این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

آیا رابطه جنسی در بارداری خطرناک است ؟

آیا رابطه جنسی در بارداری خطرناک است ؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/07/29 نظر 0 بازدید 1,576

رابطه جنسی در بارداری هیچ گونه منعی ندارد و کاملا بی خطر است. اگر شما یک بارداری عادی را تجربه می کنید می توانید مانند گذشته رابطه جنسی برقرار کنید.

بسیاری از خانم های باردار و همسرانشان همواره نگران این موضوع هستند که آیا رابطه جنسی در بارداری خطرناک است ؟ آیا می توان در دوران بارداری مانند گذشته رابطه جنسی برقرار کرد و مشکلی برای جنین به وجود نمی آید ؟ در این مقاله سعی داریم به بررسی این موضوع بپردازیم.

رابطه جنسی در بارداری :

در وهله اول باید بدانید که انجام رابطه جنسی در بارداری هیچ گونه منعی ندارد و کاملا بی خطر است. اگر شما یک بارداری عادی به دور از شرایط حاد و بیماری را تجربه می کنید و پزشک یا مامای شما توصیه خاصی در این مورد نداشته اند می توانید با کمی مراقبت مانند گذشته با همسرتان رابطه جنسی برقرار کنید.
مهم ترین مسئله ای که مادران باردار نگران آن هستند این است که آیا رابطه جنسی و ورود آلت همسر به واژن می تواند به جنین آسیبی بزند ؟ در پاسخ این سوال باید گفت که به هیچ وجه رابطه جنسی در بارداری و ورود آلت تناسلی به واژن نمی تواند به کودک شما در رحم آسیبی برساند. زیرا آلت تناسلی مرد با هر طولی که باشد فقط تا پایان کانال واژن وارد می شود و به رحم ورود نمی کند. بنابراین نمی تواند به جنین آسیب برساند.

کاهش میل زنان برای رابطه جنسی در بارداری :

این موضوع کاملا طبیعی است که میل جنسی شما در دوران بارداری تغییر کند و شما مانند گذشته میلی به نزدیک بودن به همسرتان نداشته باشید. این مسئله تا حدود زیادی به علت تغییرات هورمونی اتفاق می افتد. و تا حدی نیز مربوط به استرس مادران از برقراری رابطه جنسی در بارداری است. بسیاری از زنان تصور می کنند که رابطه جنسی در بارداری غیر ممکن است و بنابراین به صورت ناخودآگاه میل آن ها به رابطه از بین می رود.
بهتر است در نظر داشته باشید که در طول 9 ماه بارداری نباید اجازه دهید که روابط شما با همسرتان رو به سردی برود. زیرا ممکن است عواقب جبران ناپذیری داشته باشد که پی از اتمام بارداری نیز نتواند به حالت قبل بازگردد.
اگر واقعا توان برقراری رابطه جنسی در بارداری را ندارید بهتر است در این رابطه با همسرتان صحبت کنید تا او شما را درک کند و موجب سردی در رابطه عاطفی بین شما نگردد.
در کنار این موارد زوج هایی هستند که از رابطه جنسی در بارداری حتی بیشتر از دوران پیش از بارداری لذت می برند. مهم این است که رابطه خود را به همسرتان گرم نگه دارید و این رابطه را به هر روشی غیر از دخول هم می توانید حفظ نمایید.

آیا زگیل تناسلی در رابطه جنسی منتقل می شود ؟

رابطه جنسی در بارداری چگونه است ؟

ابتدا باید توجه داشته باشید که بارداری شما در شرایط عادی به سر می برد و شرایط شما برای نگهداری جنین بحرانی نیست. اگر شما انواع مشکلات بارداری و رحمی را داشته باشید ممکن است پزشکتان شما را از داشتن رابطه جنسی منع کند. بنابراین در این باره حتما با پزشک یا ماما مشورت کنید تا خطری شما را تهدید نکند. 
اما به طور کلی اگر حال جسمی شما طبیعی است رابطه جنسی در بارداری نه تنها برایتان خطری ندارد بلکه موجب افزایش روحیه شما در این دوران و احساس نشاط و آرامش در شما و همسرتان می گردد.
رابطه جنسی در بارداری با شرایط عادی موجب سقط جنین یا زایمان زودرس نخواهد شد. تنها ممکن است شما تعدادی انقباض خفیف در رحم احساس کنید که خطری ندارد و می توانید کمی  منتظر بمانید تا انقباضات رفع شود.

در چه شرایطی نمی توان رابطه جنسی در بارداری را برقرار کرد ؟

اگر بارداری شما  بحرانی شده باشد و شرایط نگهداری جنین دچار مشکل باشد پزشک شما به احتمال زیاد رابطه جنسی در بارداری را برای شما ممنوع خواهد کرد. اگر شما دچار لکه بینی یا خونریزی در بارداری هستید باید حتما با پزشکتان مشورت کنید تا وضعیت رحم و جفت را بررسی کند. خونریزی های طولانی مدت نگهداری جنین را دشوار می کنند و ممکن است موجب سقط جنین و یا زایمان زودرس شوند. در چنین شرایطی شما باید دائما استراحت کنید و رابطه جنسی نیز نداشته باشید.
اگر در ماه های آخر بارداری هستید و کیسه آب رحمی شما پاره شده است نباید رابطه جنسی برقرار کنید. اما خود رابطه جنسی نمی تواند باعث پارگی کیسه آب باشد.
اگر گردنه رحم شما دچار مشکل است باید در ابتدای بارداری تشخیص داده شود تا در صورت لزوم از رابطه جنسی جلوگیری شود.
باید توجه داشته باشید که در دوران بارداری بیش از پیش مراقب عفونت های جنسی باشید. زیرا درمان در بارداری دشوار تر است و امکان انتقال بیماری ها به فرزندتان نیز وجود دارد. بنابراین نه به منظور جلوگیری بلکه برای مراقبت از خود و فرزندتان از کاندوم استفاده نمایید.

در پایان :

اگرچه به طور کلی رابطه جنسی در بارداری خطری ندارد و شما می توانید تا ماه های پایانی آن را مانند قبل ادامه دهید اما ممکن است برای شما قدری ناخوشایند باشند.
ممکن است شما دائما نگران جنین خود باشید و یا اثر ضربات آلت احساس ناخوشایندی به شما بدهد. بهتر است در این باره با همسر خود صحبت کنید و رابطه جنسی را طوری پیش ببرید که برای هر دو شما خوشایند باشد و صمیمیت جنسی شما در طی 9 ماه بارداری دچار مشکل نشود.

علائم تبخال تناسلی چگونه بروز می کنند ؟ آیا امکان انتقال آن از مادر باردار به فرزند به وجود دارد ؟

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...