این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

با توجه به شیوع کرونا ازپذیرفتن بیماران بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

خودارضایی

خودارضایی
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/11/21 نظر 0 بازدید 1,584

خودارضایی چیست؟ آیا خودارضایی بوجود آورنده ی انواع بیماری ها میشود؟ آیا خودارضایی باعث کم شدن میل جنسی میشود؟ فواید خودارضایی چیست؟ برای پاسخ به این سوالات مقاله را بخوانید.

خودارضایی چیست؟

خودارضایی عملی است که افراد برای لذت جنسی بدن خود را لمس می کنند. مردم از روش های مختلفی خودارضایی می کنند. دست زدن به بدن خود برای لذت جنسی برای همه متفاوت است. نحوه انجام این کار بستگی به این دارد که چه چیزی به بدن شما احساس رضایت میدهد.
برخی از افراد ممکن است آلت تناسلی خود را فشرده یا مالش دهند یا ممکن است از انگشتان دست خود برای لمس خود بر روی کلیتوریس -در زنان- یا نزدیک به آن استفاده کنند یعنی ارگان حساسی که دقیقاً بالای دهانه واژن قرار دارد. خودارضایی گاهی اوقات منجر به ارگاسم می شود و گاهی اینطور نیست.
خودارضایی روش خوبی برای یادگیری اندام های بدن و احساسات جنسی شما بدون عوارض است که می تواند هنگام رابطه جنسی یا انجام کارهای جنسی با شخص دیگری به وجود بیاید. 
خودارضایی در واقع محبوب ترین فعالیت جنسی است که به اندازه کافی لذت بخش است ، همچنین این عمل به میزان بسیار کمتری نسبت به سایر اعمال جنسی مورد بحث قرار میگیرد. همه افراد این عمل را انجام میدهند، چه نوجوانان چه بزرگسالان، چه اغنیاء و چه نیازمندان.
مطالعه ای روی 6000 نفر با سنین 14 تا 94 سال انجام شد. نتیجه نشان داد که همه این افراد در نقطه ای از زندگیشان خودارضایی کرده اند. خودارضایی به جنسیت ، سن و عادتهای جنسی بستگی دارد. جای تعجب نیست که مردان بیشتر از زنان خودارضایی می کنند .در بین تمام گروه های سنی ، نوجوانان و دانشجویان کالج بالاترین میانگین افرادی را دارند که خودارضایی میکنند. این دروغ بسیار بزرگی است که فقط افرادی که در رابطه نیستند ، خودارضایی می کنند. طبق یک مطالعه ، فردی که به طور مرتب رابطه جنسی دارد ، تعداد خودارضایی او نیز افزایش می یابد. مطالعه دیگری نیز انجام شده که نشان می دهد خودارضایی در زنانی که به رابطه جنسی دهانی و مقعد می پردازند نیز افزایش یافته است.

خودارضایی در زنان

کلیتوریس یک ارگان کوچک و حساس است که از بافت بسیار حساسی در ناحیه دستگاه تناسلی زنان ساخته شده است. این ناحیه شامل هزاران بافت عصبی است که آن را به یک اندام فوق العاده حساس تبدیل می کند. خودارضایی باعث تحریک کلیتوریس و ایجاد احساس لذت جنسی می شود.
خودارضایی در واقع می تواند به زنان کمک کند تا بدن خود را بهتر درک کنند. در حقیقت خودارضایی می تواند به تقویت تجربه جنسی زن با شریک زندگی خود کمک کند. همچنین درباره سلامت زنان در ارتباط با خودارضایی میتوان گفت که انجام روزانه خودارضایی بسته به سن واقعی و سن جنسی آنها ممکن است برای بعضی از زنان عادی باشد ، در حالی که برای برخی دیگر زیاد است. تا زمانی که خودارضایی روی سطح کلی انرژی شما تأثیر نمی گذارد و به زندگی و فعالیتهای روزمره شما تجاوز نمی کند ، انجام آن ایرادی ندارد. هرچند چند متخصص جنسی ، خودارضایی روزمره را بیش از حد می دانند. خودارضایی روزانه می تواند منجر به ضعف ، خستگی و انزال زودرس شود و ممکن است فعالیتهای جنسی را با همسرتان مهار کند.
خودارضایی بیش از حد همچنین می تواند صمیمیت جنسی با همسرتان را مهار کند.
از طرف دیگر ، عدم وجود ارگاسم منظم در طول رابطه جنسی با شریک زندگی ، می تواند سطح استرس شما را افزایش دهد و به طور کلی می تواند به موارد بهداشت روانی ، سرخوردگی و نارضایتی بیفزاید.

