این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

طول کانال واژن چقدر است؟

طول کانال واژن چقدر است؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/01/04 نظر 0 بازدید 413


درباره نحوه کار واژن و اینکه چگونه باید از آن مراقبت کنید ، باورهای غلط زیادی وجود دارد. برخی از مردم فکر می کنند که واژن یک فضای باز پایان ناپذیر است .

طول کانال واژن به طور متوسط سه تا شش اینچ است. تقریباً طول دست شماست. اما کانال واژن شما می تواند در موقعیت های خاص مانند هنگام رابطه جنسی یا زایمان تغییر شکل دهد. .

 

 

 
درباره نحوه کار واژن و اینکه چگونه باید از آن مراقبت کنید ، باورهای غلط زیادی وجود دارد. برخی از مردم فکر می کنند که واژن یک فضای باز پایان ناپذیر است .

 

 

طول کانال واژن چقدر است؟

 

طول کانال واژن به طور متوسط سه تا شش اینچ است. تقریباً طول دست شماست. اما کانال واژن شما می تواند در موقعیت های خاص مانند هنگام رابطه جنسی یا زایمان تغییر شکل دهد. .
 آیا وقتی تحریک می شوید طولانی تر می شود؟
هنگام داشتن رابطه جنسی ، کانال واژن شما طولانی تر می شود تا نفوذ را در خود جای دهد. تحریک جنسی ، گردن رحم و رحم شما را مجبور به بالا و خارج شدن از مسیر می کند ، که باعث طولانی شدن دو سوم بالایی واژن می شود. اما اگر احساس می کنید آلت تناسلی مردی یا اسباب بازی جنسی به دهانه رحم شما برخورد می کند ، این می تواند بدین معنی باشد که واژن شما به اندازه کافی طولانی نیست تا نفوذ کامل داشته باشد. البته ، این تنها دلیل نیست  در صورتی که دخول بسیار عمیق باشد ، یا اگر آلت تناسلی مرد یا اسباب بازی بزرگتر از اندازه آلت تناسلی مرد باشد ، می توان دهانه رحم را لمس کرد.

 

اگر در اطراف واژن و مقعد خود دچار زگیل شده اید مقاله درمان زگیل تناسلی را بخوانید.

 

زایمان

 

در هنگام زایمان کانال واژن و دهانه واژن بسیار کشیده شده و به کودک اجازه عبور می دهد. برخی از زنانی که زایمان می کنند ممکن است تغییراتی در واژن خود مشاهده کنند ، مانند احساس سستی یا خشکی ، یا پهن تر به نظر رسیدن نسبت به قبل. همچنین ممکن است احساس درد کنید. این کاملا طبیعی است. واژن شما باید ظرف چند روز پس از زایمان سفت شود و حدوداً شش ماه پس از زایمان تا حدودی به شکل قبل از تولد خود بازگردد. گرچه ظاهر واژن شما کاملاً یکسان نخواهد بود ، اما کاملاً نزدیک خواهد بود.

 

واژن نمی تواند به طور دائمی کشیده شود؟

 

 نه ، اصلاً این یک باور غلط در مورد واژن است ، کشش دائمی واژن امکان پذیر نیست. واژن ها الاستیک هستند ، بنابراین می توانند مانند یک نوار لاستیکی منبسط و باز شوند. اگر احساس می کنید واژن شما به مرور شل می شود ، ممکن است نتیجه یکی از دو موارد زیر  باشد.
اگر قابلیت ارتجاعی واژن شما ضعیف شود ، ممکن است نتواند به طور کامل جمع شود. این ممکن است برای زنانی که چندین بار به زایمان داشته اند اتفاق بیفتد.
افزایش سن همچنین می تواند عضلات واژن را تضعیف کند.

 

آیا کلیتوریس نیز بزرگتر می شود؟

 

بله هنگامی که تحریک می شوید ، کلیتورس شما متورم و جمع می شود ، به این معنی که زیر کلاه خود پنهان می شود. اندازه کلیتور شما به اندازه آلت تناسلی مرد هنگام تحریک جنسی تغییر نمی کند ، اما قطعاً اندازه آن افزایش می یابد.

 

بیشتر بخوانید :  علت تیرگی دستگاه تناسلی و مقعد

 

 آیا همه قسمت هابه یک شکل هستند؟

 

 

نه ، اصلاً ، لب های شما ممکن است نامتقارن باشد ، یا ممکن است کلیتور شما کوچک باشد. پوست این ناحیه حتی ممکن است روشن تر یا تیره تر از رنگ پوست شما باشد. اگرچه ممکن است اندازه ها و شکل های متوسطی وجود داشته باشد ، اما دستگاه تناسلی همه متفاوت است.کاملاً طبیعی است که رنگ پوست تناسلی شما متفاوت از بقیه باشد. به عنوان مثال ، برخی از زنان دارای لبهای قهوه ای یا مایل به قرمز هستند ، در حالی که برخی دیگر ممکن است دارای لبهای صورتی یا بنفش باشند. ممکن است دستگاه تناسلی شما نیز تحریک شود. جریان خون در این ناحیه می تواند باعث تورم شود و رنگ کلیتوریس و لب های داخلی شما (لب های کوچک) تغییر کند. اما ، به خاطر داشته باشید ، اگر واژن شما به رنگ بنفش مزمن است ، ممکن است با عفونت مخمری یا تحریک مزمن مجرا شناخته شده باشید که به عنوان لیکنپلکس شناخته می شود..

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...