این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

علت اختلال نعوظ مردان دیابتی

علت اختلال نعوظ مردان دیابتی
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/02/07 نظر 0 بازدید 2,369

علت اختلال نعوظ در مردان دیابتی را باید در رگ های آلت جستجو کرد. برخی از بیماران که برای درمان ناتوانی جنسی به کلینیک  سلامت جنسی کامش می آیند دیابت دارند. هنگامی که شما درباره دیابت فکر می کنید، یک سکس فوق العاده در آن ممکن است نامعمول به نظر برسد . اما اینطور نیست و همیشه دیابت و اختلال نعوظ همراه هم نیستند.

علت اختلال نعوظ مردان در دیابت

علت اختلال نعوظ در مردان دیابتی را باید در رگ های آلت جستجو کرد. برخی از بیماران که برای درمان ناتوانی جنسی به کلینیک  سلامت جنسی کامش می آیند دیابت دارند. هنگامی که شما درباره دیابت فکر می کنید، یک سکس فوق العاده در آن ممکن است نامعمول به نظر برسد . اما اینطور نیست و همیشه دیابت و اختلال نعوظ همراه هم نیستند. بهبود اختلال جنسی و رابطه زناشویی در بیماران دیابتی می تواند درد سر آفرین نباشد اگر قند به خوبی کنترل شود. درمان

کسی که مبتلا به دیابت است باید بتواند به همان اندازه و به طور مرتب مانند فردی که دیابت ندارد، از رابطه جنسی لذت ببرد. شما فقط باید کمی آموزش ببینید اگر می خواهید یک زندگی جنسی طولانی و کامل داشته باشید باید از نحوه افزایش کیفیت رابطه زناشویی در انواع دیابت اگاه باشید . در صورتی که اختلال نعوظ در شما پیشرفت کرده و رابطه زناشویی را خراب کرده از درمان شاک ویو آلت مردان در دیابت نوع دو  و  دیابت نوع یک استفاده کنید.

با این حال دیابت در مردان می تواند باعث بروز مشکلات مختلف جنسی از کاهش میل جنسی گرفته تا ناتوانی در شکل گیری نعوظ شود. اما  کنترل دیابت به خوبی می تواند از مسائل جنسی جلوگیری کند یا مسائل موجود را خفیف تر کرده و درمان آنها را راحتتر کند. در مردان مبتلا به دیابت بیشتر درمان ها مانند تقویت نعوظ با شاک ویو به خوبی عمل میکند. با مراجعه به یک کلینیک سکس تراپی می توانید از روش های درمانی مناسب شرایط خود آگاه شوید.

در اینجا برخی از رایج ترین نگرانی های جنسی درباره دیابت و مشکل در نعوظ و نحوه جلوگیری از آن و روش های درمان اختلال نعوظ مطرح می شود.

اختلال در نعوظ آلت افراد دیابتی :

اختلال نعوظ (ED) – عدم توانایی در ایجاد یا نگهداری نعوظ در طول مقاربت – شکایت اصلی جنسی مردان مبتلا به دیابت است. مطمئنا، همه مردان در بعضی مواقع با عدم نعوظ مواجه می شوند، به خصوص اگر سن آنها بالا باشد. اما اگر دچار دیابت هستید، دو برابر احتمال ابتلا به اختلال نعوظ در شما وجود دارد و در سنین جوانتر می تواند اتفاق بیوفتد

اگر از هر چهار بار فعالیت جنسی یکبار دچار عدم نعوظ می شوید ، شما مبتلا به اختلال نعوظ هستید. یکی از علل احتمالی اختلال نعوظ ،آسیب عصب و شریان به دلیل عدم کنترل قند خون است این آسیب می تواند جریان خون به آلت تناسلی را متوقف کند.آسیب عصب و شریانها همچنین می تواند احتمال بیماری های قلبی را افزایش دهد زیرا به دلیل این آسیب، جریان خون به قلب شما کند می شود.

اختلال نعوظ می تواند روحیه شما را تخریب کند و همچنین عزت نفس شما را کاهش دهد، باعث افسردگی و اضطراب در روابط جنسی شود و تنش و استرس بین شما و شریک زندگی شما ایجاد کند.

میل جنسی پایین در افراد دیابتی :

از سوی دیگر، اگر فقط تمایل به رابطه جنسی نداشته باشید، ممکن است سطوح تستوسترون در بدنتان کم باشد. تستوسترون پایین نیز مانند اختلال نعوظ در مردان با افزایش سن بیشتر می شود . اما داشتن دیابت، به ویژه اگر نوع 2 است یا داشتن اضافه وزن (یا هر دو) ، شانس بروز تستوسترون پایین را دو برابر می کند.