چند بار در هفته خودارضایی برای زن طبیعی تلقی می شود؟
تعداد خودارضایی در هفته با توجه به شرایط کلی سلامت وی ممکن است از یک زن به زن دیگر متفاوت باشد. زنانی وجود دارند که دو تا سه بار در روز یا پنج بار در هفته ، هفت بار در هفته خودارضایی دارند و برخی نیز اصلا.
انگیزه جنسی طبیعی است ، با این حال ، انجام بیش از حد هر عملی مضر است. بنابراین ، به جای افزایش تعداد دفعات خودارضایی ، می توانید انرژی خود را به مواردی مانند ورزش یا هر سرگرمی دیگری منحرف کنید. این عمل تضمین می کند که شما زندگی متعادل ، سالم و شادی داشته باشید.

آیا خودارضایی می تواند جایگزین رابطه جنسی با شریک زندگی برای زنان شود؟
خودارضایی یک فعالیت لذت بخش است که جدا از رابطه جنسی است. در حقیقت ، خودارضایی می تواند تجربه را با یک شریک جنسی تقویت کند ، زیرا به شما کمک می کند بدن خود را به عنوان یک زن بهتر درک کنید.
با این حال ، اگر شما فقط خودارضایی می کنید و از صمیمیت بدنی با شریک زندگی خود چشم پوشی می کنید، می تواند نشانه مشکلی باشد.
زمان هایی وجود دارد که خودارضایی می تواند جایگزین مناسبی برای رابطه جنسی باشد ، به عنوان مثال:
اگر شدت میل جنسی شریک زندگی پایین تر از شما باشد ، پس خودارضایی گزینه مناسبی است
اگر شریک جنسی شما بیمار باشد
اگر شریک جنسی شما دردسترس نباشد و ... .

خودارضایی در مردان

هیچ مشکلی برای مشغول کردن خودتان با خودارضایی وجود ندارد. دلیل آن این است که خودارضایی منظم نه تنها لذت بخش است بلکه برای شما نیز مناسب و مفید است.
دکتر گلوریا برام ، دکترای روانشناسی بالینی توضیح داده است: "خودارضایی بخشی از یک زندگی جنسی سالم است." "این امر کاملاً بی خطر و بی ضرر است." در حقیقت ، برخی افراد معتقدند که خودارضایی باید به بخشی منظم از امور روزمره شخصی شما تبدیل شود ، درست چیزی مانند مسواک زدن دندان هایتان.

هر مردی دوست دارد کارهای مختلفی برای خودارضایی انجام دهد و هر بار این عمل ممکن است تغییر پیدا کند. ممکن است افرادی برای انجام این عمل، از کل دست خود استفاده کنند و افرادی نیز ممکن است فقط از دو انگشت اشاره و شست خود استفاده کنند.
مردان برای خودارضایی، دست خود را در اطراف آلت تناسلی خود پیچانده و آن را به سمت بالا و پایین حرکت میدهند . از مقداری بزاق یا روان کننده استفاده میکنند تا بتوانند راحت تر آنرا به سمت پایین بلغزانند.آنها تا زمانی که به ارگاسم برسند میتوانند سرعت این عمل خود را افزایش دهند.

