این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامشیار کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامشیار

اختلال عملکرد جنسی

اختلال عملکرد جنسی

اختلال عملکرد جنسی برخلاف تصور عموم مردم بسیار شایع و رایج است و حدود 43% زنان و 31% مردان را در مرحله ای از زندگی تحت تاثیر قرار می دهد. با وجود شیوع و اهمیت ویژه اختلالات جنسی ، غالبا به این بخش از سلامت ، توجه کافی نمی شود.اختلال عملکرد جنسی به چهار دسته عمده تقسیم می شود که عبارتند از :

اختلالات میل جنسی : فقدان یا کاهش علاقه به برقراری رابطه جنسی و انجام فعالیت های جنسی

اختلالات تحریک جنسی: ناتوانی در احساس تحریک جنسی از لحاظ جسمی و یا ذهنی

اختلالات ارگاسم : فقدان یا تاخیر در دستیابی به ارگاسم یا اوج لذت جنسی

اختلالات درد جنسی: احساس درد غیر قابل تحمل و آزار دهنده هنگام مقاربت

اختلال عملکرد جنسی ، مشکلی است که در هر مرحله از چرخه پاسخ جنسی می تواند اتفاق بیوفتد . چرخه پاسخ جنسی شامل چهار فاز هیجان ، برانگیختگی ، کفه و ارگاسم  می باشد.

برای مثال اختلال میل جنسی و تحریک هردو در فاز هیجان رخ می دهند.

چه عواملی باعث ایجاد اختلالات عملکرد جنسی می شود ؟

علل زیاد و متنوعی وجود دارد که شخصی دچار مشکلات جنسی شود هرچند معمولا این طور به نظر می رسد که ترکیبی از چند عامل مختلف باعث ایجاد اختلالات جنسی می شود.

عوامل فیزیکی : مشکلات پزشکی و بیماری های جسمی فراوانی می توانند منجر به ایجاد اختلالات جنسی شوند . این عوامل شامل قند خون بالا و ابتلا به دیابت ، بیماری های قلبی و عروقی ، بیماری های عصبی ، عدم تعادل هورمونی ، بیماری های مزمن زمینه ای مانند مشکلات کلیوی یا نارسایی کبدی ، اعتیاد به الکل ، سو مصرف مواد مخدر . بارداری و یائسگی نیز در زنان به علت تغییرات هورمونی می تواند باعث ایجاد برخی مشکلات جنسی شوند. همچنین عوارض جانبی برخی داروها نیز تا حد زیادی می تواند باعث ایجاد مشکلات و اختلالات جنسی شود مانند مصرف دارو های ضد افسردگی و یا روان گردان که به شدت روی عملکرد جنسی تاثیر می گذارند . از عوارض جانبی این داروها گاهی در درمان اختلالات جنسی استفاده می کنند اما همواره به یاد داشته باشید که این گروه از داروها را  اگر تحت نظر پزشک و با نظر متخصص مصرف نکنید ، عواقب بسیار جدی و جبران ناپذیری برای سلامت جسمی و جنسی شما به دنبال خواهد داشت . هرگز گول تبلیغات ارزان قیمت شبکه های مجازی را نخورید . بسیاری از بیماران کلینیک های سلامت جنسی به دنبال استفاده از محصولات دارویی بی کیفیت و نامناسب دچار مشکلات جنسی متعددی در دراز مدت شده اند .

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...