شما می توانید اثرات کمبود تستوسترون را در بسیاری ازجنبه های زندگی احساس کنید. انرژی، قدرت عضلانی و خلق و خوی شما ممکن است کم و همچنین میل جنسی شما کاهش یافته باشد. ممکن است نعوظ کمتر و ضعیفتری داشته باشید

کنترل دیابت و اختلال نعوظ :

اگر مشکالت جنسی دارید و دیابت دارید، احتمال دارد که قند خونتان بالا باشد. کنترل دیابت، فشار خون و کلسترول ، اولین قدم برای جلوگیری از مشکلات جنسی و کمک به کاهش آنهاست. این یک استراتژی موفق است: شما سالمتر بوده و در نتیجه روابط جنسی بهتری خواهید داشت. مارررو می گوید: کنترل قند خون حتی اگر دچار آسیب عصبی شده باشید، به کاهش مشکلات جنسی کمک می کند.”
کاهش وزن. این خبر خوب است اگر شما اضافه وزن دارید یا چاق هستید. یک تحقیق در سال 2011 نشان داد که مردان چاق مبتلا به دیابت نوع 2 که 5درصد یا بیشتر از وزن بدنشان را از دست دادند، در عرض چند هفته، نعوظ بهتر و میل جنسی بیشتری را تجربه کردند. چرا؟ اضافه وزن احتمال بروز مشکلاتی مانند آسیب عصبی را افزایش می دهد زیرا باعث می شود بدن شما کمتر از انسولین استفاده کند. همچنین احتمال کمبود تستئسترون را افزایش می دهد. مارررو می گوید:حتی کاهش وزن متوسط ​​وزن 5درصد یا 7درصد می تواند تاثیر قابل توجهی در بهبود اختلالات جنسی داشته باشد.
فعالیت داشته باشید. . ورزش منظم به جریان خون کمک می کند و ازبروز اختلال نعوظ جلوگیری می کند.
با پزشک خود دزباره دیابت و اختلال نعوظ مشورت کنید . خجالت نکشید حدود نیمی از مردان مبتلا به دیابت می گویند که نگرانی های جنسی خود را با پزشک خود مطرح می کنند. دیگر مشکلات سلامتی، مانند فشار خون بالا و بیماری کلیه، ممکن است اختلال نعوظ شما را تشدید کند. یا ممکن است کاهش تمایل شما به سکس به علت افسردگی باشد نه کمبود تستوسترون . پزشک شما می تواند علت دقیق مشکل را در مردان مبتلا به دیابت و اختلال نعوظ تشخیص داده و بهترین روش درمانی را ارائه دهد .
درباره عوارض داروهای خود اطلاعات کسب کنید. این یک دلیل دیگری برای مشاوره با پزشک است. شما ممکن است دارویی مصرف کنید که باعث عوارض جانبی جنسی شود. به عنوان مثال، برخی از داروهای فشار خون می توانند باعث اختلال در عملکرد نعوظ شوند، و برخی از داروهای ضد افسردگی می توانند باعث کاهش میل جنسی شوند. اگر فردی که شما را ترک کرده است، زندگی جنس شما را متوقف کند، ممکن است بتوانید از داروهای دیگر برداشته یا تغییر دهید.

درمان مشکل سفتی آلت در مردان مبتلا به دیابت :

داروهای خوراکی سیلدنافیل سیترات (ویاگرا) و تادالافیل (سیالیس) باعث افزایش جریان خون به آلت تناسلی در طول تحریک جنسی شده و به نعوظ بهتر کمک می کنند. شایع ترین عوارض جانبی این داروها مانند سردرد و گرفتگی بینی معمولا خفیف و موقت هستند. عوارض جانبی مانند نعوظی که برای ساعتها طول می کشد نادر است. داروهای خوراکی شایع ترین درمان اختلال نعوظ هستند و به خوبی برای 60٪ مردان مبتلا به دیابت که آنها را مصرف می کنند.
تزریق: یک شات الپروتادیل عروق خونی را گسترش داده و به جریان خون آلت تناسلی در 90درصد مردان مبتلا به دیابت کمک می کند. شما می توانید آن را به پایه آلت تناسلی خود سه بار در هفته تزریق کنید. ناهنجاری های اصلی در بیضه ها و نعوظ های پایدار سوزانده می شوند.
شیاف : Alprostadil در گلوله های کوچک – اندازه دانه ی برنج – نیز تولید میشود که شما در نوک آلت تناسلی خود قرار می دهید تا ماهیچه ها ریلکس شده و جریا خون ورودی به آلت افزایش یابد . شما می توانید دو بار در روز از این شیاف ها استفاده کنید. آنها در حدود 35درصد از مردان موثر هستند.
دستگاه های پمپ خلاء که در داروخانه ها به فروش می رسند، خون را به آلت تناسلی می رسانند و بهسفت شدن آن کمک می کنند. اگر در حفظ نعوظ مشکل دارید، می توانید با یک دسته کوتاه در اطراف پایه آلت تناسلی جریان خون را هنگامی نعوظ ایجاد شد، حفظ کنید .
ایمپلنت آلت تناسلی این روش ممکن است بهترین گزینه باشد اگر دیابتی پیشرفته و اختلال نعوظ شدید داشته باشید که به درمان های دیگر پاسخ نمی دهد. طبیعی ترین ایمپلنت ها دستگاه های بادوام با سیلندر های پر از مایع است.
کمبود تستوسترون را درمان کنید
رزولر می گوید: سطوح تستوسترون پایین می تواند تاثیر زیادی بر روی زندگی شما داشته باشد، اما خوشبختانه درمان آن بسیار آسان است. شما می توانید از ژل، تکه ها، تزریق یا شیاف های تستوسترون استفاده کنید.

درمان جایگزینی تستوسترون می تواند انرژی، نعوظ، توده عضلانی و خلق و خو را افزایش دهد. در مطالعه 2013، درمان جایگزینی تستوسترون تمام جنبه های سکس و کیفیت کلی زندگی مردان چاق مبتلا به دیابت نوع 2 را بهبود بخشید. تاثیر آن برای مردانی که بیشتر چاق بودند یا افسرده بودند، کمتر گزارش شد – هر چند دلیل خوبی برای کاهش وزن و یا کمک به افسردگی بود.

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...