این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

با توجه به شیوع کرونا ازپذیرفتن بیماران بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

رابطه جنسی بهتری میخواهی؟ سیگار کشیدن را متوقف کنید

رابطه جنسی بهتری میخواهی؟ سیگار کشیدن را متوقف کنید
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/06/31 نظر 2 بازدید 3,805

برانگیختگی جنسی نیاز به گردش خون خوب دارد اما تنباکو با تنگ کردن رگ های خون تاثیر منفی بر گردش خون می گذارد.و در مدت  کوتاهی بر سلامت جنسی تاثیر بدی دارد .

استعمال دخانیات در مدت نسبتا کوتاهی بر سلامت جنسی تاثیر خیلی بدی دارد و باعث کاهش میل جنسی میشود.
دود سیگار حاوی ترکیبی از 7000 ماده شیمیایی از جمله نیکوتین است. نیکوتین یک ماده شیمیایی بسیار اعتیاد آور است که در گیاه تنباکو وجود دارد. در حالی که نیکوتین یک ماده شیمیایی در سیگار است ، اما مسئول مضرات قابل پیشگیری ناشی از استعمال سیگار مانند بیماری های قلبی عروقی ، شرایط ریه و سرطان نیست.
برانگیختگی جنسی نیاز به گردش خون خوب دارد اما تنباکو با تنگ کردن رگ های خون تاثیر منفی بر گردش خون می گذارد.
بیشتر مطالعات موجود نشان میدهد که استعمال دخانیات تاثیر منفی بر مرحله تحریک پذیری جنسی و نعوظ و ایجاد مایع روان کننده دارد.
دود سیگار می تواند باعث کاهش قابل توجهی در ظرفیت نعوظ بعد از تنها یک سیگار شود.
برخی از بیماری های جنسی را ترویج داده و منجر به یائسگی زودرس می شود.
سیگار کشیدن به طور متداول قطر آلت تناسلی را کم می کند.

 

تست مجازی کرونا

 

 تاثیر سیگار بر سلامت جنسی


ارتباط بین سیگار کشیدن طولانی مدت و اختلالات برانگیخته (اختلال عملکرد نعوظ یا مشکلات روانکاوی) به خوبی شناخته شده است و نشان داده شده است.
گر چه ممکن است دلایل دیگری هم برای بوجود آمدن مشکلات جنسی باشد ولی استعمال دخانیات خود به تنهایی منجر به ایحاد مشکل جنسی می شود.
استعمال دخانیات باعث می شود که مواد شیمیایی به دیواره رگ های خونی آسیب زده و عملکرد آنها را مختل می کند و برای سلامت قلب و عروق  خطرات بدی همراه دارد و با توجه به اینکه مشکلات گردش خون دلیل اصلی برای اختلال در نعوظ است.
همبستگی بین مشکلات نعوظ و بیماریهای قلبی عروقی و همچنین انسداد شریانهای آلت تناسلی زیربنایی مفهوم "علامت سنینل" را تأکید می کند ،با توجه به اینکه اختلال نعوظ می تواند نشانه هشدار دهنده ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی گسترده تر باشد.
به نظر می رسد اثر مضراتی که سیگار بر روی کل شبکه رگ ها اعمال می کند به میزان مصرف و مدت زمان سیگار کشیدن بستگی دارد و بعضی ها معتقد هستند که به نوع سیگار هم مرتبط است (استعمال دخانیات به هر شکل و هر نوعی برای بدن مضر بوده و خطراتی برای بدن دارد)


بررسی از نظر فیزیولوژی


رگ های خونی در آلت تناسلی به دلیل ایجاد خون در بافت های اسفنجی ارگان تولید مثل باعث ایجاد نعوظ می شوند. در صورت انسداد شریان ها ، خون رسانی دیگر به حد مطلوب نمی رسد و مشکلات می توانند وارد شوند. کاهش 25 درصدی در خون کافی است تا روی کیفیت نعوظ تأثیر بگذارد ، در حالی که به طور کلی تأمین خون در عروق کرونر باید زیر 50 باشد.
مشکلات گردش خون در زنان همچنین می تواند به میزان کافی برانگیختگی و به عنوان مثال خشکی واژن منجر شود. 

رابطه جنسی معقدی و عوارض آن 

 

- سیگار کشیدن فقط یک سیگار می تواند روی نعوظ تأثیر بگذارد همانطور که چندین مطالعه اخیرنشان داده اند ،

در بین ترکیبات فعال بیشمار موجود در دخانیات ، نیکوتین ، مونواکسید کربن و برخی رادیکال های آزاد مسئول انقباض رگ های خونی با اثر فوری تر هستند.

بنابراین ، یک سیگار گاه به گاه می تواند منجر به کاهش قابل توجهی در عملکرد نعوظ شود ، به عنوان مثال افزایش بیش از 20٪ در مقایسه با غیر سیگاری!

 

دخانیات یک عامل خطرزا است.


همانطور که به خوبی به اثبات رسیده است می تواند در دوران بارداری شما هم برای شما و هم برای نوزاد مشکل های متعددی ایجاد کند.
در زمان بارداری از استعمال دخانیات و همچنین در معرض دود سیگار بودن پرهیز کنید.
اثر ضد استروژن ناشی از استعمال دخانیات منجر به یائسگی در چند سال می شود.
سرانجام ، بسیاری از بیماریهای مختلف مانند عفونتهای جنسی یا بیماری پیرونی (ناهنجاری آلت تناسلی مرد) توسط تنباکو قابل فعال یا تشدید است.
استعمال دخانیات می تواند منجر به مرگ زودرس و بیماری شود ، از جمله ، شرایط ریه ، بیماری قلبی عروقی و سرطان تقریباً در هر نقطه از بدن وجود دارد . اما شاید شما نمی دانید که در مصرف دخانیات بین زنان و مردان تفاوت هایی وجود دارد. همچنین ، از آنجا که مردان بیشتر از زنان از محصولات خاصی استفاده می کنند ، ممکن است در برخی شرایط مرتبط با دخانیات بیشتر در معرض خطر باشند.
افراد سیگاری 20 برابر بیشتر از افراد غیر سیگاری در معرض سرطان ریه هستند.

همین الان سیگار کشیدن را متوقف کنید و از داشتن رابطه جنسی بهتر لذت ببرید.

رضایتمندی زناشویی و زوج درمانی

نظرات

captcha Refresh
rozhina tavakoli
۱۳۹۸/۰۷/۱۱۰۰
پاسخخیلی مطالب مفیدی بود مرسی
کامشیار ادمین
۱۳۹۸/۰۷/۱۱۰۰
مرسی از حسن انتخاب شما

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 11

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...