این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

با توجه به شیوع کرونا ازپذیرفتن بیماران بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

آیا سکس و روند پیری بر یکدیگر تاثیر دارند ؟ این تاثیر چگونه است ؟

آیا سکس و روند پیری بر یکدیگر تاثیر دارند ؟ این تاثیر چگونه است ؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/03/25 نظر 0 بازدید 4,579

فعالیت جنسی و ارگاسم با روند پیری ارتباط دارد. اما سکس به چه صورت روی سن شما و روند پیری شما تاثیر می گذارد؟ آیا باعث می شود شما پیرتر شوید و یا روند پیری را کند می کند ؟

یک زندگی جنسی سالم و قوی مزایای بسیار زیادی برای سلامتی دارد که در مقاله های قبلی به طور مفصل درباره آن توضیح دادیم. در این مقاله به ارتباط بین سکس و روند پیری می پردازیم.

 

آزمون احساس شرم و گناه

 

سکس و روند پیری 

یک مطالعه انجام شده در طی یک دوره 10 ساله که شامل بیش از 3500 زن و مرد اروپایی و آمریکایی است، عوامل مختلفی را که در داشتن ظاهر جوان موثر است ، گزارش کرده است . آن دسته از زنان و مردان که سن آن ها تا حدود 7 تا 12 سال کمتر حدس زده شده بود “superyoung” نامگذاری شد. در میان این افراد ، یکی از عواملی که بیشتر با ظاهر جوان ارتباط دارد، زندگی جنسی فعال است. شرکت کنندگانی که در گروه  superyoung قرار گرفته بودند به طور متوسط،  رابطه جنسی 3 بار در هفته را گزارش می کردند ، در مقایسه با گروه شاهد که به طور متوسط ​​دو بار در هفته سکس داشتند.

کیفیت خواب : سکس، کیفیت خواب را افزایش می دهد. ارگاسم موجب افزایش اکسی توسین و آندورفین ها می شود. این هورمون ها غالبا می توانند به عنوان آرام بخش در بدن عمل کنند. هم کیفیت خواب و هم اکسی توسین با سکس و روند پیری در ارتباط هستند.

افزایش تناسب اندام: فعالیت های جنسی به طور منظم ، کالری و چربی می سوزانند . همچنین پیشنهاد شده است که افرادی که به طور منظم سکس می کنند دارای تمایل بیشتری به ورزش هستند و از عادت های غذایی مناسب تری پیروی می کنند نسبت به کسانی که فعالیت جنسی کمتر دارند. تناسب اندام می تواند لذت جنسی بیشتر و همچنین اعتماد به نفس بیشتری در روابط جنسی برای شما به ارمغان بیاورد.کیفیت سکس و روند پیری هردو با تناسب اندام بهبود می یابد.

افزایش DHEA : زندگی جنسی فعال نیز به طور طبیعی سطح هورمون DHEA را افزایش می دهد، این هورمون اثرات ضد پیری روی بدن دارد (و با افزایش سن ما کاهش می یابد). تحقیقات در مورد مردان میانسال نشان می دهد که رابطه بین سطوح DHEA، که همزمان با ارگاسم در بدن آزاد می شود، و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی، ارتباط مستقیم دارد.

سکس و صمیمیت جنسی : 

همه چیز سکس صرفا در مورد عمل جنسی نیست – سکس شامل روابط عاشقانه و صمیمیت نیز می شود. با ماساژ یا لمس صمیمی شروع کنید یا حتی تصمیم بگیرید که برای یک شب رابطه جنسی نداشته باشید و فقط صمیمیت و عشق را در رابطه خود با شریکتان پرورش دهید. گاهی اوقات را به دور از خانواده یا دوستان همیشگی خود برنامه ریزی کنید و به یک قرار ملاقات عاشقانه بروید. کم نیاورید و تسلیم نشوید. رابطه جنسی لزوما هر بار عالی و بی عیب و نقص نیست.اما اگر می خواهید شانس خود را برای داشتن زندگی جنسی بهتر امتحان کنید، مطمئن شوید که به اندازه کافی فعالیت و تحرک دارید، زیرا اضافه وزن و چاقی می توانند مانع سکس خوب و لذت بخش شوند.

تعادل هورمون ها :

سطوح پایین هورمون  های جنسی میل جنسی شما را کاهش می دهد. برای اطمینان از اینکه هورمون شما در محدوده مطلوب قرار دارد، به پزشک خود مراجعه کنید. گاهی اوقات کمبود هورمون تستوسترون باعث ایجاد بی میلی جنسی می شود. همچنین ترشح هورمون اکسی توسین که باعث تسکین استرس می شود نیز یکی از مزایای سکس منظم است.

مدیریت استرس :

استرس همیشه در همه مراحل زندگی ایجاد می شود ، و متاسفانه بدترین تاثیر را روی زندگی جنسی و زناشویی شما می گذارد بنابراین مدیریت آن می تواند عملکرد جنسی و رضایت جنسی را بهبود بخشد. یوگا، مدیتیشن، تنفس ریتمیک یا سایر روشهای آرامسازی را امتحان کنید.

سکس تراپی :

سکس تراپیست می تواند با ارائه مشاوره جنسی به افراد و زوجها کمک کند تا مشکلات جنسی خود را با موفقیت و با بحث و گفت و گو حل کنند .تعدادی از راه حل های پزشکی نیز وجود دارد، مانند داروهایی غیر از ویاگرا.

اگر احساس راحتی و لذت در مورد رابطه جنسی ندارید، ابتدا با پزشک  مشورت کرده و یا به یک کلینیک سلامت جنسی مراجعه کنید و هر گونه مساله ای را که ممکن است داشته باشید با متخصص در میان بگذارید.


بروزرسانی :  98/10/07

By : R .Tabrizaki

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...