این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

با توجه به شیوع کرونا ازپذیرفتن بیماران بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

خودارضایی زنان و مردان چه اثراتی بر رابطه جنسی دارد؟

خودارضایی زنان و مردان چه اثراتی بر رابطه جنسی دارد؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/01/21 نظر 0 بازدید 1,034

اغلب مراجعین به کلینیک شکایاتی در زمینه سرد مزاجی زن، اختلال ارگاسم  دارند ویا دنبال تقویت نعوظ و درمان زود انزالی خود هستند .ولی  تعداد زیادی از بیماران به دنبال ترک خود ارضایی هستند. 

اغلب مراجعین به کلینیک شکایاتی در زمینه سرد مزاجی زن، اختلال ارگاسم  دارند ویا دنبال تقویت نعوظ و درمان زود انزالی خود هستند .ولی  تعداد زیادی از بیماران به دنبال ترک خود ارضایی هستند. بیشتر مراجعین  جوانانی زیر 25 سال و مجرد هستند. همواره توصیه من به مراجعین این است که در صورتی دنبال درمان باشید که این خود ارضایی شما افراطی و اعتیاد گونه و استرس زا باشد. خود ارضایی زنان و مردان چه در تنهایی و چه در هنگام رابطه جنسی بیش از اینکه یک مسئله پزشکی باشد یک مسئله اخلاقی است. با توجه به اینکه موازین اخلاقی و فرهنگی افراد با هم متفاوت است لذا هر نوع پیش داوری در باره خود ارضایی زنان و مردان می تواند مناقشه برانگیز باشد . مقاله زیر نظر نویسنده است.

مطالعاتی در مورد خود ارضایی زنان و مردان

با اینکه مردان ممکن است در مورد خود ارضایی بیشتر صحبت کنند، اما زنان نیز این کار را انجام می دهند. بر اساس مطالعه ای در موسسه کینزی Kinsey، بیش از نیمی از زنان آمریکایی 18 تا 49 ساله حداقل یکبار در هر 3 ماه خودارضایی انجام می دهند و این امر هم در مورد دختران مجرد و هم در زنان متأهل صادق است.در این مقاله به نکاتی در مورد خودارضایی در زنان اشاره خواهد شد. خودارضایی برای زنان خوب است خود ارضایی زنان جریان خون را در سراسر بدن افزایش می دهد و مواد شیمیایی مغز شبیه به اندورفین را آزاد می کند. دکتر نیکل پراس، یک محقق جنسی در UCLA، می گوید: “این نکته توضیح می دهد که چرا در این عمل فواید روحی وجود دارد، حتی اگر شما ارگاسم نداشته باشید.” پراس اینگونه بیان می کند که: ” خود ارضایی زنان ذهن آن ها را از نگرانی ها دور می کند چرا که باعث آزاد شدن سیل مواد شیمیایی داخلی مانند دوپامین، اندورفین و سروتونین می شود. این مواد مخدر طبیعی می توانند به سرعت موجب رهایی از استرس، بی خوابی، احساسات دشوار و … شوند.

رابطه خودارضایی و زود انزالی چیست؟

 

خود ارضایی زنان و بهبود زندگی جنسی


خودارضایی زنان موجب می شود که انها رابطه جنسی راحت تر و با اعتماد بنفس بالاتری داشته باشد. مربی مسائل جنسی، دکتر یوننا ک. فولبرایت می گوید: ” خودارضایی باعث می شود که خواسته های بدنتان را لمس کنید و به شما این امکان را می دهد تا با بدنتان آشتی کنید. همچنین آزمایش اینکه چه چیزی به شما احساس خوبی می دهد و پاسخ مثبت به آن، می تواند منجر به یک تجربه جنسی بهتر شود، چه به تنهایی و چه با یک شریک جنسی.” دکتر فولبرایت اینگونه بیان می کند که: ” اگر شما در رسیدن به ارگاسم مشکل دارید، خود ارضایی یک راه خصوصی و بدون استرس است تا انواع مختلف لمس و فشار را برای اینکه خود را به اوج لذت ببرید، تجربه کنید.” نیازی نیست که خودارضایی سریع انجام شده و یا به ارگاسم ختم شود خودارضایی فقط یک تجربه “سریع” نیست. بلکه یک تجربه خوب است فولرایت می گوید: ” عجله می تواند آن را کمتر لذت بخش کند. زمانی به خود برای لمس تمام قسمت های بدن دهید، پوزیشن های مختلف را امتحان کنید و برای به اوج رسیدن به خود فشار نیاورید.” با اینکه خودارضایی در بین بزرگسالان یک اتفاق طبیعیست، با این حال هنوز هم یک موضوع چالش برانگیز است که بسیاری از افراد در مورد آن بحث و گفتگو می کنند. جالب است بدانید که خودارضایی در افراد متأهل نیز رایج است و حتی در زوجینی با روابط عاشقانه قوی، ممکن است در مورد این موضوع کشمکش وجود داشته باشد چرا که از فوایدی که می تواند در رابطه آن ها داشته باشد آگاهی ندارند.


