به درمان همزمان ویاگرا و امواج اولتراسوند دارند.

نتیجه : در نهایت می توان در پاسخ به این سوال که ویاگرا یا شاک ویو کدام بهتر است؟ گفت که اثر شاک ویو کاملا بادوام تر از ویاگرا است. و حتی بیمارانی که ویاگرا می خورند بهتر است شاک ویو هم انجام دهند.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...