این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامشیار کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامشیار

اورال سکس ؛ بهترین راهکار برای بیشترین لذت جنسی

اورال سکس ؛ بهترین راهکار برای بیشترین لذت جنسی
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/03/25 0 نظر

در سکس دهانی خطر حاملگی وجود ندارد به همین دلیل جوانان اورال سکس را بی خطر دانسته و آن را بدون محافظ و سایر وسایل پیشگیری انجام می دهند.

اورال سکس یا رابطه جنسی دهانی به معنای استفاده از دهان، لبها یا زبان شما برای تحریک اندام تناسلی یا عضلات شریک زندگی شما است. مردان و  زنان هر دو می توانند رابطه اورال با یکدیگر داشته باشند.

رابطه جنسی دهانی دارای نام های پزشکی رسمی است: رابطه جنسی دهانی برای یک زن (واژن)، کونیلینگاس نامیده می شود و رابطه جنسی دهانی برای یک مرد (آلت تناسلی) فلاطیو نامیده می شود. اگر رابطه جنسی دهانی برای مقعد باشد، آنیلیینگ نامیده می شود. رابطه جنسی دهانی اگر هر دو از آن لذت می برید و به آن رضایت می دهید می تواند یک بخش طبیعی و لذت بخش از رابطه جنسی بین شرکا باشد. شما می توانید رابطه جنسی دهانی را به عنوان بخشی از فعالیت های جنسی دیگر (مانند مقاربت واژن یا مقعد) یا به تنهایی انجام دهید. اما رابطه جنسی دهانی بدون حفاظت با خطراتی همراه است.

خطرات رابطه جنسی دهانی

بسیاری از کارشناسان می گویند اورال سکس یا  دهانی رابطه جنسی امنی نیست. درست است از اورال سکس باردار نمی شوید، اما رابطه دهانی محافظت نشده، خطر ابتلا به عفونت های جنسی را انتقال می دهند.

از آنجا که رابطه جنسی دهانی معمولا شامل مکیدن یا لیسیدن اندام تناسلی شریک زندگی شما می شود، احتمال دارد که با مایعات و یا مدفوع تناسلی مواجه شوید و این امر شما را در معرض خطر ابتلا به بیماری های جنسی قرار می دهد:

زگیل تناسلی

تب خال ناحیه تناسلی

عفونت کلامیدیایی

سوزاک

هپاتیت B

هپاتیت A

هپاتیت C

اچ آی وی / ایدز

سیفلیس

چگونه می توانیم خطرات سکس دهانی را کاهش دهیم؟

مانند هر رابطه جنسی دیگری، بهترین راه برای کاهش خطرات سکس دهانی ، جلوگیری از (داشتن رابطه جنسی دهانی) یا استفاده از محافظ است.

در موارد زیر باید از داشتن رابطه جنسی دهانی با شریک زندگی تان خود داری کنید:

دارای زخم، زگیل یا بثورات جلدی در اطراف اندام تناسلی، دهان و دندان باشد،

التهاب عفونت واضح در دهان و یا آلت تناسلی خود داشته باشد، عفونت گلو داشته باشد و یا در دوران قاعدگی به سر ببرد.

درباره عوارض احتمالی سکس در دوران قاعدگی بیشتر بدانید.

شما نمی توانید خطرات رابطه جنسی دهانی را با استفاده از مسواک زدن دندان ها کاهش دهید – در واقع مسواک زدن و استفاده از نخ دندان می تواند باعث سوزش در لثه ها شود که شما را در معرض خطر ابتلا به عفونت های جنسی قرار می دهد. در رابطه جنسی دهانی برای یک مرد، در طول رابطه جنسی دهانی از کاندوم استفاده کنید. در سکس دهانی برای یک زن، از یک سد دندان استفاده کنید. سد یک لاتکس نازک کوچک یا مربع پلاستیکی است که به عنوان یک مانع بین واژن یا مقعد و دهان عمل می کند.

تست عفونت های جنسی

در صورت تکرار رابطه جنسی خود، تغییر شریک، و یا ایجاد یک رابطه جدید، برای آزمایش به پزشک مراجعه کنید. اگر فکر میکنید که علائم و نشانه های  عفونت جنسی را دارید، به پزشک مراجعه کنید. اگر شما تصمیم به استفاده از حفاظت ندارید شریک شما باید برای تست عفونت های جنسی آزمایش شود.

رابطه جنسی دهانی و جوانان

بسیاری از جوانان رابطه جنسی دهانی را به عنوان سکس در نظر نمی گیرند، بنابراین ممکن است دچار خطرات احساسی یا فیزیکی این موضوع شوند. اطلاعات جوانان درباره سلامت جنسی ، و عفونت های جنسی کم است. در این روش خطر حاملگی وجود ندارد به همین دلیل جوانان اورال سکس را بی خطر دانسته و آن را بدون محافظ و مسایل پیشگیرانه انجام می دهند.

رابطه جنسی دهانی در همجنس گرایان

اگر شما یک زن هستید و با یک زن دیگر ارتباط جنسی دهانی دارید، هنوز در معرض خطر ابتلا به عفونت های جنسی هستید. برخی از عفونت ها در میان زنان بیشتر از دیگران است.

 واژینوز باکتریایی (التهاب واژن ناشی از رشد بیش از حد باکتریایی) به راحتی از یک زن به زنان دیگر پخش می شود، اما به عنوان مثال، احتمال انتقال  ایدز به این روش بسیار کمتر است. اگر شما یک زن لزبین یا دوجنسگرا هستید که رابطه جنسی با مردان داشته است، شما بیشتر در معرض خطر ابتلا به انواع بیماری های عفونتی جنسی  هستید. با پزشک خود در این باره مشورت کنید. مردانی که با مردان رابطه جنسی دهانی دارند، بیشتر در معرض خطر بیماری های جنسی یا انتقال نسبت به دیگران هستند. استفاده نکردن از کاندوم مردانه و داشتن رابطه جنسی مقعدی منظم باعث افزایش خطر برای شما می شود.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...