بیشتر بخوانید: تعداد رابطه جنسی

مزایای خودارضایی

صرف نظر از محکومیت های شرعی و پزشکی خودارضایی ، افراد زیادی به آن مشغول هستند. 
خودارضایی عملی درمانی است و متخصصان رابطه جنسی آن را به دلایل زیر توصیه می کنند:
1. بهبود خودآگاهی جنسی
خودارضایی یکی از راههای کشف دامنه پاسخگویی جنسی ماست. اکثریت نظریه در بین متخصصین رابطه جنسی این است که اگر نتوانید از عشق ورزی با خود لذت ببرید ، نمی توانید از عشق ورزیدن با فرد دیگر نیز لذت ببرید.
2. به مدیریت استرس کمک می کند
امروزه در دنیای ما عوامل زیادی وجود دارند که می توانند استرس ، نگرانی یا اضطراب را در فرد ایجاد کنند. براساس آمار استرس ایالات متحده در سال 2014 ، 77٪ مردم از علائم جسمی استرس رنج می برند در حالی که 73٪ از اثرات روانی استرس رنج می برند. برخی از افراد برای رهایی از استرس ، از گیاهانی مانند ماسکولین یا داروهای ضد اضطراب استفاده می کنند. اما تحقیقات همچنین نشان می دهد که خودارضایی نیز می تواند به کاهش استرس کمک کند. این یکی از فواید خودارضایی است که شاید هرگز به آن فکر نکرده بودید.
3. در جهت بهبود و درمان مشکلات کودک آزاری کمک میکند
افرادی که در خردسالی قربانی کودک آزاری شده اند ، نه تنها از این تجربه تلخ رنج می برند ، بلکه بیشتر اوقات ، لذت بردن در رابطه جنسی خود را در آینده امری دشوار میپندارند. برای بهبودی آنان ، توصیه می شود که درمانگر با بدن خود مجدداً ارتباط برقرار کند تا هنگام لمس کردن اندام خود، لذت را تجربه کنند. یک ابزار مهم در این فرایند خودارضایی است. به افرادی که قربانی سوء استفاده جنسی شده اند توصیه می شود به طور مرتب رابطه جنسی و یا خودارضایی داشته باشند.
4- صمیمیت بین شرکای جنسی را بهبود می بخشد
بسیاری از زوجین که با یکدیگر خودارضایی می کنند ، می گویند به همین دلیل یعنی انجام خودارضایی به هم نزدیک شده اند و این عمل باعث بالارفتن لذت جنسی در رابطه جنسیشان شده است .
5. خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می دهد
مطالعات نشان می دهد که مردانی که حداقل 3-4 بار در هفته انزال می کنند ، موجب کاهش در ابتلا به سرطان پروستات خود می شوند. تا حدودی سرطانها از طریق رابطه جنسی منتقل شده و انزال به آزاد شدن پاتوژن های مضر از بدن کمک می کند. طبق این مطالعات مردان مجبورند در یک رابطه جنسی انفرادی شرکت کنند زیرا بیشتر افراد در روابط ، کمتر از 3-4 بار در هفته رابطه جنسی برقرار می کنند. برای آقایان ، این یکی از فواید قابل توجه خودارضایی است.
6. به شما کمک می کند در طول رابطه جنسی دوام بیشتری داشته باشید
بعضی اوقات ، مردان به دلیل اینکه تمرین کافی نداشته اند ، چه با شریک زندگی و چه به صورت انفرادی ، در رختخواب دوام نمی آورند. محققی گفته است: خودارضایی یک ساعت قبل از رابطه جنسی، کنترل بیشتری به شما می دهد.
7. ایمنی بدن را تقویت می کند
به گفته جنیفر لاندا ، متخصص هورمون درمانی ، انزال، سطح هورمون کورتیزول را افزایش می دهد. کورتیزول ، که معمولاً به عنوان یک هورمون استرس زا شناخته میشود ، درحقیقت به تنظیم و حفظ سیستم ایمنی بدن کمک می کند.
وی گفت: "خودارضایی می تواند محیطی مناسب برای تقویت سیستم ایمنی بدن ایجاد کند."
بعلاوه ، یک مطالعه بسیار کوچک از سال 2004 نشان داد که آقایان 45 دقیقه بعد از ارگاسم انفرادی ، گلبولهای سفید بیشتری داشتند.
8. روحیه شما را تقویت می کند.
خودارضایی تعداد زیادی از مواد شیمیایی عصبی مانند دوپامین و اکسی توسین را آزاد می کند که روحیه شما را بالا می برد ، رضایت شما را تقویت می کند و مدارهای لذت بخش را در مغز شما فعال می کند.
9. این کار می تواند به خوابتان کمک کند.
کارهای زیادی برای بهبود کیفیت خواب انجام می شود ، از کاهش وزن گرفته تا خوردن انواع خاصی از مواد غذایی (مانند بوقلمون و پنیر چدار). خودارضایی همچنین می تواند کمک کند تا با داشتن ارگاسم، مواد شیمیایی مانند پرولاکتین ، سروتونین و اکسی توسین را وارد مغز می کنیم که همه این موارد با احساس خوشبختی و آرامش مرتبط است.
10. می تواند طول عمر شما را افزایش دهد.
طبق یک مطالعه بر روی 1000 مرد در طی 20 سال ، مردانی که هفته ای دو یا بیشتر ارگاسم داشتند ، با نیمی از مردانی که کمتر از این تعداد ارگاسم در ماه داشتند فوت کردند.
11. می تواند پوست شما را بهبود بخشد.
ارگاسم باعث افزایش جریان خون به پوست می شود و باعث می شود رگ های خونی شما باز شود. برای برخی از افراد ، این می تواند به گونه های کمی گلگون یا آنچه درخشان بعد از رابطه جنسی شناخته می شود منجر شود. چه چیزی بهتر از آن است؟ اکسی توسین که با ارگاسم آزاد می شود می تواند التهاب پوست را نیز کاهش دهد.

