این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

توجه : اخیرا افرادی سودجو با استفاده از نام کلینیک کامش اقدام به فروش داروهای غیر مجاز در گروههای تلگرامی  نموده اند. به اطلاع می رساند این مرکز به هیج عنوان دارو برای فروش ندارد. 

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

اختلال عملکرد جنسی در زنان چگونه است؟

اختلال عملکرد جنسی در زنان چگونه است؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/09/05 نظر 0 بازدید 1,242

اختلال  عملکرد جنسی در زنان ، اختلالاتی  است که مرتبط با سرد مزاجی خانم ها  ، اختلال ارگاسم زنان و یا درد در حین رابطه جنسی که باعث ناراحتی و عدم برقراری رابطه جنسی می شود از نظر پزشکی به عنوان اختلال عملکرد جنسی در زنان شناخته شده است.

اختلال  عملکرد جنسی در زنان ، اختلالاتی  است که مرتبط با سرد مزاجی خانم ها  ، اختلال ارگاسم زنان و یا درد در حین رابطه جنسی که باعث ناراحتی و عدم برقراری رابطه جنسی می شود از نظر پزشکی به عنوان اختلال عملکرد جنسی در زنان شناخته شده است. بسیاری از زنان فقط در بعضی مواقع دچارمشکلات جنسی می شوند و برخی از آنها درتمام طول زندگی خود مشکل دارند. اختلال عملکرد جنسی زنان مانند سرد مزاجی زن در هر مرحله از زندگی ممکن است رخ دهد. این می تواند فقط در شرایط خاص جنسی و یا در تمام موقعیت های جنسی اتفاق بیوفتد.

پاسخ جنسی شامل یک ارتباط پیچیده فیزیولوژی، احساسات، تجربیات، باورها، شیوه زندگی و روابط است. اختلال در هر جزء می تواند میل جنسی، تحریک و یا سلامت جنسی  را تحت تاثیر قرار دهد و درمان اغلب شامل بیش از یک روش است که شامل مشاوره جنسی و مراجعه یه کلینیک های سکسولوژی است.

اگر زود انزالی باعث بی میلی جنسی در شریک زندگی شما شده مقاله درمان زود انزالی را بخوانید .

 

علائم اختلال عملکرد جنسی زنان چیست؟


علائم بسته به نوع اختلال عملکرد جنسی شما متفاوت است:

سرد مزاجی خانم ها در روابط جنسی

این رایج ترین اختلالات جنسی زنان شامل کمبود علاقه جنسی وعدم تمایل به رابطه جنسی است.


اختلال تحریک جنسی

 میل شما برای رابطه جنسی ممکن است مختل نباشد، اما شما در معرض آشفتگی و یا ناتوانی جنسی درحین فعالیت جنسی هستید.


اختلال ار گاسم زنان 

 پس از تحریک جنسی و جسمی کافی ، در رسیدن به ارگاسم به صورت مکرر و دایم مشکل دارید  که به آن اختلال ارگاسم در زنان می گویند.


اختلال درد یا دیسپارونی 

 جنسی در تحریک جنسی یا تماس واژینال دچار درد می شوید.که این درد می تواند بر اثر خشکی واژن ، واژینیسموس یا به دلایل دیگر باشد.

بهترین روش تحریک جنسی زنان چیست؟

 

علل اختلال عملکرد جنسی زنانمشکلات جنسی اغلب هنگامی که هورمون های شما تغییر میکنند بوجود می آید ، مانند پس زایمان یا در طی یائسگی ایجاد می شوند. بیماریهای عمده مانند سرطان، دیابت یا بیماریهای قلبی (قلب و عروق) همچنین می توانند به اختلال عملکرد جنسی منجر شود.


