این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

رابطه جنسی بعد از زایمان

رابطه جنسی بعد از زایمان
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/06/27 نظر 0 بازدید 1,116

رابطه جنسی بعد از زایمان ممکن است برای بسیاری از زوج ها یک مشکل بزرگ باشد. که از جمله دلایل آن  ترس از درد از سوی خانم ها است.

رابطه جنسی بعد از زایمان :
رابطه جنسی بعد از زایمان ممکن است برای بسیاری از زوج های یک مشکل بزرگ باشد. این موضوع می تواند دلایل زیادی داشته باشد. از جمله آن ها ترس از درد از سوی خانم هاست. در این مقاله سعی داریم در مورد برگشت به رابطه جنسی بعد از زایمان توضیحاتی ارائه کنیم تا بتوانید هرچه زودتر رابطه جنسی پیش از بارداری را از سر بگیرید و از ایجاد مشکلات در زندگی زناشویی خود جلوگیری کنید.
چه مدت پس از زایمان می توان رابطه جنسی داشت ؟
رابطه جنسی بعد از زایمان شاید آخرین چیزی باشد که یک خانم پس از تولد فرزندش به آن فکر می کند. زیرا از طرفی نگرانی های مربوط به نگهداری از نوزاد و از طرف دیگر نگرانی های مربوط به ترمیم دستگاه تولید مثل و تناسلی خود ذهن او را درگیر کرده است. اما به صورت منطقی و طبق توصیه پزشکان متخصص، زایمان از هر نوعی که باشد حداکثر 4 تا 6 پس از آن می توان رابطه جنسی با همسر را از سر گرفت. 
البته گفتنی است این مدت زمان می تواند کوتاه تر هم باشد و به دو هفته هم کاهش یابد. عمده این زمان بیشتر برای این است که زن احساس آمادگی برای زابطه جنسی بعد از زایمان را در خود احساس کند و عمیقا آن را بخواهد و رابطه از سمت مرد به او تحمیل نشده باشد.
همچنین بانوان نیز باید این موضوع را در نظر بگیرند که به هیچ وجه نباید رابطه جنسی بعد از زایمان را به تعویق انداخت. زیرا به راحتی موجب دل سرد شدن همسر از زندگی زناشویی و فاصله افتادن و کاهش صمیمت بین زوج ها می شود. و شاید روی رابطه پدر با فرزند تازه متولد شده نیز تاثیر بگذارد. تنها کافیست اعتماد به نفس داشته باشید و نگرانی هایتان را کنار بگذارید و اطمینان داشته باشید که با شروع مجدد رابطه جنسی بعد از زایمان روند بهبود شما از لحاظ روحی و جسمی نیز پیشرفت خواهد کرد.
در کنار تمام این موارد گاهی نیز شرایطی وجود دارد که زن پس از زایمان واقعا دچار آسیب های جدی شده است و نیاز به استراحت بیشتری دارد. بهتر است مرد در این مدت همسر خود را درک کند و به بهبود او کمک کند. اگر رابطه جنسی خیلی زود بعد از زایمان انجام شود می تواند عوارض جدی به دنبال داشته باشد.
رابطه جنسی بعد از زایمان چگونه است ؟
رابطه جنسی بعد از زایمان حتی با گذشت 4 تا 6 هفته ممکن است کمی با قبل از بارداری شما متفاوت باشد. شما ممکن است احساس سوزش و خشکی در واژن داشته باشید. که ناشی از تغییرات هورمونی دوران بارداری است. برای رفع این مشکل بهتر است از روان کننده ها استفاده کنید. این خشکی و یا جای بخیه هایی که در زایمان طبیعی داشته اید ممکن است کمی ایجاد حس درد کند. از انواع ژل های روان کننده و از بین برنده درد مانند کرم فموره استفاده کنید تا زمانی که جای بخیه ها کاملا از بین برود.
پس از زایمان ممکن است شما کمی احساس شلی واژن و گشاد بودن دیواره های واژن را داشته باشید. نگران نباشید زیرا به علت خاصیت ارتجاعی واژن عضلات آن به حالت قبل باز خواهند گشت. اما این بازگشت صددرصد نیست و ممکن است کمی طول بکشد. اگر این موضوع به شدت شما را آزار می دهد می توانید از انواع روش های جوانسازی واژن استفاده نمایید. همچنین تمرینات کگل می تواند در تقویت و سفت کردن عضلات کف لگن بسیار موثر باشند.

درباره عقیم سازی زنان بیشتر بدانید.

پیشگیری از بارداری در رابطه جنسی بعد از زایمان :
بعد از گذشت یک الی دو ماه پس از زایمان دوره های قاعدگی شما از سر گرفته می شود. ممکن است به علت شیردهی کمی دچار بی نظمی قاعدگی باشید اما در هرصورت امکان بارداری مجدد وجود دارد. بهتر است که تا یک الی دو سال بعد از تولد یک فرزند مجددا باردار نشوید و پیشگیری از بارداری را از اولین روابط جنسی خود پس از زایمان شروع کنید. 
بهترین روش پیشگیری پس از زایمان قرص های ضد بارداری هستند. زیرا عواملی که به صورت فیزیکی در واژن استفاده می شوند ممکن است برای شما ایجاد ناراحتی کنند. برخلاف تصور قرص های ضدبارداری بر روی شیردهی شما اثر منفی نخواهند گذاشت.
بی میلی جنسی پس از زایمان :
شما نباید اجازه دهید که به تعویق افتادن رابطه جنسی پس از زایمان به صمیمیت جنسی تان آسیب بزند. حتی اگر نمی توانید رابطه جنسی به صورت دخول داشته باشید به روش های دیگر این رابطه را میان خود حفظ نمایید. داشتن احساس صمیمیت با همسر پس از زایمان از افسردگی پس از زایمان نیز جلوگیری می کند. ممکن است به علت تغییرات هورمونی و یا ترس از رابطه جنسی بعد از زایمان و یا بخاطر کودک تازه متولد شده احساس بی میلی جنسی داشته باشید. اما بهتر است از یک مشاور سکس تراپی کمک بگیرید تا میل جنسی خود را دوباره به دست آورید.
 

درباره درد در رابطه جنسی و علل آن بیشتر بدانید.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...