این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

اختلال نعوظ و خودارضایی

اختلال نعوظ و خودارضایی
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/07/20 نظر 0 بازدید 62

اختلال نعوظ (ED) به این معنی است که شما نمی توانید نعوظ کافی برای برقراری رابطه جنسی داشته باشید یا نگه دارید. اما ممکن است هنوز بتوانید خودارضایی کنید. تا حدودی بستگی به علت ایجاد ED شما دارد.

 

اختلال نعوظ و خودارضایی


 

اختلال نعوظ (ED) به این معنی است که شما نمی توانید نعوظ کافی برای برقراری رابطه جنسی داشته باشید یا نگه دارید. اما ممکن است هنوز بتوانید خودارضایی کنید. تا حدودی بستگی به علت ایجاد ED شما دارد.
برای اکثر مردان ، ED ناشی از مشکلات سلامتی مانند بیماری های قلبی ، افسردگی ، بی خوابی و دیابت یا داروهای درمان کننده آنها است. این شرایط باعث ایجاد نعوظ در هر شرایطی از جمله خودارضایی می شود.
برای برخی ، ED با اضطراب عملکرد ، مشکلات روابط یا استرس مرتبط است. این می تواند برانگیختن کافی با یک شریک را دشوار کند. اما در صورت خودارضایی ممکن است بتوانید نعوظ را حفظ کنید.

 

 

اگر به دنبال درمان شلی آلت هستید مقاله شاک ویوتراپی را بخوانید .

 

آیا خودارضایی همیشه باعث ED می شود؟

 

شاید این را شنیده باشید ، اما این یک افسانه است. خودارضایی طبیعی است و هنگام رابطه جنسی با شریک مشکلی ایجاد نمی کند.

 

 

آیا خودارضایی می تواند به درمان ED  یا جلوگیری از آن کمک کند؟

 

 

شواهد زیادی وجود ندارد که نشان دهد هرگونه فعالیت جنسی می تواند شما را از ابتلا به این بیماری باز دارد. اما خودارضایی می تواند در کمک به ED که در اثر استرس ، اضطراب یا یک مسئله روانی دیگر ایجاد می شود ، نقش داشته باشد. اگر بتوانید رابطه جنسی داشته باشید ، حتی با خودارضایی ، ممکن است اطمینان بیشتری داشته باشید که می توانید در طول رابطه جنسی با شریک خود نعوظ داشته باشید و آن را حفظ کنید.

 

 

خودارضایی با درمان ED

 

 

اگر از مشاوره یا رابطه جنسی برای درمان ED خود استفاده می کنید ، ممکن است درمانگر به شما پیشنهاد دهد که خودارضایی یا سایر انواع تماس را در خانه به تنهایی یا با شریک زندگی خود امتحان کنید. درمان همچنین می تواند روشهای دیگری را برای از بین بردن استرس از رابطه جنسی ، برقراری ارتباط با شرکا و یافتن تحریکات جنسی بیشتر به شما آموزش دهد.
سایر درمان های ED ، از جمله داروها ، دستگاه های نعوظ و کاشت آلت تناسلی ، می توانند به شما در نعوظ سالم برای رابطه جنسی با شریک جنسی یا خودارضایی کمک کنند.

 

بیشتر بخوانید:اختلال برانگیختگی دائمی دستگاه تناسلی (PGAD)

 

برای بسیاری از مردان صحبت درباره ED آسان نیست. اما رابطه جنسی ، چه از طریق خودارضایی و چه با شریک زندگی ، بخشی از زندگی سالم است. هرچه زودتر بتوانید مشکلات نعوظ را با پزشک در میان بگذارید و شروع به بررسی درمان کنید ، زودتر از یک زندگی جنسی رضایت بخش تر لذت خواهید برد.


 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...