این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

آیا درمان واژینیسموس با هیپنوتیزم ممکن است ؟

آیا درمان واژینیسموس با هیپنوتیزم ممکن است ؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/07/03 نظر 0 بازدید 1,927

واژینیسموس نوعی انقباض ناخودآگاه عضلات واژن به هنگام دخول است که روش های درمان متفاوتی دارد. از جمله درمان واژینیسموس با هیپنوتیزم.

 هیپنوتیزم درمانی واژینیسموس:


یکی از علل اختلال عملکرد جنسی در زنان واژینیسموس است. این اختلال در واقع یک نوع بیماری با درجات مخنلف است که بیشتر به علت مسائل روحی و روانی ایجاد می شود. اما باید بدانید که کاملا قابل درمان است و روش های درمان مختلفی را می توان برای آن به کار برد. از جمله این روش ها درمان واژینیسموس با هیپنوتیزم است.


واژینیسموس چه اختلالیست؟


واژینیسموس انقباض غیرعادی و شدید عضلات دیواره های واژن به صورت ناخودآگاه است که باعث می شود رابطه جنسی برای زنان دردناک، سخت و در اکثر موارد غیر ممکن باشد. واژینیسموس معمولا دراولین تجربه های فرد تاثیری بر روی میل جنسی او نداشته و فرد می تواند کاملا برانگیخته شود اما به محض اینکه پارتنر او شروع به دخول به واژن کند سریعا عضلات واژن منقبض شده و از ورود جسم جلوگیری می کنند. این مسئله تنها برای آلت تناسلی شریک فرد اتفاق نمی افتد. بلکه هر جسمی که بخواهد وارد واژن شود سبب انقباض عضلات آن خواهد شد.
با گذشت زمان وجود واژینیسموس در زنان ممکن است باعث بی میلی جنسی مردان و بی میلی جنسی زنان شود. بسیاری از بانوان نمی دانند که مشکل عدم توانایی در دخول آن ها کاملا ناخودآگاه است و باید درمان گردد. 

 

واژینیسموس کاملا قابل درمان است و فرد با انجام یک بار درمان می تواند روابط جنسی کاملا عادی داشته باشد. درمان نشدن واژینیسموس مس تواند مشکلات عمده ای به وجود آورد. بیشتر فشار وارده نیز بر خود فرد بیمار است. زیرا او تصور می کند که مشکلی بزرگ دارد و همسرش را ناامید کرده است. به مرور زمان به طور کلی اعتماد به نفس خود را از دست می دهد و در مورد مسائل بی ارتباط به رابطه جنسی نیز دچار مشکل و سردرگمی می شود. زیرا او دائما تصورمی کند که عیب بزرگی دارد. در حالی که این انقباض به هیچ عنوان ارادی و قابل کنترل نیست.
البته گفتنی است که در صورت دردناک بودن رابطه جنسی باید حتما توسط پزشک سکس تراپی ویزیت شوید. ممکن است مشکل شما واقعا واژینیسموس نباشد. باید علت اصلی مشکل دردناک بودن رابطه جنسی در شما تشخیص داده شود و سپس درمان مناسب تجویز شود.
یکی از درمان های مناسب برای واژینیسموس درمان واژینیسموس با هیپنوتیزم است.

درباره ارتباط فشار خون بالا و رابطه جنسی چه می دانید ؟

واژینیسموس همواره یک مشکل روانشناختی نیست :


واژینیسموس همواره یک مشکل روانشناختی نیست و می تواند منشا دیگری داشته باشد. این مسئله حتما باید توسط پزشک تشخیص داده شود. افراد وقتی نام مشکل روانشناختی به گوششان می خورد معمولا حس بدتری پیدا می کنند تا یک مشکل جسمی. واژینیسموس نیز یک فعالیت ناخودآگاه است. مانند وقتی که شما در اثر داغی دست خود را عقب می کشید. تفاوت در این است که عقب کشیدن دست یک حرکت مثبت و با فایده محسوب می شود اما واژینیسموس تنها اثر منفی دارد. 
واژینیسموس گاهی به علت مشکلات شما با شریکتان و عدم شناخت کافی از او به وجود می آید. گاهی نیز تجربه های کودکی که ممکن است شما حتی آن ها را فراموش کرده باشید بر روی ناخودآگاهتان تاثیر گذاشته و واژینیسموس را ایجاد کند. تجربه هایی مثل این که از دوران کودکی و نوجوانی رابطه جنسی در ذهن شما یک موضوع بد و نامناسب و حتی کثیف جا افتاده است. و حال که ازدواج کرده اید ان را به شکل یک وظیفه که فقط باید انجام شود نگاه می کنید و هیچ توجهی به بخش صمیمیت جنسی و لذت جنسی ندارید. 
بنابراین مغز شما در هنگام دخول احساس خطر می کند و سعی می کند با بستن راه واژن شما را از نگرانی ها و خطرات احتمالی حفظ کند.
از آن جایی که واژینیسموس در ناخودآگاه شما اتفاق می افتد بنابراین بهترین راه برای درمان آن برقراری ارتباط با ناخودآگاه شماست. هیپنوتیزم بهترین و سریع ترین راه برای دستیابی به ناخودآگاه فرد است. بنابراین درمان واژینیسموس با هیپنوتیزم می توانید بسیار موثر، سریع و اثربخش باشد. زیرا این فرصت را بهش ما و پزشک معالجتان می دهد که به طور مستقیم با ناخودآگاه خود ارتباط برقرار کنید.


درمان واژینیسموس با هیپنوتیزم چگونه است ؟


ممکن است این درمان تنها یک جلسه هم برای شما کافی باشد. یک جلسه صوتی هیپنوتیزم به مقدار قابل توجهی حس آرامش به شما می دهد و اضطراب هایی که در زندگی روزمره با خود حمل می کنید را از بین ببرد. در مورد درمان واژینیسموس با هیپنوتیزم نیز بهتر است که ابتدا اضطراب هایی که در اثر این ناتوانی در برقراری رابطه بریتان به وجود امده را از بین ببرید. سپس به صورت ناخودآگاهتان رفته و این تصور که چیزی نباید به واژن شما وارد شود را در آن پاک کنید. این اتفاقات در طی درمان واژینیسموس با هیپنوتیزم به کمک هیپنوتراپ انجام می شود و روشی سریع تر از باقی درمان های تعریف شده برای واژینیسموس با اثربخشی بالا می باشد. همچنین این روش کاملا بی خطر است. از جمله توصیه هایی که ممکن است یک هیپنوتراپ در هنگام درمان واژینیسموس با هیپنوتیزم به شما داشته باشد می توان موارد زیر را نام برد :
-سعی کنید کاملا آرام باشید و احساس کنید که در حال استراحت هستید.
-سعی کنید در آن لحظه احساس آرامش و امنیت داشته باشید.
-احساس کنید که برای اولین بار بدن خود را کشف می کنید.
-ارتباط عمیق تری با بدنتان برقرار کنید و سعی کنید آن را بپذیرید.
-سعی کنید حس شادی و صمیمیت را به رابطه دو نفره تان بازگردانید.
-به شریک و رابطه جنسی تان عشق بورزید.

آیا تا به حال به سردرد جنسی مبتلا شده اید ؟

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...