بیشتر بخوانید: شایع ترین مشکلات در رابطه جنسی

آیا خودارضایی خطردارد؟

خودارضایی ، مانند دیگر رفتارهای انسانی ، وقتی به طورمکرر انجام شود ، یا به شکلی نامناسب (مانند در ملاء عام ، یا در مقابل عدم رضایت دیگران) باشد، در زندگی فرد به یک مشکل تبدیل می شود.
درعوض ، آنچه پزشکان متخصص توصیه می کنند این است که وقتی رفتار فرد شروع به تداخل در زندگی او می کند و روی مناطق دیگر زندگی  تأثیر منفی می گذارد یا احساس اجباری بودن آن حس می شود ، به یک رفتار مشکل ساز تبدیل می شود که نیاز به توجه دارد. به عنوان مثال ، اگر به دلیل نیاز به خودارضایی ، مدرسه یا محل کار خود را از دست داده اید ، این یک مشکل است. اگر شما به جای این که برای خودارضایی در تمام مدت با دوستان خود در ارتباط باشید ، در خانه می ماندید ، این احتمالاً مشکلی است.
به یاد داشته باشید ، خودارضایی رفتار طبیعی و سالم انسان است.
تحقیقات روانشناختی برای ده ها سال نشان داده است که این رفتار باعث بهبود سلامت جنسی و خودآگاهی بیشتر افراد می شود. استمناء به ندرت برای فرد بد است ، مگر اینکه آنها این کار را انجام دهند تا جایی که تأثیر منفی بر سایر مناطق زندگی خود بگذارد. و به یاد داشته باشید که همه خودارضایی نمی کنند. 

عوارض خودارضایی چیست؟

خودارضایی بی ضرر است و هیچ مسئله جسمی طولانی مدت اثبات شده با عادات خودارضایی با میزان متوسط وجود ندارد. با این حال ، همه ما می توانیم برخی از عوارض جانبی را تجربه کنیم ، خواه کوتاه مدت ، طولانی مدت و یا مربوط به عادتهای مزمن خودارضایی.
یک عارضه جانبی خودارضایی این است که انزال های بعدی طولانی تر می شوند. اگر قبل از رابطه جنسیتان چند بار خودارضایی کنید ، احتمالاً در رسیدن به ارگاسم هنگام رابطه جنسی مشکل خواهید داشت.خودارضایی گاهی اوقات می تواند اثر ارگاسم فردی ایجاد کند که در آن ما بدن های خود را آموزش می دهیم تا به تماس آشنای خودمان پاسخ دهند و نسبت به لمس افراد دیگر واکنش کمتری نشان می دهند ، در نتیجه زمان بیشتری صرف رسیدن به اوج با شریک جنسی میشود.

خودارضایی و گناه
خودارضایی همچنین می تواند تأثیر روانی منفی بر روی فرد داشته باشد. بسیاری از افراد به دلیل عادت های خودارضایی احساس شرم و گناه می کنند. این یک موضوع فرهنگی ، مذهبی یا اخلاقی است. جنگ میان آنچه که احساس طبیعی و لذت بخش است در مقابل آنچه به آنها گفته می شود از آن پرهیز کنند ، می تواند تأثیرات مضر پایدار بر عزت نفس ، اعتماد به نفس و عشق به خود شخص داشته باشد. اثرات روانی نیز می تواند رخ دهد ، جایی که علائم جسمی نتیجه فاکتورهای روانشناختی است (احساس شرم ، احساس گناه ، اضطراب می تواند در مواردی مانند سردرد ، کمردرد ، درد مزمن و غیره بروز) یابد.

