این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کامشیار کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامشیار

دیابت و ناتوانی جنسی در مردان چطور درمان میشود؟

دیابت و ناتوانی جنسی در مردان چطور درمان میشود؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/02/07 0 نظر

مردان مبتلا به دیابت و ناتوانی جنسی ممکن است داروی ویاگرا و یا هر داروی دیگر برای درمان اختلال نعوظ را به عنوان یک درمان دائمی در نظر بگیرند: آنها تصور می کنند همین که یک نسخه از این دارو را استفاده کنند مشکل به صورت همیشگی حل خواهد شد. اما حقیقت، کاملا متفاوت است. 
 

مردان مبتلا به دیابت و ناتوانی جنسی ممکن است داروی ویاگرا و یا هر داروی دیگر برای درمان اختلال نعوظ را به عنوان یک درمان دائمی در نظر بگیرند: آنها تصور می کنند همین که یک نسخه از این دارو را استفاده کنند مشکل به صورت همیشگی حل خواهد شد. اما حقیقت، کاملا متفاوت است. 
یک متخصص اورولوژیست می گوید تقویت نعوظ در مردان مبتلا به ناتوانی جنسی همراه با دیابت همواره دشوارتر از درمان در سایر افراد است. و در بسیاری موارد ضروری است که فرد به یک کلینیک جنسی و یا متخصص سکس تراپی مراجعه کند.

“در یک بیمار دیابتی که دارای اختلال نعوظ است، تجویز فوری ویاگرا [سیلدنافیل] یا سیالیس [tadalafil] کافی نیست و حتما باید بررسی های بیشتر انجام شود.” جرج فرانکوئید عید، متخصص اورولوژیست نیویورک، در انجمن آمریکایی سالانه آموزش دیابت اشاره کرد: “تشخیص بیمارانی که با استفاده از داروی اختلال نعوظ درمان نشده اند بسیار مهم است . اگر بیماران از دیابت مراقبت نکنند، اختلال نعوظ پیشرفت می کند. “

در مصاحبه ای که با عده ای از متخصصین پزشکی درباره دیابت و اختلالات نعوظ مرتبط با آن ، صورت گرفت ، عوامل زیر مطرح شد:

 قند خون اثرات “ویرانگر” روی آلت تناسلی مرد دارد و حتی ممکن است موجب کاهش نعوظ آن شود.

• دیابت کنترل نشده در درازمدت می تواند اختلال نعوظ را دائمی کند.

• در حالی که داروهای اختلال نعوظ اغلب در مردان مبتلا به دیابت شکست می خورند، گزینه های دیگری وجود دارد؛ و ایمپلنت آلت تناسلی و تقویت نعوظ با شاک ویو ممکن است کمک قابل توجهی به درمان مبتلایان به دیابت کند.

شیوع دیابت و ناتوانی جنسی چقدر است؟

شاید این موضوع ذهن شما را درگیر کرده باشد که این مشکل مشکل چقدر بغرنج است؟ طبق گفته دکتر Eid، تخمین زده می شود حدود 75-50٪ از مردان مبتلا به دیابت میزانی از اختلال نعوظ را تجربه می کنند که به نظر می رسد در مردان دیابتی سه برابر بیشتر از مردان دیگر باشد.
او گفت: “دیابت اثر انقباضی بر روی بافت عضلانی داخل آلت تناسلی مرد دارد.” “تمام شریان های کوچکی که به عضلات آلت خونرسانی می کنند ، در دیابت می تواند، بسته می شوند. او گفت: “کمی کاهش می یابد، عضله در داخل آلت تناسلی کاهش می یابد.” در واقع، برخی از مبتلایان دیابتی که ازاختلال نعوظ شکایت دارند احساس می کنند که سفتی آلت تناسلی آنها به مرور زمان و درحین مقاربت کاهش یافته است.

