این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

آیا اسپرم در محیط بیرون زنده می ماند ؟

آیا اسپرم در محیط بیرون زنده می ماند ؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/01/18 نظر 0 بازدید 118

در خارج از بدن ، اسپرم ها در معرض هوا ممکن است به سرعت از بین روند. مدت زمان زنده ماندن آنها با عوامل محیطی و سرعت خشک شدن آنها ارتباط زیادی دارد.

 

در خارج از بدن ، اسپرم ها در معرض هوا ممکن است به سرعت از بین روند. مدت زمان زنده ماندن آنها با عوامل محیطی و سرعت خشک شدن آنها ارتباط زیادی دارد.اگر شما روشی مانند تلقیح داخل رحمی (IUI) یا لقاح آزمایشگاهی (IVF) را انجام می دهید ، بخاطر داشته باشید که اسپرم شسته شده می تواند در دستگاه پرورش تا 72 ساعت دوام بیاورد. اسپرم منجمد ممکن است سالها دوام داشته باشد ، به شرط آنکه در یک محیط کنترل شده صحیح رها شود.
نطفه ای که به زن منتقل شده است می تواند به مدت 5 روز در داخل رحم زندگی کند. به همین دلیل است که اگر هنگام قاعدگی رابطه جنسی محافظت نشده دارید ، می توانید باردار شوید. اگر اندکی پس از اتمام قاعدگی تخمک گذاری کنید ، اسپرم هنوز زنده است و می تواند تخمک را بارور کند.

 

اگر زود انزالی باعث بی میلی جنسی در همسرتون شده مقاله درمان زود انزالی را بخوانید .

 

اگر در نزدیکی واژن مایع منی وجود دارد ، می توانید باردار شوید؟

 

بله ، اگر اسپرم نزدیک واژن باشد و خشک نشده باشد ، می توانید باردار شوید. شاید شنیده باشید که اکسیژن اسپرم را از بین می برد. این درست نیست اسپرم می تواند تا زمان خشک شدن حرکت کند.
به عنوان مثال ، اگر رابطه جنسی مقعدی محافظت نشده داشته باشید ، ممکن است فکر کنید که در معرض خطر بارداری نیستید. با این حال ، اسپرم تازه ممکن است نشت کند و در نزدیکی دهانه واژن باقی بماند. اگر مرطوب بماند ، می تواند از طریق واژن و از طریق دهانه رحم به رحم راه یابد تا تخمک بارور شود.
در حالی که این اتفاق ممکن است ، اما احتمال وقوع آن وجود ندارد.

 

آیا اسپرم کش باعث از بین رفتن اسپرم می شود؟

 

اسپرم کش نوعی کنترل بارداری است که می توانید با کاندوم یا بدون آن استفاده کنید. آنها به اشکال مختلف وجود دارند ، از جمله:

-کرم 
-ژل
-شیاف
اسپرم کش اسپرم را از بین نمی برد. در عوض ، آنها از حرکت اسپرم جلوگیری می کنند ، که باعث کاهش تحرک اسپرم می شود. زن آن را نزدیک دهانه رحم خود اعمال می کند تا اسپرم نتواند وارد رحم شود.
وقتی از اسپرم کش به طور صحیح و مداوم همراه با کاندوم های مردانه استفاده می کنید ، 98 درصد موثر است. با استفاده معمول ، 85 درصد موثر است. 
بدون کاندوم ، اسپرم کش به عنوان یک روش موثر برای جلوگیری از بارداری در نظر گرفته نمی شود زیرا به طور معمول در 28 درصد از مواقع برای جلوگیری از بارداری کوتاهی می کند. حتی در صورت استفاده صحیح و مداوم ، اسپرم کش به تنهایی تنها 82 درصد موثر است.

 

تحرک اسپرم در بارداری چه نقشی دارد؟

 

هنگامی که انزال در حین مقاربت رخ می دهد ، اسپرم از واژن از طریق دهانه رحم و به رحم منتقل می شود. از آنجا ، انقباضات رحم شما را به کشیدن اسپرم به سمت لوله های رحمی کمک می کند.اولین اسپرم ممکن است در عرض چند دقیقه وارد لوله های شما شود. هرچه به تخمک گذاری نزدیک شوید ، سفر برای اسپرم آسان تر می شود.برای اینکه بارداری اتفاق بیفتد ، مخاط دهانه رحم شما باید مطلوب باشد. مخاطی که از نظر قوام به رنگ سفید تخم مرغ است بهترین است. 

اصطلاح تحرک اسپرم به توانایی اسپرم در شنا کردن به روش صحیح اشاره دارد. تحرک ممکن است به اندازه تعداد اسپرم هنگام باردار شدن مهم باشد. اگر اسپرم نتواند به تخمک سفر کند ، بارداری اتفاق نمی افتد.

چندین مورد ممکن است بر تحرک اسپرم مرد تأثیر بگذارد ، از جمله:

-سطح استرس
-گرمای بیش از حد
-داروهای خاص
-رژیم غذایی نامناسب

 

بیشتر بخوانید : مسدود شدن مسیر اسپرم

 

اگر تحرک عاملی در ناباروری باشد ، گزینه های مختلفی وجود دارد. IUI اسپرم را مستقیماً درون رحم زن قرار می دهد بنابراین نیازی به شنا از واژن از طریق دهانه رحم ندارد.
با IVF ، اسپرم قبل از قرار گرفتن مجدد در داخل رحم زن ، برای لقاح در تخمک به تخمک وارد می شود.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...