این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامشیار کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامشیار

سلامت جنسی

تعریف سلامت جنسی و جنسیتی ؟

تعریف سلامت جنسی و جنسیتی ؟

سلامت جنسی از دیر باز در سکسولوژی مورد مناقشه بوده است. ولی سازمان بهداشت جهانی یک تعریف سلامت جنسی ارایه نمود که کاملا جهانشمول است .

بازدید : 406
ارگاسم و تغذیه

ارگاسم و تغذیه

کیفیت ارگاسم و تغذیه شدیدا به یکدیگر مرتبط هستند به طوری که بسیاری از اختلالات ارگاسم را می توان با مصرف مواد غذایی مناسب درمان کرد.

بازدید : 299
دوش واژینال

دوش واژینال

تخمین زده می شود 20 تا 40 درصد زنان آمریکایی بین سن 15 تا 44 سالگی از دوش واژن استفاده می کنند. آمار بالاتری در نوجوانان و زنان آفریقایی-آمریکایی و اسپانیایی دیده می شود. زنان علاوه بر اینکه احساس پاکیزگی بیشتر می کنند، می گویند که آنها را از شر بو های ناخوشایند خلاص می کنند، پس از دوره زمانی آنها خون های قاعدگی را از بین می برند، از بیماری های منتقله از راه جنسی جلوگیری می کنند و از حاملگی بعد از رابطه جنسی نیز جلوگیری می کنند. با این حال، کارشناسان سلامت می گویند دوش واژینال برای این اهداف آنچنان موثر نیست. آنها همچنین هشدار می دهند که در واقع می تواند خطر ابتلا به عفونت، عوارض حاملگی و سایر مشکلات سلامتی و سکسولوژی را افزایش دهد .

بازدید : 183
سلامت آلت تناسلی

سلامت آلت تناسلی

 مواد تشکیل دهنده ویتامین ها و مکمل ها بسیار زیاد و متنوع است و در بین آنها عناصری وجود دارد که برای ارتقای سلامت آلت تناسلی مرد مفید است. به این معنی که مقدار زیادی مواد مغذی، اسید آمینه و سایر مواد تشکیل دهنده مکمل وجود دارد که ممکن است برای یک مرد و رابطه جنسی سالم او ضروری باشد. به همین دلیل است که این مقاله بر روی L-کارنیتین مطالعه و بحث می کند، با تمرکز بر چگونگی اثرات آن در سلامت آلت تناسلی و تقویت نعوظ.

بازدید : 687
مایع منی نرمال چه ویژگی هایی دارد؟

مایع منی نرمال چه ویژگی هایی دارد؟

مایع منی یا سمینال ، مایع سفید رنگی است که از طریق مجرای ادرار در طول انزال از آلت تناسلی مرد خارج می شود . این مایع شامل سلول های اسپرم متحرک به نام spermatozoa و یک مایع غنی از مواد مغذی به نام مایع منی است. هدف مایع منی، انتقال سلول های اسپرم و افزایش توانایی اسپرم ها در باروری و تولید مثل است.  

بازدید : 2,848
کاندوم مردانه (مزایا و معایب)

کاندوم مردانه (مزایا و معایب)

کاندوم مردانه یک غلاف نازک روی آلت تناسلی مرد است. کاندوم مردانه هنگامی که در طول رابطه جنسی، رابطه جنسی دهانی یا رابطه جنسی مقعدی باقی می ماند، یک راه موثر برای محافظت از خود و شریک زندگی خود از عفونت های جنسی است

بازدید : 250
مواد غذایی بر سلامت جنسی و عملکرد جنسی چه اثراتی دارد؟

مواد غذایی بر سلامت جنسی و عملکرد جنسی چه اثراتی دارد؟

متخصصان تغذیه معتقدند که: «همه چیزهایی که می تواند در سلامت جنسی  و ارگاسم شما موثر باشد به میزان زیادی به گردش خون بدن شما بستگی دارد که تحت تاثیر رژیم غذایی روتین شما قرار می گیرد. غذاهایی که پمپاژ خون بدن را تسهیل می کنند به افزایش توانایی جنسی و درمان زود انزالی شما کمک می کنند.» برخی از اثرات مواد غذایی بر سلامت جنسی و ارگاسم را در این مقاله توضیح می دهیم.

بازدید : 246
تقویت نعوظ با ورزش - چطور نعوظ طولانی تر داشته باشید ؟

تقویت نعوظ با ورزش - چطور نعوظ طولانی تر داشته باشید ؟

تقویت نعوظ با ورزش شامل انجام تمرینات کگل برای مردان می باشد. تمرینات کگل برای مردان باعث تقویت عضلات کف لگن شده و می تواند به کنترل ادرار، تقویت مثانه  و بهبود عملکرد جنسی کمک کند. تمرینات کگل همچنین می تواند برای درمان زود انزالی  بسیار موثر باشد.

بازدید : 4,007
کاندوم زنانه چیست؟

کاندوم زنانه چیست؟

کاندوم زنانه یک دستگاه پیشگیری از بارداری است که مانع از ورود اسپرم به رحم می شود. این کاندوم از بدن در برابر بارداری و عفونت های منتقله جنسی محافظت می کند. کاندوم زن یک کیسه نرم و بدون چربی با حلقه ای در هر طرف است. یک حلقه به داخل مهبل (آلت تناسلی زن) وارد می شود تا کاندوم زنانه را در محل نگه دارد. حلقه در انتهای آزاد کاندوم در خارج از واژن قرار دارد. حلقه بیرونی کمک می کند تا کاندوم را در محل،  نگهداری کند و همچنین برای جابه جایی و خارج کردن کاندوم بعد از نزدیکی استفاده می شود.

بازدید : 262
فعالیت جنسی سالم و ورزش

فعالیت جنسی سالم و ورزش

فعالیت جنسی سالم و ورزش هم از نظر اجتماعی و هم از نظر درمانی اهمیت بالایی دارد. در این بحث دو سوال اساسی مطرح است: آیا فعالیت های جسمانی بر روی سلامت جنسی تاثیر مثبت می گذارد یا منفی؟ و سوال دوم این که آیا فعالیت جنسی سالم روی فعالیت های جسمانی تاثیر می گذارد یا خیر؟

بازدید : 174
تجاوز جنسی چه تاثیری بر سلامت جسمی دارد؟

تجاوز جنسی چه تاثیری بر سلامت جسمی دارد؟

چگونه تجاوز جنسی می تواند سلامت جسمی شما را حتی تا چندین سال بعد تحت تاثیر قرار دهد؟ واکنش طبیعی بدن برای مقابله با ترس از تجاوز جنسی می تواند بر سلامت جسمی درازمدت شخص تأثیر منفی داشته باشد.مشاوره جنسی می تواند در این زمینه کمک کننده باشد.

بازدید : 231
شهوت زن و عوامل سرکوب آن

شهوت زن و عوامل سرکوب آن

شهوت زن ، همان میل یک زن به برقراری روابط جنسی است . شهوت زن یکی از مسائل مهم مورد بحث در زمینه سکسولوژی است و همان چیزی است که تقریبا همه اطلاعات و باورهای ما در مورد آن اشتباه است و هیچ گاه متوجه نمی شویم که شهوت زنان چطور نابود میشود

بازدید : 318

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...