این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامشیار کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامشیار

اثرات خودارضایی در زنان و مردان – قبل از ازدواج

اثرات خودارضایی در زنان و مردان – قبل از ازدواج
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/02/07 0 نظر

برخلاف تصور عموم مردم که فکر می کنند خودارضایی باعث کاهش بینایی ، از بین رفتن قدرت باروری و آسیب آلت تناسلی مرد می شود ، خودارضایی قبل از ازدواج فوایدی هم می تواند داشته باشد که به تعدادی از آنها در این مقاله اشاره شده است :

برخلاف تصور عموم مردم که فکر می کنند خودارضایی باعث کاهش بینایی ، از بین رفتن قدرت باروری و آسیب آلت تناسلی مرد می شود ، خودارضایی قبل از ازدواج فوایدی هم می تواند داشته باشد که به تعدادی از آنها در این مقاله اشاره شده است :


خودارضایی برای شما خوب است

زیرا موجب افزایش جریان خون در بدن شما می شود و یک ماده شیمیایی در مغز به نام اندورفین را آزاد می کند. Prause، محقق جنسی و سکستراپیست معروف در UCLA می گوید: “ترشح اندورفین ممکن است یکی از فواید آشکار خودارضایی باشد” اندورفین اثرات مثبت بسیاری بر روی مغز و عملکرد سیستم عصبی بدن دارد. گر چه مردان بیشتر در مورد خودارضایی صحبت می کنند، تحقیقات نشان می دهد که این عمل هم زنان و هم در مردان باعث لذت جنسی می شود . Prause می گوید: “خود ارضایی ذهن شما را از نگرانی های روزمره دور می کند، درحالیکه با فعال کردن مغز همراه با لذت همراه است.”

خودارضایی رابطه جنسی شما را بهبود می بخشد.

 

خودارضایی در رنان چگونه است؟


خودارضایی می توانداعتماد به نفس شما را از نظر جنسی بالاتر ببرد .

“خودارضایی شما را با خواسته های خود در فعالیت جنسی آشنا می کند و به شما امکان می دهد تا بدنتان را بهتر بشناسید و بدانید که چطور به اوج لذت جنسی می توانید برسید”، یونان K. فولبرایت، مدرس و درمانگر جنسی، می گوید: “خودارضایی کردن می تواند منجر به تجربه های بهتر جنسی شود، به تنهایی و با یک شریک.”

فولرایت می گوید: اگر شما در رسیدن به ارگاسم مشکل دارید، خود ارضایی کردن یک روش خصوصی و بدون استرس است تا شما احساسات مختلفی را از لمس و فشار تجربه کنید و به شما کمک میکند یاد بگیرید چطور می توانید بهتر به ارگاسم برسید.

خود ارضایی کردن در هر دو جنس می تواند میل جنسی را تقویت کند و فقط در شرایطی نیاز به درمان دارد که به صورت اعتیادگونه و افراطی انجام شده و یا باعث اختلال در عملکرد اجتماعی و زندگی فردی شود.

اثرات مثبت خودارضایی محدود به قبل از ازدواج و یا مردان نمی شود ، تحقیقات نشان داده است که خود ارضایی می تواند مشکلات جنسی پس از یائسگی را کاهش دهد.

خود ارضایی در علم امروز با گفتن این جمله، باید اظهار نظر کرد، هرچند که ممکن است خود ارضایی کردن کاملا هم بی خطر نباشد اما با این حال کاملا طبیعی و نرمال است که فرد خودارضائی کند. بعضی افراد به طور طبیعی سطح میل جنسی پایین تری دارند و ممکن است تصمیم بگیرند که می خواهند از استمناء به دلایل مذهبی یا شخصی خودداری کنند.

اثرات خودارضایی در زنان و مردان قبل از ازدواج چگونه است؟


بروزرسانی :98/09/05

By: R.Tavakoli

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...