اعتیاد به خودارضایی

چه هنگام افراد متوجه اعتیاد خود به خودارضایی میشوند؟
1. وقتی که فرد در معرض خطر است ، خودارضایی انجام میدهد
ممکن است آنقدر ناامید شوید که خودارضایی کنید و آن را در مکان هایی که نباید انجام دهید ، انجام می دهید. گرفتار شدن به آن در محل کار یا اماکن عمومی می تواند عواقب جدی داشته باشد که حتی منجر به سابقه کیفری نیز می شود. پیتر از محققین این مقاله می گوید ، "اگر متوجه شدید که تمایل شما از رادار ریسک شما بیشتر است ، ممکن است زمان درخواست کمک باشد."
2. هنگامی که شما احساس راحتی نمی کنید ، این کار را انجام می دهید
احساس اینکه باید خودارضایی کنید حتی اگر از آن لذت نمی برید می تواند نشانه ای نگران کننده باشد.
3. شما بیشترین وقت خود را صرف انجام آن میگذرانید
اگر تمام وقت و انرژی شما را به خود اختصاص داده است یا احساس می کنید که باید بیش از آنچه که معمولاً انجام می دهید ، این کار را انجام دهید ، این می تواند نشانه اعتیاد باشد. 
4- پس از انجام آن ، حس گناه میکنید
خودارضایی و لذت باید دست به دست هم دهند. احساس شرم و گناه بعد از انجام آن می تواند نشانه این باشد که همه چیز درست نیست. اگر احساسات منفی با خودارضایی همراه شوند ، می توانید در نهایت احساس عجیب و متفاوت کنید که باعث می شوید خود را از دیگران جدا کنید.
5- تبدیل به راهی برای مدیریت افکار منفی شما شده است
برخی از معتادان به خودارضایی به عنوان راهی برای جلوگیری از استرس یا مدیریت احساس خود استفاده می کنند. اگر نوعی از تروما را در زندگی خود تجربه کرده اید ، پیتر پیشنهاد می کند که خودارضایی می تواند به عنوان یک مکانیسم منحرف یا مقابله ای عمل کند. "اگر به احساس لذت خود معتاد هستید ، برای یک دوره زمانی مثل این است که شما در حباب هستید - ایجاد و رهایی وجود دارد تا بعد از آن احساس آرامش و آرامش کنید. "

6-دیگر احساس رضایت و لذتمندی قبلی را با شریک جنسیتان ندارید
اگر با شریک جنسی خود ارتباط برقرار کنید و متوجه شوید که لذت خودارضاییتان بیشتر از لذت رابطه جنسی کامل با شریک جنسیتان است، این علامت نشانه ای نگران کننده در جهت اعتیاد به خودارضاییتان است. 

