این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش یار کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش یار

رابطه جنسی پیش از ازدواج (Premarital Sex)

رابطه جنسی پیش از ازدواج (Premarital Sex)
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/05/23 نظر 0 بازدید 392

امروزه با رواج موضوعاتی همچون دوستی با جنس مخالف و ازدواج های سفید، رابطه جنسی پیش از ازدواج به موضوعی جدی بدل شده است...

رابطه جنسی پیش از ازدواج (Premarital Sex)

امروزه با رواج موضوعاتی همچون دوستی با جنس مخالف و ازدواج های سفید، رابطه جنسی پیش از ازدواج به موضوعی جدی بدل شده است و بسیاری از افراد در خصوص درستی یا نادرستی آن سوال می کنند. یکی از شایع ترین مشکلات و خطرات رابطه جنسی پیش از ازدواج (Premarital sex) را می توان بارداری و ابتلا به بیماری های مقاربتی و عفونت های جنسی دانست ضمن اینکه این امر می تواند در موارد بسیاری بر کیفیت زندگی مشترک افراد در آینده تاثیر بسزایی داشته باشد. گستردگی این موضوع به حدی است که امروز رابطه جنسی پیش از ازدواج حتی در کشورهایی که به مذهب اهمیت می دهند، موضوعی عجیب نبوده و در بساری از موارد کاملا پذیرفته شده است. با اینکه ازدواج یکی از مهم ترین دغدغه های جامعه امروز است اما به تاثیر رابطه جنسی پیش از ازدواج در میزان ثبات و کیفیت زندگی در بین جوانان اهمیت خاصی داده نمی شود. زیرا برخی تصور می کنند راه حل چنین مشکلاتی را می دانند، بنابراین به راهکارهای نامناسب برای شناخت از یکدیگر روی می آورند که گاه نه تنها نتیجه بخش نیست، بلکه زندگی را به سمت مشکلات جدی تری سوق می دهد. باید بدانیم که هر فردی می تواند ازدواج کند، ولی آنچه در این رابطه هنر محسوب می شود، ازدواج موفق و بررسی تمامی جوانب در ارتباط بین زوجین پیش از ازدواج است. 

تحقیقات و آمارها نشان می دهند که متوسط سن افراد در رابطه جنسی پیش از ازدواج با جنس مخالف به دوره های نوجوانی (15 تا بیست سالگی) رسیده است. در اینجا لازم است موضوعی روشن شود و آن تعریفی است که از این گونه رابطه در ذهن افراد و در اکثر جوامع ارایه شده است. این مفهوم امروزه به هرگونه رابطه جنسی پیش از ازدواج گفته می شود بدون اینکه تاکیدی بر روابط جنسی بین افرادی داشته باشد که درگیر موضوع ازدواج با یکدیگر هستند. بنابراین در تعریف دقیق این مفهوم، درجه ای از ابهام وجود دارد. به طور دقیق مشخص نیست که آیا منظور رابطه جنسی بین افرادی است که از نظر قانونی مانعی برای ازدواجشان وجود دارد (مانند سن ازدواج) یا نوعی از روابط جنسی که در آن یکی از طرفین در خصوص ازدواج هیچگونه علاقه و یا برنامه و تصمیم مشخصی ندارد و تنها برای لذت جنسی و تنوع در کسب لذت از افراد متعدد به این عمل دست می زند؟ اصطلاحات جایگزین دیگری نیز برای رابطه جنسی پیش از ازدواج عنوان شده است، از جمله رابطه جنسی نامشروع (که با زنا همپوشانی و تداخل معنایی دارد)، سکس دوران جوانی، سکس در دوران بلوغ و سکس دردوره سن قانونی. در این اصطلاحات نیز ابهام وجود دارد، زیرا تعریف اشخاص از رابطه جنسی با یکدیگر متفاوت است بسیاری از این افراد با همسر آینده یا افراد دیگری غیر از نامزد یا همسر آینده خود تجربه جنسی داشته اند.

