این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

انزال زودرس دائمی چیست؟ آیا زودانزالی می تواند دائمی شود؟

انزال زودرس دائمی چیست؟ آیا زودانزالی می تواند دائمی شود؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/01/21 نظر 0 بازدید 3,102

 انزال زودرس چرا و در چه صورت دائمی می شود؟ سالهاست که به عنوان یک سندروم شناخته شده و سوالات بسیار زیادی در مورد انزال زودرس دائمی در جامعه وجود دارد که در این مقاله سعی شده به طور مفصل درباره آنها توضیح داده شود. 

انزال زودرس دائمی چیست ؟ انزال زودرس چرا و در چه صورت دائمی می شود؟ مسائل ناشناخته و سوالات بسیار زیادی در مورد انزال زودرس دائمی در جامعه پزشکی و جمعیت عمومی وجود دارد که در این مقاله سعی شده به طور مفصل درباره آنها توضیح داده شود. دو مقاله، به طور همزمان به وسیله دکتر Serefoglu و همکارانش در دومین انجمن بین المللی پزشکی جنسی و کمیته پزشکی سکسولوژی منتشر شده که می تواند به بهبود تشخیص و درمان زود انزالی در مبتلایان به انزال زودرس دائمی کمک کند. 
انزال زودرس دائمی ، سالهاست که به عنوان یک سندروم شناخته شده اما همچنان تعریف بالینی زود انزالی، مبهم و بدون معیارهای عینی و کمی است. این امر انجام تحقیقات بالینی در مورد عوارض جنسی داروها را محدود کرده و همچنین شناسایی علل و تشخیص زودانزالی را برای متخصصان سکس تراپی دشوار ساخته است.

انزال زودرس دائمی می تواند باعث ایجاد اختلال شخصیتی ومشکلات بین فردی در فرد و همسرش شود. با مراجعه به یک کلینیک جنسی و گرفتن مشاوره جنسی میتوان از عواقب بعدی جلوگیری کرد.

 

آزمون اضطراب سلامت

 

تعریف بالینی انزال زودرس دائمی

با بررسی و ارزیابی همه مسائل دخیل در سلامت جنسی، دکتر Serefoglu و همکارانش در دومین انجمن بین المللی پزشکی جنسی تعریف یکپارچه ای از انزال زودرس دائمی ارائه دادند. این کمیته ، این تعریف را یک اختلال جنسی مردانه عنوان کرد که با موارد زیر توصیف میشود:

(1) انزال که همیشه یا تقریبا همیشه قبل از 1 دقیقه یا حدود 1 دقیقه بعد از دخول واژن از اولین تجربه جنسی (طول عمر) و یا کاهش کلینیکی قابل توجه و آزاردهنده در زمان انزال، اغلب به حدود 3 دقیقه یا کمتر (به دست آمده) رخ می دهد؛

(2) عدم توانایی تاخیر در انزال در تمام یا تقریبا تمام دفعات دخول واژن؛

(3) پیامدهای شخصی منفی مانند اضطراب، ناراحتی، سرخوردگی و یا اجتناب از صمیمیت جنسی.

دکتر Serefoglu گفت: ” یک تعریف یکپارچه و سیستماتیک از انزال زودرس دائمی ، خطاهای تشخیصی و طبقه بندی را به وسیله پزشک متخصص کاهش می دهد.” وی افزود: “این تعریف باید اساس تشخیص زودهنگام انزال زودرس دائمی و درخواست آزمایش های بالینی و انجام مداخلات درمانی قرار گیرد.”

این کمیته همچنین یک مطالعه را انجام داد تا توصیه های مبتنی بر شواهد بر اثربخشی و عملی را برای تشخیص و درمان انزال زودرس برای پزشکان خانواده و متخصصان طب سنتی ارائه دهد. کارشناسان، پیش از این، دستورالعمل های پیش از زایمان را بررسی و یافته های جدید را مورد بررسی قرار دادند، توسط استنلی آلتف، PhD، دانشکده پزشکی در غرب فلوریدا. دکتر آلفوف می گوید: “بسیاری تصورات غلط درباره انزال زودرس وجود دارد. ما سعی کردیم به روزترین اطلاعات را به متخصصان بهداشت بفرستیم تا بتوانند بیماران مبتلا به این بیماری را با اطمینان درمان کنند.” “ما همچنین بار این اختلال را بر روی بیمار و همسرش آشکار کردیم و مفصلا درمانهای، چندین گانه در دسترس را مورد بحث قرار می دهیم.” همچنین سؤالات خاصی را برای پرسش از بیماران در هنگام ارزیابی از جمله شرح مفصلی از مداخلات روانشناختی، رفتاری، آموزشی و دارویی ارائه می دهد..
مطالعه ای که در کنگره اروپایی اورولوژی در استکهلم برای اولین بار ارائه شده است، گزارش می دهد که تمرینات کف لگن می تواند در درمان انزال زودرس دائمی در مردان که مشکلات مادام العمر دارند.