عواملی که اغلب باعث نارضایتی جنسی یا اختلال در عملکرد جنسی می شوند عبارتند از:

 

عوامل فیزیکی

هر گونه بیماری، از جمله سرطان، نارسایی کلیه، مولتیپل اسکلروزیس، بیماری های قلبی و مشکلات مثانه، می تواند منجر به اختلال عملکرد جنسی شود. بعضی از داروها، از جمله برخی از داروهای ضد افسردگی، داروهای فشار خون، آنتی هیستامین ها و داروهای شیمی درمانی می توانند میل جنسی شما و توانایی بدن شما برای تجربه ارگاسم را کاهش دهند.
هورمونی سطوح پایین استروژن پس از یائسگی ممکن است منجر به تغییراتی در بافت های دستگاه تناسلی و پاسخهای جنسی شود. کاهش استروژن منجر به کاهش جریان خون به ناحیه لگن می شود که می تواند منجر به احساس ضعف تناسلی شود و همچنین فرد به زمان بیشتری برای ایجاد تحریک و رسیدن به ارگاسم نیازداشته باشد.پوشش واژن نیز ضخیم تر والاستیسیته آن کمتر می شود، به ویژه اگر شما از نظر جنسی فعال نباشید. این عوامل می توانند به مقاربت دردناک منجر شوند.میل جنسی نیز هنگام کاهش سطح هورمون کاهش می یابد..

سطح هورمون بدن شما پس از زایمان و هنگام شیردهی نیز تغییر می کند، که می تواند به خشکی واژن منجر شود و یا میل شما را به رابطه جنسی تحت تاثیر قرار دهد.

روانی و اجتماعی

اضطراب یا افسردگی درمان نشده می تواند باعث اختلال عملکرد جنسی شود، یا استرس طولانی مدت و سابقه سوء استفاده جنسی. نگرانی بابت بارداری ممکن است اثرات مشابهی داشته باشد.

درگیری های طولانی با همسرتان  درباره سکس یا جنبه های دیگر رابطهمی تواند پاسخ جنسی شما را کاهش دهد. مسائل فرهنگی و مذهبی و مشکلات تصویرذهنی خود از بدن نیز می تواند تاثیرگذار باشد.


نقش انتقال دهنده های عصبی


دوپامین و سروتونین، هر دو انتقال دهنده های عصبی هستند که در عملکرد جنسی حایز اهمیت اند. دوپامین یک نقش اساسی در تنظیمات میل جنسی دارد. به نظر می رسد که میل جنسی، احساس ذهنی از تحریک و میل به ادامه فعالیت جنسی پس از تحریک آغاز می شود. در مقابل، سیگنالینگ سروتونین به نظر می رسد به طور عمده یک اثر مهار کنندگی بر عملکرد جنسی دارد. اگر چه این بازخورد منفی در طول فعالیت جنسی بسیار می تواند مهم باشد (دوره بعد از ارگاسم که در طی آن بدن به حالت طبیعی، بازمیگردد)، انتقال عصبی سروتونرژیک بیش از حد یا مزمن ممکن است میل جنسی را کاهش دهد. سایر عوامل سیگنالینگ که بر روی عملکرد جنسی تاثیر می گذارند عبارتند از نوراپینفرین و اکسیتوسین با ویژگی های تحریک، و پرولاکتین و اپیویدها با ویژگی های مهار

رابطه جنسی بعد از زایمان چگونه است؟

 

عوامل خطر 

برخی از عوامل ممکن است خطر ابتلا به اختلالات جنسی را افزایش دهند :

  • افسردگی یا اضطراب
  • بیماریهای قلبی و عروقی
  • شرایط عصبی مانند آسیب نخاعی یا مولتیپل اسکلروز،
  • شرایط زنان و زایمان، میل جنسی نیز هنگام کاهش سطح هورمون کاهش می یابد.
  • مانند آتروفی واژن، عفونت و یا lichen sclerosus
  • برخی از داروها، مانند داروهای ضد افسردگی یا داروهای فشار خون بالا
  • استرس عاطفی یا روانی، به خصوص با توجه به رابطه شما با همسرتان
  • سابقه سوء استفاده جنسی

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 2

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...