این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

با توجه به شیوع کرونا ازپذیرفتن بیماران بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

اختلال میل جنسی و برانگیختگی

اختلال میل جنسی و برانگیختگی
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/10/18 نظر 0 بازدید 268

اگر شما یا شریک زندگیتان نمی خواهید با هم رابطه برقرار کنید (نه امشب، نه هفته بعد و نه همیشه)، برای هر دونفرتان راهکار وجود دارد.

در این مقاله آنچه که مردان و زنان درباره ی اختلال میل و بر انگیختگی جنسی باید بدانند، آورده شده است.

هوس و میل، قسمت اول چرخه ی پاسخ جنسی است. پس از آن، برانگیختگی(نعوظ در مردان) و مرحله ی سوم، ارگاسم(اوج لذت جنسی) و مرحله ی آخر بازگشت بدن به حالت اولیه و عملکرد عادی خود می باشد.

مردان نسبت به گذشته رابطه ی جنسی کم تری دارند. برخی تحقیقات نشان می دهد که آن ها میل کم تری نیز نسبت به گذشته دارند.یک مقاله ی منتشر شده در سال 2018 در مجله ی پزشکی جنسی نشان داد که نسبت مردانی که در طی 4 هفته رابطه ی جنسی داشتند از 81 درصد در سال 2005 به 73 درصد در سال 2016 کاهش یافته است. در حالی که عدم میل جنسی از 8 درصد به 13 درصد افزایش یافته است.

اختلال میل جنسی فقط زمانی یک مشکل به حساب می آید که شما آن را یک مشکل فرض کنید.

لازم به ذکر است که کمبود رابطه ی جنسی به خودی خود نگران کننده نیست اما می تواند باعث ناراحتی شخصی شود یا در روابط زناشویی (مخصوصا زمانی که شریک جنسی از طرف مقابلش رابطه ی جنسی بیشتری بخواهد)، مشکل بوجود آورد.

دلایل اختلال میل جنسی چیست؟

کیمبرلی رسنیک آندرسون، سکستراپیست و دانشیار دانشکده علوم پزشکی دانشگاه UCLA می گوید زنان و مردان به دلیل مشکلات در سه حوزه ی جداگانه، امکان دارد تمایل جنسی کمی داشته باشند:

1: حوزه بیولوژیکی و فیزیولوژیکی:

تعدادی از بیماری ها و مشکلات و مشکلات پزشکی می تواند میل جنسی را کاهش دهد. مانند دیابت، بیماری های قلبی، اختلالات هورمونی، درد مزمن، اختلالات دستگاه ادراری، سوء مصرف مواد، استفاده از برخی داروهای اعصاب و روان مثل داروهای ضد افسردگی و داروهای ضد اضطراب، یائسگی در زنان و کاهش تستسترون در مردان( بر اثر استعمال دخانیات، چاقی و عدم ورزش). اختلال نعوظ نیز می تواند اعتماد به نفس مردان را کاهش دهد و به صورت غیر مستقیم باعث کاهش میل جنسی شود.

2:حوزه اجتماعی:

این عوامل می تواند شامل اعتقادات مذهبی و فرهنگی، تاثیر رسانه ها و همسالان، سبک زندگی خانواده و نظارت بیش از حد باشد.

3:حوزه روان شناختی

این عوامل می تواند شامل اختلال افسردگی و اضطراب و تصور بد از بدن خود و همچنین کیفیت پایین رابطه با شریک زندگی باشد که می تواند موجب کاهش میل جنسی شود.

چگونه می توانیم دوباره تمایل جنسی را در خود افزایش دهیم؟

صد دلیل وجود دارد که نشان می دهد مردم تمایل جنسی کمی دارند:

1:ابتدا به یک پزشک مراجعه کنید تا شما را معاینه کند:

اگر شما یا شریک جنسیتان از کمبود میل جنسی، نگران هستید ابتدا باید تحت معاینه پزشک قرار بگیرید تا پزشک تشخیص دهد که آیا بخشی از مشکل شما، به علت بیماری تشخیص داده نشده ای است که باید حل بشود یا خیر. اگر چنانچه هیچ بیماری پزشکی تشخیص داده نشود اما باز داروها می توانند به بهبود تمایل جنسی شما کمک کند.

2:همکاری و کمک گرفتن از یک متخصص روان درمانی و مشاور:

یک روان درمانگر به شما کمک می کند که متوجه بشوید چه چیزی میل جنسی شما کاهش داده است. شما می توانید هم خودتان و هم به همراه همسرتان به یک روان شناس مراجعه کنید. در بهترین حالت، روان درمانگر و پزشک با همکاری هم به شما کمک کنند تا مسائل جسمی، عاطفی و روانی در هم تنیده شده را حل کند.

اگر میخواهید بدانید شدت میل جنسی شما به چه میزان است پیشنهاد می کنیم آزمون میل جنسی را انجام بدهید.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...