بیشتر بخوانید: علل سرد شدن آقایان در رابطه

راه های ترک خودارضایی

اگر انجام خودارضایی برای شما دردسرهایی را درست کرده است ، راهکارها و تکنیک هایی برای کمک به متوقف کردن عمل فرد وجود دارد.از جمله موارد زیر:
1. ازدیدن فیلمهایی با محتوای رابطه جنسی خودداری کنید
قرار گرفتن در معرض تماشای این فیلم ها ممکن است میل به خودارضایی را برانگیزد.
افرادی که می خواهند جلوی خودارضایی خود را بگیرند ، باید از فیلم ها ، تصاویر و وب سایت های مستهجن خودداری کنند. اگر فرد بتواند مانعی بین خود و فیلم های پورنوگرافی ایجاد کند ، می تواند به خود کمک کند تا این عادت را ترک کند.
اکنون دسترسی به آرشیو فیلم ها با محتوای روابط جنسی فقط در چند ثانیه بسیار آسان شده است. با این حال ، مردم می توانند با استفاده از فیلترهای دستگاه های هوشمند که انواع خاصی از محتوا مانند فیلم های ذکر شده را مسدود می کنند ، دسترسی خود از بین ببرند.
2. فعال باشید
این کار می تواند برای شخص مفید باشد که راه هایی را برای اشغال کردن وقت خود پیدا کنند تا باعث ایجاد میل به خودارضایی نشود. یافتن محل های بروز و تخلیه انرژی می تواند جایگزین زمان صرف شده برای خودارضایی شود. افراد می توانند با در نظر گرفتن یک سرگرمی جدید یا یادگیری مهارت جدید مانند یادگیری یک ساز موسیقی یا تلاش برای ورزش جدید، وقت خود را سپری کنند.
3. به دنبال کمک حرفه ای باشید
هنگامی که خودارضایی روی زندگی فرد تأثیر منفی می گذارد ، ممکن است به دنبال مشاوره از یک متخصص بهداشت روان که متخصص در رابطه جنسی است ، مفید باشد.
این امکان وجود دارد که مسائل اضافی ، مانند اختلال وسواس-اجباری ، مشکل اساسی باشد. صحبت با یک درمانگر یا روانشناس برای انجام احساسات منفی و یادگیری راهکارهای اصلاح رفتار برای جلوگیری از خودارضایی مفید است.
4- زمان بیشتری را با دیگران سپری کنید
برخی از افراد ممکن است خودارضایی کنند زیرا احساس تنهایی می کنند و یا چیز دیگری برای پر کردن وقت خود ندارند.
صرف وقت کمتر به تنهایی فرصت های خودارضایی را کاهش می دهد. گذراندن وقت با دیگران نه تنها شخص را مشغول خواهد کرد بلکه ممکن است تمرکز آنها را نیز تغییر دهد.
روش های مختلفی برای کاهش زمان تنهایی وجود دارد. افراد می توانند با دوستان یا خانواده خود ملاقات کنند ، کلاس های مختلف بروند یا به یک سالن ورزشی بپیوندند تا از لحاظ اجتماعی با دیگران در ارتباط باشند.
5- ورزش کنید
ورزش راهی مؤثر برای کاهش تنش و تمرکز مثبت انرژی است.
فعالیت هایی مانند دویدن ، شنا و وزنه برداری می تواند بدن را تقویت کرده و اندورفین هایی را آزاد کند که احساس بهزیستی را تقویت می کند.
احساس خوشبختی و آرامش بیشتر ممکن است اشتیاق به خودارضایی را هرچه بیشتر ، کاهش دهد.

خودارضایی در حاملگی

بارداری یک زمان بسیار هیجان انگیزیست. اما برای مادرانی که اولین دوران بارداری خود را تجربه میکنند می تواند باعث کم تحمل شدن و ریزش اعصابشان شود.
در اولین بارداری خود ، شما می آموزید که چه چیزی بی خطر است و چه چیزی نیست. برخی از موضوعات مانند خودارضایی در دوران بارداری ممکن است تابو تلقی شود. برخی از خانمها ممکن است از خود این سؤال را بپرسند که آیا خودارضایی در دوران بارداری بی خطر است یا اینکه این امر خطری برای کودک در حال رشد آنها محسوب می شود.
پاسخ ساده است: خودارضایی یک عمل طبیعی است. مگر اینکه بارداری شما پرخطر باشد ، معمولاً در دوران بارداری خودارضایی خوب است.
یک زن باردار هنوز هم یک عضو فعال در رابطه جنسی است. بسیاری از خانم ها می دانند که میل جنسی در دوران بارداری افزایش می یابد. آنها را در تغییرات هورمونیشان سرزنش نکنید زیرا با افزایش پروژسترون و استروژن ، اشتهای جنسی شما نیز افزایش می یابد.
برعکس نیز ممکن است اتفاق بیافتد:  برخی از خانم ها می دانند که علاقه به رابطه جنسی یا خودارضایی ندارند.حالات خانم ها همچون تهوع و استفراغ ، فرسودگی و تغییرات بدنی در بدن شما قابل درک است. پس عدم علاقه به رابطه جنسی نیز طبیعی است.

خودارضایی در رابطه جنسی

خودارضایی بخش مهمی از سلامت جنسی مردان و زنان است.
یادگیری چگونگی لذت بردن از خود و درک بدن ، نه تنها می تواند به شما در اتاق خواب اعتماد به نفس بیشتری بخشد بلکه می تواند به شما این امکان را بدهدکه به شریک زندگی تان راهنمایی های واضح تری در مورد آنچه نیاز دارید راضی تر کنید.
خودارضایی می تواند سلامت جنسی شما را بهبود بخشد - در زنان و مردان - و با استفاده از این نکات جنسی شما همچنین می توانید نحوه استفاده از وسایل جنسی را برای بهبود تجربه خود بفهمید.
با درگیر کردن خود در خودارضایی، می توانید چند ترفند را نیز یاد بگیرید که به شما در بهبود فعالیت های اتاق خواب خود کمک می کند - مانند نحوه تأخیر ارگاسم یا شدت گرفتن آن.

