این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش یار کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش یار

تاثیر ورزش بر فعالیت جنسی

تاثیر ورزش بر فعالیت جنسی
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/01/03 نظر 0 بازدید 73

یک تحقیق در حال توسعه نشان می دهد که ورزش، ممکن است تأثیر شگفت آور دیگری نیز داشته باشد: بهبود زندگی جنسی شما.

احتمالاً شنیده اید که ورزش منظم می تواند خطر ابتلا به بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی ، دیابت یا پوکی استخوان را کاهش دهد. اما یک تحقیق در حال توسعه نشان می دهد که ورزش، ممکن است تأثیر شگفت آور دیگری نیز داشته باشد: بهبود زندگی جنسی شما.

ورزش، ویاگرا طبیعی

در مردان ، ورزش منظم به نوعی یک ویاگرا طبیعی به شمار می آید که با احتمال کمتری از مشکلات نعوظ همراه می شود. در یک مطالعه ، مردان میانسال بی تحرک که به مدت نه ماه در یک برنامه ورزشی به صورت مداوم شرکت کردند ، گزارش دادند که فعالیت مکرر جنسی ، بهبود عملکرد جنسی و رضایت بیشتر را در آینده تجربه کرده اند. کسانی که سطح آمادگی جسمانیشان بیشتر شده است، بیشترین پیشرفت را در زندگی جنسی خود مشاهده کردند.
تحقیقات در زنان نشان داده است که افرادی که از نظر جسمی فعال هستند ، نسبت به زنانی که کم تحرک هستند ، میل جنسی ، برانگیختگی و رضایت بیشتری دارند. در یک آزمایش کنترل شده ، زنان جوانی که به مدت 20 دقیقه دوچرخه سواری مداوم انجام داده اند ، برانگیختگی جنسی فیزیولوژیکی بیشتری نشان دادند.
افزایش جریان خون در توضیح اینکه چرا ورزش منجر به عملکرد جنسی بهتر در مردان می شود کمک می کند. ممکن است آقایان و خانمهایی که ورزش می کنند احساس جنسی مطلوب کننده ای به خود و به طور کلی رابطه جنسی بگیرند و این می تواند منجر به رابطه جنسی با کیفیت بیشتری شود. بنابراین می توان قدرت ، انعطاف پذیری و استقامت بیشتری از ورزش حاصل شود.

بیشتر بخوانید: روش های معجزه آسا برای ارتقای رابطه جنسی زناشویی

افزایش تستوسترون

علاوه بر این ، فعالیت بدنی - به خصوص تمرینات قدرتی - می تواند سطح تستوسترون را افزایش دهد ، که این امر می تواند باعث ایجاد انگیزه جنسی در زنان و مردان شود. با این حال ، افزایش مداوم با پایین آمدن سطح تستوسترون می تواند اثر متضادی داشته باشد. در واقع ، یک مطالعه اخیر دریافتند که مردانی که بطور منظم ورزش بسیار جدی انجام می دهند تمایل به لیبیدو کمتری دارند. اگرچه این یک نگرانی بالقوه برای ورزشکاران نخبه و یا سایرانی است که بدون توجه و با بیشترین سرعت سعی در تغییر بدن خود دارند ، چیزی نیست که اکثر ما باید نگران آن باشیم.
در مورد تأثیر رابطه جنسی بر ورزش عقیده بر اینن باور است که فعالیتهای جنسی قبل از رقابت ، پرخاشگری و قدرت را کاهش می دهد.
اما تحقیقات کمترین اعتقاد را برای این باور به همراه داشته است. یک مطالعه ، که شامل ورزشکاران مرد بازنشسته بوده ، صبح روز بعد از برقراری رابطه جنسی با همسران ، قدرت بدنی خود را اندازه گرفتند و بعد از این که مردان حداقل به مدت شش روز از این کار امتناع کردند ، آزمایش را تکرار کردند. هیچ تفاوتی در نتایج آزمون وجود نداشت.
به طور کلی ، تحقیقات نشان می دهد که رابطه جنسی قبل از فعالیت بدنی تا زمانی که حداقل دو ساعت تأخیر نداشته باشد ، تأثیرات منفی نخواهد گذاشت و فعالیت جنسی همچنین شامل الکل ، مواد مخدر یا کاهش خواب نمی شود. در واقع ، این امکان وجود دارد که رابطه جنسی حتی با کمک به افراد در آرامش بتواند عملکرد ورزشی را افزایش دهد.
اما چیزهای زیادی ناشناخته است ، از جمله اینکه آیا زنان متفاوت از مردان تحت تأثیر قرار می گیرند. این احتمال وجود دارد که تأثیر رابطه جنسی بر فعالیت بدنی در افراد مختلف متفاوت باشد.

بیشتر بخوانید: پیامدهای نداشتن رابطه جنسی در طولانی مدت

اگر نمی دانید که آیا رابطه جنسی به عنوان یک ورزش محسوب می شود ، بستگی به طول زمان و شدت عشق ورزی شما دارد. یک مطالعه در مورد بزرگسالان نشان داد که فعالیت جنسی به طور متوسط سه یا چهار کالری در دقیقه می سوزاند. (مردان بیشتر از زنان  کالری می سوزاندند.) سطح شدت متوسط ، قابل مقایسه با قدم زدن یا تنیس دو برابر است.
با این حال ، برای اکثر افراد ، رابطه جنسی به اندازه سایر فعالیتها دوام ندارد ، به این معنی که به طور کلی کالری کمتری می سوزاند. در مطالعه فوق ، وقتی فعالیت جنسی با یک تمرین 30 دقیقه‌ای و شدید در یک تردمیل مقایسه شد ، این تردمیل حدود سه برابر کالری بیشتری سوزاند. اما فعالیتهای جنسی در یک اقدام انجام شد: تقریباً 100٪ از شرکت کنندگان آن را لذت بخش تر ارزیابی کردند.
 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...