انزال زودرس بر اقلیت قابل توجهی از مردان در برخی موارد در زندگی آنها تاثیر می گذارد. درمان های مختلفی وجود دارد، برخی از آنها موثرتر از دیگران هستند، برخی از مردان به درمان پاسخ نمی دهند. ادراکات PE اغلب ذهنی است، و برخی از مردان PE را نامناسب می دانند، اما انجمن بین المللی پزشکی جنسی، PE را “انزال در عرض یک دقیقه” تعریف می کند.
گروهی که به وسیله دکتر آنتونیو پاستور رهبری می شد شامل 40 مرد (در سن 19-46 سالگی) از PE رنج می بردند را برای تمرین عضلات کف لگنی خود در مدت 12 هفته آموزش دادند. هم زمان، زمان ارگاسم آنها را در این دوره اندازه گیری کردند. پیش از این، مردان انواع درمان ها را بدون هیچگونه پیشرفت قابل توجهی امتحان کرده بودند. در شروع آزمایش، متوسط ​​زمان انزال 31٫7 ثانیه بود، اما با گذشت 12 هفته تمرینات کف لگن، این زمان تا 146٫2 ثانیه افزایش یافت که بیش از 4 برابر بود.

33 نفر از 40 نفر طی 12 هفته بهبود یافتند. فقط 5 نفر بهبود قابل توجهی نشان ندادند. 2 نفرپس از بهبودی، از مطالعه خارج شد. 13 بیمار از 33 بیمار آزمایش را تا 6 ماه ادامه دادند و تأیید کردند که انزال طولانی مدت خود را حفظ کرده اند
تمرینات کف لگن اغلب برای کمک به درمان بی اختیاری ادراری مردانه استفاده میشود، به ویژه پس از جراحی مانند عمل جراحی برای سرطان پروستات، مورد استفاده قرار می گیرد. قبلا تمرینات کف لگن در ناتوانی جنسی موقت آزمایش شده بود، اما این اولین بار است که در مردان با ناتوانی جنسی طولانی مدت آزمایش میشوند.

به گفته دکتر پاستور: “این یک مطالعه کوچک است، بنابراین اثرات باید در یک مطالعه بزرگتر تأیید شود. با این وجود، نتایج بسیار مثبت است. تمرینات توانبخشی کف لگن آسان است و بدون اثرات نامطلوب گزارش شده است. پیش از این مردان شرکت کننده در مطالعه انواع درمان ها، از جمله کرم ها، درمان رفتاری، SSRI ها و درمان های روانشناسی – با موفقیت کمی تجربه کردند. با این حال، ما متوجه شدیم که 33 نفر از 40 مرد در آزمایش ما زمان انزال خود را در عرض 12 هفته بهبود یافته گزارش کرده اند. این واقعیت که مردان توانستند از طریق تلاش خود رابطه جنسی خود را بهبود بخشند، به اعتماد به نفس خود کمک کرده است. این تکنیک به نظر می رسد مزایای قابل توجهی نسبت به بسیاری از تکنیک های موجود، از جمله صرفه جویی در هزینه و عدم اثرات جانبی داشته باشد. هنوز استاندارد هستند، نتایج به دست آمده در بیماران ما با PE طول عمر نشان می دهد که این ممکن است به عنوان یک گزینه درمانی برای بیماران مبتلا به انزال زودرس در نظر گرفته شود.
پروفسور کارلو Bettocchi (بری) در گفتگو با انجمن اروپایی ارولوژی گفت: “این یک مطالعه جالب است. انزال زودرس یک مشکل واقعی برای بسیاری از مردان است و هر راهی که می توانیم برای درمان این وضعیت به آن دست یابیم خوشایند است. زیرا این افراد خودشان هستند که از طریق تلاش های خود با مشکل مواجه می شوند – که مزایای روانی مثبت بیشتری را به همراه خواهد داشت. 

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...