در بسیاری از موارد رابطه جنسی پیش از ازدواج بسیار متفاوت از رابطه ای است که یک دختر و پسر قبل از ازدواج با هر فرد دیگری تجربه می کنند. آنچه پیش از ازدواج به عنوان رابطه جنسی انجام می شود بیشتر در راستای ارضای نیازهای گاه سرکوب شده، کنجکاوی، تمایل به نشان دادن قدرت در جذب جنس مخالف و گاه تنها یک هوس بازی محض است. در حالی که همین رابطه جنسی پس از ازدواج دارای هدف بوده، ممانعتی در انجام آن وجود ندارد و به پیشبرد زندگی عاطفی طرفین کمک بسزایی می کند. اما در یک رابطه جنسی دوستانه با افراد متعدد و گاه نا آشنا معمولا تعهد و الزامی وجود ندارد و هدف تنها لذت جنسی و استفاده ابزاری از انسان و ویژگی های جسمانی او است. توجیه چنین افرادی اغلب این است که بدین روش می توانند تجربه بیشتری کسب کنند و نواقص مهارتی خود را در رابطه جنسی و تعامل با جنس مخالف برطرف کرده و یا فرد و نیازهای او را بهتر بشناسند تا بتوانند تصمیم درست تری در امر ازدواج آینده خود با همان فرد و یا با فردی دیگر اتخاذ کنند.. بدین ترتیب زندگی عادی آنها می تواند یک بازی باشد. شاید تجربه در هر امری مورد نیاز باشد، اما در این مورد می تواند موجب بروز وسواس در انتخاب و یا حتی شکاکی در دوران پس از ازدواج شود. زیرا تجربیات متعدد، توقعات فردی را در امر همسرگزینی بالاتر می برد. از سوی دیگر انجام انتخاب های اشتباه و متعدد در یافتن شریک زندگی و یا یک دوست، موجب بروز بدبینی و بی اعتمادی نسبت به جنس مخالف می شود و گاه پس از ازدواج، فرد همسر خود را با دیگرانی که تا کنون تجربه دوستی یا رابطه جنسی با آنها را داشته، مقایسه می کند و دایما احساس نارضایتی از زندگی مشترک خود را تجربه می کند. به عنوان مثال، اندام بسیارخوب یکی از همان افراد را با همسر خود مقایسه می کند، در حالی که شاید در مقایسه با آن فرد دیگر، همسر او توانایی برقراری رابطه جنسی فعال تری را دارا باشد. یعنی نقاط قوت دیگری نادیده گرفته می شود و این عدم توجه ممکن است تمام زندگی فرد را فرا بگیرد. همین احساس نارضایتی مداوم می تواند افسردگی و بی میلی و سردی در برقراری رابطه جنسی زناشویی ایجاد کند. 

بیشتر بدانید: بی میلی جنسی زنان

یکی از فواید عدم داشتن رابطه جنسی پیش از ازدواج این است که افرادی که تجربه عملی از این نوع روابط ندارند و مهارت ها و پوزیشن های مختلف را در رابطه جنسی نمیدانند یا تجربه کمتری دارند، با روش آزمون و خطا، با هم به لذت و هماهنگی می رسند و برای آنکه با همسر خود رابطه جذاب و آتشین داشته باشند با حرف زدن  در این مورد و تمرین و تجربه مهارت ها و پوزیشن های خاص با همسری که به او علاقه دارد و تمام وجود خود را در اختیار او قرار داده است، به نهایت لذت می رسند درست مانند شروع و انجام یک بازی که تا کنون آن را تجربه نکرده اند. در اکثر موارد برقراری رابطه جنسی پیش از ازدواج (دوستی یا نامزدی)، باعث می شود که فراد به جای تمرکز بر شناخت اخلاق ها و روحیات همسر آینده خود، به جلب رضایت و کسب مهارت در رابطه جنسی برای رفع نیاز جنسی خود تمرکز کند و زمانی متوجه این عدم توجه می شود که ازدواج کرده و از روحیات طرف مقابل خود هیچ نمی داند و این تازه آغاز مشکلات زناشویی پس از ازدواج است.

برای کسب رضایت جنسی لذت بخش بخوانید:

آداب رابطه جنسی و ارضای جنسی سالم 1

آداب رابطه جنسی و ارضای جنسی سالم 2

تغییرات اجتماعی امروز جامعه ما، مسیر روابط افراد را دچار تحولات بسیاری کرده است تا جایی که هم جوانان و هم خانواده‌ها دوستی‌های قبل از ازدواج را راحت‌تر می‌پذیرند و به مشکلات پس از آن توجه زیادی ندارند. در بساری از موارد برقراری رابطه جنسی پیش از ازدواج موجب شده زوجین رضایت کمتری نسبت به ازدواج و رابطه جنسی با یکدیگر داشته باشند و این امر یکی از دلایل سرد مزاجی در رابطه جنسی زوجین و افزایش آمار طلاق محسوب می شود. زیرا رابطه جنسی، ایجاد کننده جرقه عشق در زنان و قاتل عشق در مردان است. پس همواره در نظر داشته باشید که برای مواجهه با مشکلات دو راه داریم:

- مشورت با یک فرد دانا و متخصص برای یافتن راه حل عاقلانه و منطقی،
-پاک کردن صورت مساله و در نهایت پذیرش عواقب اتخاذ تصمیم نادرست و غیر منطقی.

شما کدام راه را انتخاب می کنید؟

بروزرسانی :  98/11/30

By : R. tabrizaki

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...