وی گفت که آسیب دیابت با این عروق کوچک متوقف نمی شود. او گفت: “شما واقعا دو موقعیت موازی دارید: شما نیاز به جریان خون دارید که عضله آلت تناسلی را تغذیه می کند و شما نیاز به یک شریان اختصاص داده شده برای آوردن خون به سرعت، زمانی که یک مرد تحریک می شود و می خواهد فعالیت جنسی داشته باشد.” “این شریان نیز مبتلا به دیابت است. آنها می گویند: “من می توانم نعوظ جزئی را دریافت کنم، اما نمی توانم آن را حفظ کنم.”


پس از تشخیص دیابت و ناتوانی جنسی چه باید کرد؟

دکتر Eid می گوید که اغلب بلافاصله باید این مردان را به یک متخصص قلب ارجاع دهیم. وی گفت: “بخش قابل توجهی از مردان مبتلا به دیابت که به تازگی تشخیص داده شده اند ممکن است در 2 یا 3 سال آینده دچار بیماری های قلبی و عروقی شوند.” “یکی از چیزهایی که ما انجام می دهیم توصیه است می کنیم که حتما به یک متخصص قلب مراجعه کرده و از نظر سلامت قلبی عروقی بررسی شوند زیرا ابتلا به بیماری های قلبی می تواند انسداد شریان ها و در نتیجه علائم ناتوانی جنسی را تشدید کند.

دکتر Eid همچنین این بیماران را برای درمان دیابت خود به منظور اجتناب از توسعه دیابت و ناتوانی جنسی برای زندگی الزامی می کند. وی گفت: “آنها باید دیابت خود را کنترل کنند و مطمئن شوند که آنها کنترل می کنند، بنابراین اختلال نعوظ پیشرفت نخواهد کرد و به عنوان یک نتیجه ثبات ایجاد خواهد کرد.” “اگر دیابت بعد از اولین تشخیص بیمار کنترل شود، پس از آن نعوظ دوباره برمی گردد. اما اگر سالهاست که بیمار مبتلا به دیابت است و به طور ناگهانی تصمیم می گیرد زمان آن را کنترل کند، نمی توانند از آسیب هایی که قبلا انجام شده جلوگیری کنند. “

همانطور که برای درمان، بیماران مبتلا به دیابت و ناتوانی جنسی مرتبط با داروهایی مانند سیلدنافیل و ویگرا شروع می شود، توصیه می شود. او گفت، اما یافته های تحقیق نشان می دهد که مواد مخدر در نیمی از مردان مبتلا به دیابت نوع 2 شکست خورد.

سایر گزینه ها عبارتند از: تزریق خودکار، دستگاه های خلاء و ایمپلنت های آلت تناسلی. و شاک ویو

تزریقات ” بدون درد هستند و می توانند به خوبی عمل کنند، اما اکثر مردان از اینکه قبل از فعالیت جنسی به تزریق نیاز داشته باشند بیزارند ، همچنین استفاده از دستگاه های خلاء که در دسترس هستند به ندرت موثر واقع می شوند.

دکتر eid گفت: در مقابل، ایمپلنت آلت تناسلی می تواند در بسیاری موارد با موفقیت درمان دیابت و ناتوانی جنسی را تجربه کند. مردان با فشردن یک پمپ که به داخل اسکروتوم وارد می شود، باعث ایجاد نعوظ می شود. سپس سیال از مخزن ایمپلنت به سیلندر وارد شده در آلت تناسلی جریان می یابد.و یا با شاک ویو به درمان پاسخ دادند

مردان اغلب با استفاده از ایمپلنت آلت تناسلی خوشحال هستند زیرا می توانند به طور خودبخودی بدون داشتن برنامه ریزی قبل از سکس ( همانطور که در استفاده از دارو لازم است) . دکتر ایده گفت اکثر مردان با این روش احساس می کنند که درمان می شوند.”

دکتر Eid دریافت یا حمایت پژوهشی از سیستم های پزشکی آمریکا، کلوپلاست، لیلی ICOS، بایر، ویووس، داروخانه آپجون و Pfizer دریافت کرده است. او یک مشاور یا دفتر سخنرانان Coloplast، American Medical Systems، Lilly ICOS، Bayer و Pfizer است

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...