این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

با توجه به شیوع کرونا ازپذیرفتن بیماران بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

انواع ارگاسم و لذت جنسی (ORGASM)

انواع ارگاسم و لذت جنسی (ORGASM)
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/05/02 نظر 0 بازدید 4,355

حتما این سوال برای شما هم پیش آمده است که ارگاسم یا اوج لذت جنسی در حقیقت چیست و با چه روش هایی می توان به اوج لذت جنسی رسید؟

انواع ارگاسم و لذت جنسی

این سوال را حتماً مکرراز خود پرسیده اید که ارگاسم یا لذت جنسی در حقیقت چیست و حتماً اطلاعات بسیاری درباره آن دیده یا شنیده اید. به طورکلی، ارگاسم در زنان و مردان بـه معنای رسیدن بـه اوج لذت جنسی اسـت. اما بنا بر معیار های مختلف، تعاریف متفاوتی نیز دارد. متخصصین معمولا از تغییرات فیزیولوژیکی بدن برای تعریف این لذت جنسی استفاده می کنند. در حالی که روانشناسان این اتفاق را یک تغییر احساسی و شناختی می دانند. پس تا اینجا دریافتیم که تعاریف بر اساس نوع نگاه افراد می تواند متفاوت باشد. شاید چون فرایند ارگاسم در میان افراد مختلفف متفاوت است.

با توجه به آنچه گفته شد، ارگاسم، حالت فرح‌بخش روانی و جسمانی است که بر اثر تحریک جنسی به دست می‌آید که در مردان با انزال همراه است. به هنگام ارگاسم ماهیچه‌های لگنی منقبض شده و رعشه‌های خفیفی در بدن زن و مرد روی می‌دهد. در زنان، هنگام ارگاسم نوک پستان برانگیخته و سفت می‌شود و کلیتوریس آن‌ها بزرگ و پرخون می‌شود. در بعضی از زن‌ها نیز با فوران مایع انزال از واژن مرحله ارگاسم پایان می‌یابد. پس از ارگاسم مرحلهٔ آرامش آغاز می‌شود که طی آن بدن سست شده و به حالت عادی بازمی‌گردد.

ساده‌ ترین راه رسیدن به اوج لذت جنسی (ارگاسم)، تحریک مستقیم یا غیرمستقیم آلت مردانه وآلت زنانه است که به‌وسیلهٔ  رابطه جنسی (سکس)،خود ارضایی،آمیزش مقعدی وسکس دهانی (اورال سکس)  صورت گیرد. تحریک جنسی همچنین میتواند در زنان، موجب تنگتر شدن قسمت داخلی رحم و در مردان، ترشح آب دهان و افزایش میزان تنفس و ضربان قلب نیزشود. تحریک جنسی و تغییرات گسترده‌ای که در بدن ایجاد می شود،  همچنین باعث افزایش ترشحات اندروفین (ترشحات عصبی ضد درد که کارکردی مشابه تریاک دارند) واکسی توسین ووازوپرسین  (هورمونهایی که علاقه به روابط اجتماعی را افزایش داده و به ایجاد اعتماد میان افراد کمک می‌کند) در خون شده که  افزایش احساس خوشی و ایجاد تنش‌های مثبت عصبی را به دنبال دارد. رفته رفته این تغییرات در جریان مداوم سکس و عمل جنسی، اوج لذت و برانگیختگی را موجب می‌شود و به ناگاه این فروکش می‌کند. اما زمان نهفتگی ارگاسم در مردان معمولاً بسیار کوتاهتر از زنان است.

انواع ارگاسم در مردان و زنان :

لذت ارگاسم در مردان با زنان تفاوت خاصی ندارد، اما در شکل ظاهری با هم متفاوت هستند. مردان قبل از رسیدن به ارگاسم، معمولا و در اکثر موارد ناگزیر از انزال هستند و دیگر نمی توانند جلوی آن را بگیرند،در حالی که زنان می توانند در هر لحظه ای از وقوع ارگاسم خودداری کنند. این ویژگی در مردان، تشخیص ارگاسم را در آنان بسیار ساده نشان می دهد. اما جالب اینجاست که انزال آنها، لزوما به معنای وقوع ارگاسم نیست. ممکن است مرد پس از قدری تحریک جنسی به انزال برسد، اما چنانچه این انزال با انقباض ماهیچه های لگنچه همراه نباشد، ارگاسم در وی اتفاق نیفتاده است. اما ارگاسم در زنان به چندین گونه ی مختلف تقسیم می شوند : 

1- ارگاسم کلیتورال (ناحیه‌ی کلیتوریس) :

این نوع ارگاسم ،یکی از رایج‌ترین ارگاسم‌ها است که با تحریک، با مقداری فشار مناسب و تکنیک درست، اکثر زنان می‌توانند از طریق تحریک این ناحیه به ارگاسم برسند.

