این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش یار کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش یار

پیش نوازی جنسی چیست؟

پیش نوازی جنسی چیست؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/11/27 نظر 0 بازدید 124

هر فعالیت جنسی و احساسی قبل از مقاربت را پیش نوازی جنسی میگویند. ضروری نیست که حتما پس از پیش نوازی رابطه جنسی برقرار شود. این بدین معناست که پیش نوازی به تنهایی نیز میتواند اتفاق بیافتد و حتی گاهی اوقات باعث ارگاسم بخصوص در زنان شود. رابطه جنسی لذت بخش تنها وقتی اتفاق می افتد که پیش نوازی جنسی قبل از آن به بهترین صورت خود انجام گیرد.

در واقع هر فعالیت جنسی و احساسی قبل از مقاربت را پیش نوازی جنسی میگویند. ضروری نیست که حتما پس از پیش نوازی جنسی ، رابطه جنسی برقرار شود. این بدین معناست که پیش نوازی به تنهایی نیز میتواند اتفاق بیافتد و حتی گاهی اوقات باعث ارگاسم بخصوص در زنان شود. رابطه جنسی لذت بخش تنها وقتی اتفاق می افتد که پیش نوازی قبل از آن به بهترین صورت خود انجام گیرد.

چرا پیش نوازی جنسی مهم است؟

پیش نوازی جنسی عملی بسیار مهم است چرا که باعث تحریک شدن وبالابردن واکنشهای فیزیولوژیکی و جسمی شرکای جنسی شده که خود میتواند فعالیت جنسی را لذت بخش تر و حتی ممکن سازد. مشغول شدن به عمل پیش نوازی  به منظور ایجاد صمیمیت عاطفی کمک می کند تا شما و شریک زندگی تان، احساس وابستگی و صمیمیت بیشتری را در اتاق خوابتان  داشته باشید.
برانگیختگی جنسی باعث ایجاد تعدادی واکنش جسمی در بدن شما می شود ، از جمله:
افزایش ضربان قلب ، نبض و فشار خون شما
بازشدن رگ های خونی ، از جمله دستگاه تناسلی شما
ورود جریان خون بیشتر به دستگاه تناسلی که خود باعث تورم لب ها ، کلیتوریس و آلت تناسلی می شود
تورم سینه ها و نوک سینه ها

بیشتر بخوانید: احساس درد در  اولین رابطه جنسی

انواع پیش نوازی

1-    صحبت کردن: با بیان کلمات محبت آمیز و عاشقانه میتوانید شریک جنسی خود را از لحاظ روانی آماده کنید. هر شخص علاقه مند به شنیدن تعریف و تمجید از خود است پس چه چیزی بهتر از گفتن این عبارات از زبان شریک زندگی اش؟
2-    نوازش کردن: حرکت دست ها و لب و زبان بر روی اندام های شریک جنسی باعث برانگیختگی او شده و صمیمیت بین شما و شریک زندگیتان راغ افزایش میدهد. دست خود را بر روی گونه و گردن او گذاشته و با حرکت آّهسته دست،‌ او را آماده ی رابطه جنسی کنید. به یاد داشته باشید که همواره یکی از اصلی ترین فعالیت های پیش نوازی جنسی ،‌عمل نوازش کردن است.
3-    صداهای تحریک کننده:‌ حتما میدانید که آواهایی باعث بالا بردن قدرت برانگیختگی شما و شریک جنسیتان میشود. سعی کنید زیر گوش او آنها را تکرار کنید تا او را به اوج خواستن و نیاز برسانید.
4-    ماساژ‌ دادن : همچنین میتوانید برای اعمال بهترین وجه پیش نوازی جنسی ، شریک جنسیتان مهمان به یک ماساژ کنید. لازم نیست که حتما ماساژور حرفه ای باشید. همین که دست ها ، پاها و شانه های او را به نرمی فشار دهید کافی است.
5-    موسیقی : میتوانید قبل از انجام هر عمل برای داشتن پیش نوازی عالی تر، موسیقی ای را که که هردو طرف از شنیدن آن احساس رضایت میکنید پخش کنید. یادتان باشد ایجاد آرامش از ابزار های مفید برای آمادگی خود و شریک جنسیتان برای یک رابطه جنسی خوب است. پس چه چیز بهتر از یک موسیقی لذت بخش و آرامش دهنده؟
6-روغن کاری: استفاده از کرم های مخصوص واژن ، که می تواند مقاربت را لذت بخش تر کرده و از درد جلوگیری کند نیز میتواند در لیست پیش نوازی های شما قرار بگیرد.
7-بوسه : شاید هرگز نتوان کسی که را پیدا کرد که به  قدرت بوسه در رابطه جنسی  پی نبرده باشد. بوسیدن و بوسیده شدن هردو باعث افزایش لذت جنسی میشود و همچنین تکرار این عمل باعث آماده تر شدن فرد برای شروع رابطه مقارتی نیز میشود. بوسه باعث آزاد شدن اکسی توسین ، دوپامین و سروتونین می شود. این عمل شیمیایی سطح کورتیزول (هورمون استرس) را کاهش داده و احساس محبت ، پیوند و سرخوشی را افزایش می دهد.

انجام هر یک از رفتار های ذکر شده بالا باعث خشنودی شما و شریک جنسیتان میشود اما به یاد داشته باشید که زیاده روی در انجام هر عملی باعث ایجاد دلزدگی میشود پس همواره اعتدال را رعایت کنید و خلاقیت داشه باشید.

بیماری های جنسی در مردان

بیشتر بخوانید : بایدها و نباید های رابطه جنسی

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...