خودارضایی زنان و مردان متاهل

باورهای بسیاری در مورد آسیب های خودارضایی وجود دارد، اما به گفته انجمن پزشکی، این عمل با هیچ یک از مشکلات جسمی، روحی یا پزشکی در ارتباط نمی باشد. برای مردان و زنان غیرمعمول نیست که علاوه بر رابطه جنسی منظم با همسران خود خودارضایی نیز داشته باشند. کارشناسان اینگونه بیان می کنند که خودارضایی در افراد متاهل تا زمانی که با رابطه جنسی آن ها تداخلی نداشته باشد، درست است. فواید خودارضایی در افراد متاهل چیست؟ • طبق تحقیقات انجام شده خود ارضایی زنان و مردان باعث رضایت فرد از خود می شود و این امر به یک ازدواج شاد تر و رضایت بخش تر کمک می کند. همینطور مطالعات نشان می دهند که این عمل علاوه بر اینکه هیچ تأثیر منفی بر روی میل جنسی تاثیر نمی گذارد بلکه آن را تحریک می کند. خودارضایی می تواند به کشف خود کمک کند تا فرد بداند که در یادگیری آنچه که دوست دارد و از نظر جنسیتی به آن تمایل دارد چگونه باید تحریک شود. درک اولویت های جنسی فرد چیزی است که می تواند به روابط جنسی متقابل بهتری تبدیل شود. این به ویژه برای زنان مناسب است تا بتوانند یک رابطه جنسی لذت بخش و گرم را با همسر خود تجربه کنند.

خود ارضایی و تحقیقات روانشناسی

تحقیقات روانشناسی نشان داده است که خود ارضایی زنان و مردان در یک رابطه سالم  می تواند به مراتب به فعالیت های جنسی متقابل بیشتری در زوجین منجر شود. خودارضایی در مردان و زنان یک فعالیت عادی است. برخلاف دانستنی هایی که ممکن است در رابطه با آن شنیده باشید، این عمل باعث نمی شود که شما بینایی خود را از دست بدهید، کف دست هایتان مو درآورد و یا نابارور شوید.

آیا خود ارضایی خوب است؟ ادیان و خانواده های مختلف نظرات متفاوتی در مورد خود ارضایی زنان و مردان دارند. از دیدگاه پزشکی، خودارضایی طبیعی است، لذا بسته به دین و اعتقادی که دارید، باید تصمیم بگیرید که چه چیزی برای شما مناسب است.

خود ارضایی بیش از حد

چگونه بفهمیم که بیش از حد خودارضایی داریم یا خیر؟ شما با پرسیدن سوالات زیر از خودتان می توانید به راحتی تشخیص دهید که آیا بیش از حد این کار را انجام می دهید یا خیر؟ آیا تا به حال جلسات مدرسه یا کارتان را بخاطر انجام آن از دست داده اید؟ آیا انجام این عمل به طور مداوم در ذهن شما است؟ آیا انجام این کار به یکی از فعالیت های روزانه شما (مانند انجام تکالیف، رفتن به تمرین ورزشی، و غیره) تبدیل شده است؟ اگر پاسخ شما به سوالات بالا مثبت است، زمان زیادی را برای این کار صرف می کنید. ایده خوبی است که به یک کلینیک سکس تراپی مراجعه کنید و در مورد آن گفتگو کنید و از راهکار هایی که به شما پیشنهاد می دهد بهره مند شوید. چگونه می توانم خودارضایی را در خود کاهش دهم؟ اگر احساس می کنید که وقتتان را زیادی صرف این کار می کنید و می خواهید آن را کاهش دهید، فعالیت های بسیاری برای انجام دادن وجود دارد. علاقه شما چیست؟ آیا دوست دارید ورزش کنید، موسیقی بنوازید یا از نوشتن لذت می برید؟ همچنین مهم است که اوقات خود را با دوستانتان بگذرانید تا مشغول این کار نشوید.

خود ارضایی و تاثیر بر رابطه جنسی

آیا خودارضایی در مردان متاهل بر زندگی جنسی آن ها تاثیر می گذارد؟ تا زمانی که علاقه یک مرد به خودارضایی بیش از تمایل او به ارتباط با همسرش نباشد، این کار تاثیر منفی بر زندگی جنسی اش ندارد. بعضی از زوج ها با انجام این عمل به صورت متقابل و تحریک اندام جنسی یکدیگر از انجام یک رابطه جنسی و وقوع بارداری ناخواسته جلوگیری می کنند.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...