نکاتی درباره خودارضایی:

خودارضایی باعث نمی شود که بینایی شما کمتر شده یا باعث کور شدن شما شود.
خودارضایی باعث ایجاد آکنه نمی شود.
خودارضایی باعث نمی شود آلت تناسلی شما کوچک شود.
خودارضایی باعث نمی شود شما مجنون شوید.
خودارضایی باعث سرطان نمی شود.
خودارضایی شما را عقیم نمی کند.
خودارضایی شما را به یک منحرف تبدیل نمی کند.
خودارضایی خودآزاری نیست.
خودارضایی پله ای برای سبک زندگی همجنسگرا نیست.
خودارضایی غیر طبیعی نیست.
خودارضایی مانع از پیشرفت اجتماعی و عاطفی شما نخواهد شد.

سوالات متداول:

1-آیا مردان متاهل هم خودارضایی میکنند؟
خودارضایی در بین متاهلین امری متداول و رایج است ، با این وجود برای بسیاری از زوجین موضوعی چالش برانگیز است که می توان درباره آن صحبت کرد. 
متخصصین سکس تراپ اظهار می کنند که خودارضایی بعد از ازدواج تا زمانی که در روابط جنسی شما با همسرتان تداخل نداشته باشد اشکال ندارد و اگر باعث نشود که از انجام وظایفتان در قبال همسرتان کوتاهی کنید، میتواند مفید نیز باشد.
برای زنان و مردان غیر معمول نیست که علاوه بر رابطه جنسی منظم با شریک جنسی ، خودارضایی میکنند. حال آیا خودارضایی افراد متاهل مفید است؟ تحقیقات نشان میدهد خودارضایی استرس را کاهش می دهد و باعث افزایش رضایت از خود می شود ، و هر دو این اثرات می توانند به یک ازدواج شادتر و رضایت بخش تر کمک کنند. این تحقیق کاملاً از عمل خودارضایی حمایت می کند و نشان می دهد که بر میل جنسی تأثیر منفی نمی گذارد بلکه باعث تحریک آن می شود.
این تحقیق همچنین اظهار میکند که خودارضایی پاسخ مناسبی برای بسیاری معضلات دیگر است زیرا همسر در صورت انجام عمل خودارضایی ، درصد خیانتش به شما تا حدودی پایین می آید. این به شما کمک می کند تا احساس خیانت را از خود دور کنید.

2-آیا خودارضایی آلت تناسلی را بزرگتر یا کوچکتر می کند؟
اندازه آلت تناسلی یک فرد عمدتا توسط ژنتیک تعیین می شود. هیچ مدرک علمی وجود ندارد که خودارضایی اثر دائمی بر اندازه آلت تناسلی مرد داشته باشد. خودارضایی منجر به نعوظ می شود که اندازه آلت را افزایش می دهد ، اما این امر موقتی است. آلت تناسلی مرد بعد از انزال به اندازه طبیعی خود برمی گردد.
3-چه میزان از افراد خودارضایی میکنند؟
یک شوخی قدیمی درباره خودارضایی وجود دارد: "80٪ از مردم خودارضایی می کنند و 20٪ دیگر نیز در مورد آن دروغ می گویند." البته این یک آمار واقعی نیست (و بعضی از افراد واقعاً هرگز خودارضایی نمی کنند). اما به این نکته می رسیم که بیشتر مردم می دانند خودارضایی امری عادی است ،حتی اگر آنها خودشان این کار را قبول نکنند!
برخی افراد از خودارضایی خجالت می کشند زیرا بسیاری آن را کثیف یا شرم آور میدانند. اما حقیقت این است که بیشتر مردان و زنان خودارضایی می کنند. افراد ترنس و تراجنسیتی خودارضایی می کنند. افراد مایل به جنس مخالف ، افراد همجنسگرا و دوجنسگرایان خودارضایی می کنند. افراد در هر سنی خودارضایی می کنند. بعضی از افراد روزانه دو بار استمناء می کنند ، و بعضی از افراد هیچ وقت خودارضایی نمی کنند.
مطالعات نشان داده است که مردان از نوجوانی تا سنین میانسالی خودارضایی می کنند که تا حدودی در این مطالعه صادق بودند. میزان خودارضایی مردان اندکی پس از سن 50 سالگی کاهش یافته. در کل افرادی که خودارضایی میکنند تا آخر عمرشان این عمل را انجام میدهند.
با این حال ، بدیهی است که برای زنان جوان مدتی طول می کشد تا خودارضایی را شروع کنند. در این مطالعه ، زنان 20 تا 39 ساله بیشترین احتمال خودارضایی را داشتند و در بین زنان 18 تا 20 و افراد بالای 40 سال میزان کمتری مشاهده شده است.
تحقیقات قبلی نشان داده است که افراد با تحصیلات بالا ، تصورات بیشتر اعمال جنسی ، تعدد بیشتری را در انجام عمل خودارضایی به دنبال دارند.
در این مطالعه ، افراد سفید پوست مشتاق ترین افراد به خودارضایی بودند. آمریکایی های آفریقایی تبار ، آسیایی آمریکایی ها و جزایر اقیانوس آرام گزارش خودارضایی کمتری را نشان دادند.