2- ارگاسم نوک پستان

وقتی نوک پستان تحریک می‌شود، قشر حسی دستگاه تناسلی در مغز فعال می‌شود. به عبارت دیگر، در مغز، تحریک نوک پستان و تحریک دستگاه تناسلی یکسان است.

 

وضعیت جنسی شما چگونه است ؟

3- ارگاسم واژن  (G-Spot)

ارگاسم واژن در واقع ارگاسمی است که به کمک موضع G، اتفاق می‌افتد. اگرچه تنها 30 درصد زنان گزارش می‌دهند که از طریق عمل دخول به ارگاسم می‌رسند، اما همین برای اثبات این‌که موضع G واقعیت دارد کافی است. فقط لازم است که آن را پیدا کنید.

4- ارگاسم ذهنی

گاهی اوقات ممکن است خواب رابطه‌ی جنسی را ببینید و وقتی از خواب بیدار می‌شوید، به ارگاسم رسیده باشید. در حالی که ابدا رابطه‌ یا لمسی در نواحی حساس رخ نداده، اما مغز، که در واقع بزرگ‌ترین عضو جنسی است، کاری می‌کند که این اتفاق بیفتد. این نوع ارگاسم در مردان نیز مشاهده می شود. زیرا تصور کردن و تخیل و خواب، چیزی نیست که مختص زنان باشد.

5- ارگاسم پوست

ارگاسم پوست (مور مور شدن)، شیوه‌ای است که طی آن اپیدرم نسبت به تحریک شدید واکنش نشان می‌دهد. ارگاسم پوست نیز علاوه بر لرزش، عرق کردن و گر گرفتن، یکی از تحریکات جنسی موثر است.

6- ارگاسم بوسه

اگر تا به حال یکی از آن بوسه‌های طولانی و پرشور را که در فیلم ها دیده‌اید، تجربه کرده باشید، می‌دانید که ارگاسم بوسه واقعی و لذت بخش است است. لب‌ها، یکی از چندین ناحیه‌ی شهوت‌ زا و شروعی در زنان محسوب می‌شوند. فقط لازم است که تمرکز و توجه بسیاری را به چیزی که احساس می‌کنید، اختصاص دهید.

7- ارگاسم گردن رحم

همانند ارگاسم نوک پستان، زمانی که گردن رحم تحریک می‌شود، قشر حسی تناسلی در مغز را تحت تاثیر قرار داده و باعث ارگاسم می‌شود. این نوع از ارگاسم، از دخول بسیار عمیق به دست می‌آید که گاه دردناک است. 

8- ارگاسم مقعد

دخول از مقعد نیز موضع G را تحریک می‌کند. تحریک مقعد می‌تواند بر روی اعصاب لگن و پودندال که در واکنش ارگاسمی دخیل هستند، تاثیرگذار باشد.

9- ارگاسم ترکیبی

همان طور که از نام این ارگاسم بر میآید، ارگاسم قسمت‌های مختلف بدن شما به طور همزمان اتفاق می‌افتد. شایع‌ترین ارگاسم ترکیبی می‌تواند ارگاسم موضع G همراه با ارگاسم کلیتورال باشد که هر دو با هم در یک زمان اتفاق می‌افتند، اما با توجه به این‌که چند قسمت دیگر بدن می‌تواند برای ارگاسم زنانه تحریک شود، با ترکیبی همه جانبه می توان روبرو شد. 

10- ارگاسم چندگانه

این نوع ارگاسم را نباید با نوع ترکیبی آن اشتباه بگیرید. این ارگاسم به این شکل است که با ارگاسم های پی در پی روبرو هستیم، بدون این‌که فاصله‌ی طولانی بین آن‌ها باشد. این مورد اساسا چیزی است که هر زنی دوست دارد تجربه کند. اما لازم است بدن‌تان را به خوبی بشناسید تا به این سطح از ارگاسم دست پیدا کنید.

در مقاله بعد به توضیحاتی در ارگاسم چندباره، بویژه در مردان و تکنیک های آن می پردازیم. با کامشیار همراه باشید.

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...