این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش یار کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش یار

تعداد رابطه جنسی

تعداد رابطه جنسی
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/11/28 نظر 0 بازدید 146

سوال بسیاری از زوجین این است که چه تعداد رابطه جنسی در طول مدت خاصی مناسب است؟ آیا پاسخ قطعی برای این سوال وجود دارد؟ آیا تمامی زوجین باید به تعداد مشخصی رابطه داشته باشند؟ با خواندن این مقاله به پرسش شما پاسخ میدهیم.

تعداد رابطه جنسی به طورنرمال در طول یک ماه چقدر است؟

در برخی مقاطع زندگی ، بسیاری از زوجین با پرسش هایی مواجه میشوند و از خود می پرسند ، "میانگین تعداد رابطه جنسی که سایر زوج ها دارند ، چقدر است؟" اگرچه جواب کاملاً مشخص نیست ، اما متخصصین رابطه جنسی درمورد موضوع تعداد رابطه جنسی بحث های بسیاری کرده اند و نظرات مختلفی نیز ارائه داده اند. در این مقاله به پرسش شما پاسخ میدهیم ، و همچنین برخی از نکات اضافی را برای کمک به شما در رسیدن به زندگی جنسی لذت بخش تر بیان میکنیم.

وضعیت جنسی شما چگونه است ؟

میانگین تعداد رابطه جنسی

در میان متخصصین رابطه جنسی ، سوالی وجود دارد که میانگین تعداد رابطه جنسی واقعی میان زوجین چقدر است؟ پاسخ ها می تواند از یک بار در هفته تا یک بار در ماه متفاوت باشد! وقتی از دکتر یان کرنر –دارای مدرک دکترا حوزه مربوطه- سؤال شد که چگونه او به زوجینی که از او سؤال می کنند تعداد رابطه جنسی که باید داشته باشند چقدر است ، پاسخ میدهد ، گفت: "همیشه پاسخ میدهم که هیچ کس جواب درست را نمی داند."
هنگامی که زوجین تعداد رابطه جنسی خود را کمتر یا متوقف میکنند ، در واقع واکنش های آسیب پذیری تری در مواقع عصبانیت ، جدا شدن ، خیانت و در نهایت طلاق از خود بروز میدهند.
از این گذشته ، زندگی جنسی یک زن و شوهر تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار میگیرد : سن ، سبک زندگی ، سلامت هر دو شریک جنسی ، میل جنسی طبیعی و البته کیفیت روابط کلی آنها و ... .

مقاله ما را درباره نقش قدردانی، در بهبود کیفیت زندگی زوجین بخوانید

بنابراین در حالی که ممکن است پاسخ صحیحی به این سؤال که تعداد رابطه جنسی زوجین باید چقدر باشد ، وجود نداشته باشد ، اما اخیراً و تا حدودی به زوجین توصیه شده است که حداقل یک بار در هفته این کار را انجام دهند. یان کرنر همچنین افزود: "براساس تحقیقات دکتر دیوید شنکارچ ، با مطالعه ای که بر بیش از 20،000 زوج انجام داده شده است ، نتیجه گرفته شد که تنها 26٪ از زوج ها به نشانه یک بار رابطه جنسی در هفته اشاره میکنند ، و بیشتر پاسخ دهندگان فقط یک یا دو بار در ماه رابطه جنسی داشته اند."
با این حال ، مطالعه دیگری که حدود 10 سال پیش در دانشگاه شیکاگو پرس منتشر شده ، اظهار شده است که زوجین متاهل حدود 7 بار در ماه رابطه جنسی دارند ، که کمی کمتر از دو بار در هفته است. و در یک مطالعه سوم ، گزارش شده است که از 16000 بزرگسال مصاحبه شده ، شرکت کنندگان مسن حدود 2 تا 3 بار در ماه رابطه جنسی داشته اند ، در حالی که شرکت کنندگان جوانتر گفتند که حدود یک بار در هفته رابطه جنسی دارند.

آیا ازدواج شما با مشکل روبرو است؟

اکثر متخصصین رابطه جنسی معتقدند که داشتن رابطه جنسی کمتر از 10 بار در سال دلیل کافی برای برچسب زدن ازدواج شما بدون رابطه جنسی است. با این وجود ، عدم رابطه جنسی به معنای مشکل دار بودن ازدواجتان نیست. در حالی که رابطه جنسی ممکن است روشی باشد که معمولاً زوجین عشق و تمایل خود را به یکدیگر ابراز می کنند ، عدم وجود رابطه جنسی لزوماً به معنای این است که شما به سمت جداشدن پیش می روید ، که این همان چیزی است که شما باید به آن توجه کنید و جلوی آن را در صورت نیاز بگیرید. دکتر کرنر می گوید: "به نظر می رسد که رابطه جنسی در مراحل پایانی لیست کارهای روزمره مردم آمریکا قرار دارد. اما ، طبق تجربه من ، وقتی زوجین از برقراری رابطه جنسی امتناع می کنند ، روابط آنها در برابر عصبانیت ، جدا شدن ، خیانت و در نهایت طلاق آسیب پذیر می شوند. من معتقدم که رابطه جنسی اهمیت دارد: پیوندها را محکم تر میکند، و بدون آن ، زوجین در بهترین حالت "دوستان خوب" برای هم خواهند بود و یا در بدترین حالت "هم اتاقی های مشاجره ای" می شوند. "
تمایلات هیچ زوجی برای برقراری رابطه جنسی در هر زمان معین کاملاً مشخص نیست. نکته مهم این است که یک زن و شوهر چقدر خوب در مورد مسائلشان با یکدیگر صحبت می کنند و یا از انجام آن سرباز میزنند. مانند هر موضوع دیگر در یک رابطه ، نوع و تعداد رابطه جنسی در یک دوره معین که در آن قرار دارید ، نیاز به سازش دارد.

بیشتر بخوانید: علل سرد شدن آقایان در رابطه جنسی چیست؟

اگر هنوز هم مشکل شما با خواندن مقاله برطرف نشده است ، به شما پیشنهاد میکنیم که به متخصصین حوزه مربوطه مراجعه کرده و از آنها کمک بخواهید. 
 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 2

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...