این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامشیار کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامشیار

فعالیت جنسی سالم با ورزش

فعالیت جنسی سالم با ورزش
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/01/21 0 نظر

فعالیت جنسی سالم با ورزش هم از نظر اجتماعی و هم از نظر درمانی اهمیت بالایی دارد. در این بحث دو سوال اساسی مطرح است: آیا فعالیت های جسمانی بر روی سلامت جنسی تاثیر مثبت می گذارد یا منفی؟ و سوال دوم این که آیا فعالیت جنسی سالم روی فعالیت های جسمانی تاثیر می گذارد یا خیر؟

فعالیت جنسی سالم با ورزش هم از نظر اجتماعی و هم از نظر درمانی اهمیت بالایی دارد. در این بحث دو سوال اساسی مطرح است: آیا فعالیت های جسمانی بر روی سلامت جنسی تاثیر مثبت می گذارد یا منفی؟ و سوال دوم این که آیا فعالیت جنسی سالم روی فعالیت های جسمانی تاثیر می گذارد یا خیر؟

فعالیت های جسمانی می توانند روی محور هیپوتالاموس – هیپوفیز – بیضه و در نتیجه روی سلامت جنسی و باروری شخص تاثیر مثبت یا منفی گذارند. این موضوع در هر فرد به عوامل ژنتیکی، اپی ژنتیکی و همچنین متغیر های ورزشی از جمله مدت زمان ورزش، شدت فعالیت، مصرف یا سو مصرف دارو ها، تغذیه و فشار های روانی بستگی دارد. در صورتی که فعالیت های جسمانی به شکل صحیح انجام شوند، می توانند روی فعالیت جنسی سالم نیز تاثیر مثبت بگذارند.

ورزش باعث تقویت نعوظ درمردان و درمان دیر انزالی می شود.

همواره در کلینیک سلامت جنسی به مراجعان توصیه می شود که برای زندگی و فعالیت جنسی سالم ورزش کنید و فعالیت جنسی سالم با ورزش کاملا امکان پذیر است. سکس تراپیست ها همیشه توصیه می کنند که جهت جلوگیری از مشکلات جنسی مانند اختلال نعوظ، اختلال ارگاسم،سرد مزاجی زن، سبک زندگی خود را اصلاح کنید.در میان سبک های مختلف زندگی، فعالیت متناوب و منظم جسمانی، اصلی بنیادی در مقابله با اختلالات رابطه جنسی می باشد.

فعالیت جنسی سالم و ورزش حرفه ای

با این حال بعضی از  “ورزش های رقابتی” می توانند منجر به آسیب دستگاه تناسلی، اختلالات باروری، آسیب های گذرا (همچون درد در آلت  تناسلی، هیپوگانادیسم و اختلال نعوظ) و آسیب های مزمن (همچون هیپوگانادیسم، اختلال نعوظ و غیره) منجر شود؛ چه به صورت مستقیم (مثل آسیب های دستگاه تناسلی خارجی، آسیب های زین دوچرخه به دوچرخه سواران و غیره) و چه به صورت غیر مستقیم (مانند هیپوگانادیسم در اثر فعالیت، سو استفاده از مواد مخدر، دوپینگ، استرس و غیره).

اغلب مطالعات صورت گرفته بر اساس تاثیر فعالیت و رابطه جنسی روی ورزش کاران حرفه ای و مسابقات آنها است. در این تحقیقات اثرات مثبت یا منفی فعالیت جنسی سالم را در نتایج و توانایی ورزشکاران مورد بررسی قرار داده اند. در آنها نشان داده شده به علت ناچیز بودن مصرف انرژی در هنگام رابطه جنسی کمبود انرژی موثری در فعالیت ورزشی بوجود نمی آید.

رابطه یوگا و لذت جنسی -مدیتیشن و سکس تراپی چیست؟

 

فعالیت جنسی سالم با ورزش کاملا دست یافتنی است و اگر رابطه جنسی  اندک زمانی پیش از مسابقات ورزشی انجام شود، می تواند نتایج متفاوتی داشته باشد. برای نمونه در برخی مطالعات توصیه می شود تا ازرابطه جنسی پیش از رقابت های ورزشی اجتناب شود. ولی به طور کلی توصیه می شود فاصله معین و معقولی ما بین ورزش شدید و فعالیت جنسی باشد. بنابراین بعد از انحام فعالیت شدید جسمی به بدن خود برای چند ساعت استراحت بدهید تا بدن شما خود را برای رابطه جنسی آماده کند.

افزایش سروتونین و فعالیت جنسی سالم با ورزش

بررسی رابطه بین فعالیت های بدنی و اختلالات نعوظ توسط آکسفورد مطالعه شده است. نتایج این مطالعه نشان داده است که عدم فعالیت فیزیکی با اختلالات نعوظ همراه است. جهت داشتن انزال و ارگاسم ما نیازمند یک نعوظ خوب و کنترل شده هستیم. بنابراین داشتن فعالیت فیزیکی لازمه نعوظ است.

فعالیت فیزیکی موجب تحریک سیستم اعصاب مرکزی و تولید هورمون های سروتونین می شود. این هورمون ها برای داشتن فعالیت جنسی سالم و رسیدن به ارگاسم بسیار موثر است.

بعضی از حرکات ورزشی باعث بهتر شدن کارایی عضلات موثر در انزال و نعوظ می شوند . یکی از درمان های زود انزالی تقویت عضلات کف لگن است. تقویت عضلات کف لگن با حرکات ورزشی بنام کگل انجام می شود.


بروزرسانی : 98/08/30

By : R.Tavakoli

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...