4-آیا خودارضایی بیش از حد برای بدن مضر است؟
خودارضایی بی ضرر است ، اما اگر این کار را زیاد انجام دهید ممکن است شما در ناحیه دستگاه تناسلی خود احساس درد کنید. اگر آقایان در مدت زمان کوتاهی ، به طور مکرر این کار را انجام دهند ، تورم آلت تناسلیشان را که به دلیل مایعات در بافتها ایجاد می شود ، بدست می آورند که این امر موجب نگرانی آنها میشود . تورم دستگاه تناسلی ظرف یک یا دو روز از بین می رود. با این حال ، اگر احساس می کنید نیازتان به خودارضایی در زندگی روزمره تداخل دارد ، صحبت با یک پزشک متخصص در حوزه مربوطه میتواند کمک بسیاری به شما کند.

5-آیا خودارضایی روی تعداد اسپرم تأثیر می گذارد؟
خودارضایی بر توانایی انسان در تولید اسپرم تأثیر نمی گذارد. مردان از تولید اسپرم تهی نخواهند شد ، زیرا به طور مداوم آن را تولید می کنند. پس از انزال مرد ، مدتی طول خواهد کشید تا بتواند دوباره انزال کند. این طبیعی است و به این معنا نیست که در اسپرم او مشکلی وجود دارد.

6-آیا خودارضایی باعث ناباروری در مردان می شود؟
جواب ساده است : خیر . خودارضایی به تحریک دستگاه تناسلی فرد برای برانگیختگی جنسی گفته می شود. این امر به هیچ وجه نمی تواند مانع از باروری در مردان شود. اما اگر یک زن و شوهر در حال برنامه ریزی برای بچه دار شدن هستند ، مرد ، باید تعداد دفعات خودارضایی خود را محدود کند. این امر به این دلیل است که خودارضایی در مردان منجر به انزال می شود و اگر شما خواهان داشتن فرزند هستید ، باید اسپرم های خود را برای داشتن فرزند آماده کنید و نه برای خودارضایی.
هنگامی که یک مرد تا زمان ارگاسم ، خودارضایی می کند ، به انزال منی پایان می دهد. برای مردانی که بیشتر خودارضایی می کنند ، در مقایسه با مردانی که کمتر این کار را انجام می دهند ، مایع منی کمتری در انزال خود نگه میدارند. خودارضایی اغلب باعث کاهش مقدار مایع منی در انزال می شود و باید مجدداً برای مدت زمانی معین منتظر بمانید تا ترمیم شود. علاوه بر این ، خودارضایی ممکن است شما را دچار احساس خستگی و تخلیه کند و شما ممکن است انرژی و نیاز به مقاربت را از دست بدهید.

7-مایع ای که پس از خودارضایی از آلت تناسلی خارج میشود چیست؟
مایع منی یا semen  پس از ارگاسم از آلت تاسلی خارج میشود. مایع منی یک مایع داخل بدن به رنگ سفید مایل به خاکستری است که توسط غدد جنسی ترشح می شود. این مایع حامل اسپرم یا اسپرم ساز و فروکتوز و سایر آنزیم هایی است که به اسپرم برای زنده ماندن کمک می کند تا لقاح موفقیت آمیز را تسهیل کند.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 7

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...