این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

با توجه به شیوع کرونا ازپذیرفتن بیماران بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

سادیسم جنسی چیست؟

سادیسم جنسی چیست؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/03/25 نظر 0 بازدید 4,189

ویژگی اساسی سادیسم جنسی، احساس هیجان جنسی است که فرد از ایجاد درد، رنج و تحقیر در فرد دیگر به دست می آورد. این اختلال یکی از چندین اختلال جنسی روانپزشکی است.

سادیسم جنسی چیست ؟

ویژگی اساسی سادیسم جنسی، احساس هیجان جنسی است که فرد از ایجاد درد، رنج و تحقیر در فرد دیگر به دست می آورد.  این اختلال یکی از چندین اختلالات جنسی روانپزشکی است که به عنوان اختلالات پارافیل شناخته می شوند. ادامه این مقاله از کامشیار را بخوانید. 

پارافیلیا منافع جنسی، ترجیحات، فانتزی ها، آرزوها و رفتارهای خارج از عرف است، اما آنها زمانی به عنوان نشانه های یک اختلال در نظر گرفته می شوند، که موجب ایجاد ناراحتی یا آسیب به خود یا دیگران شود، به ویژه فردی که رضایتی برای انجام این کارها نداده است. سادیسم جنسی به معنای ایجاد درد، تحقیر، ترس و یا برخی از انواع آسیب جسمی و روحی به شخص دیگری است که برای رسیدن به ارگاسم تلاش می کند. اعمال سادیستی شامل محدود کردن (مانند طناب، زنجیر یا دستباف)، زندانی کردن، گزش، تنفس، استفاده از دستبند، تحقیرکلامی، شوک الکتریکی، شلاق و یا ضرب و شتم است.

 

آزمون عفونت جنسی مردان

 

علائم سادیسم جنسی چه مواردی است ؟

طبق دستور العمل اختلالات روانی، معیار برای سادیسم جنسی شامل فانتزی های شدید جنسی، تکرار یا رفتارهایی است که شامل اعمال واقعی است که در آن شخص دیگری رنج می برد، درد و تحقیر روحی و جسمی دارد. رنج و درد، و تحقیر قربانی باعث ایجاد تحریک جنسی می شود. فانتزی ها، آرزوها یا رفتارها باید حداقل شش ماه ادامه داشته باشند. و باعث ایجاد ناراحتی شدید یا اختلال در وضعیت اجتماعی، حرفه ای یا یکی دیگر از مسایل مهم زندگی روزمره فرد شود. افراد سادیست به طور معمول به دنبال زنان در فاصله ای دور، استخدام فاحشه به منظور انجام فانتزی های جنسی، و درخواست از یک دوست دختر یا شریک دیگر برای همکاری با فانتزی خود می روند. به عبارت دیگر، شدت اعمال سادیستی در طول زمان افزایش می یابد.

سادیسم جنسی باید از تحریک و رفتارهای جنسی طبیعی مانند خراشیدن خفیف،  گاز گرفتن در طی رابطه جنسی،  یا ایجاد دردهای خفیف و یا شبیه سازی دردهای بزرگتر متمایز باشد.

علل ایجاد سادیسم جنسی :

در حالی که علت خاصی برای اختلال سادیسم جنسی مشخص نشده است، نظریه های متعددی وجود دارد. به نظر می رسد گاهی فردی که معمولا در زندگی روزمره احساس بی قدرتی می کند؛ برای فراموشی و به دست آوردن احساس قدرت یا قدرت آزادی برای فانتزی های سرکوبگر جنسی؛ به این رو گرایش پیدا می کنند سایر اختلالات روانی یا اجتماعی ممکن است همراه با اختلال سادیسم جنسی تشخیص داده شود، گرچه لزوما اینگونه نیست. با این حال هیچ علت یا تئوری پذیرفته شده در جهان، که منشأ سادیسم جنسی را توضیح دهد، وجود ندارد.

چگونه می توان سادیسم جنسی را درمان کرد ؟

غیرممکن است که افراد مبتلا به اختلال سادیسم جنسی خودشان به دنبال درمان باشند. در عوض، افرادی که مرتکب جرم و جنایت می شوند، طبق قانون مجاز به دریافت کمک حرفه ای از یک روانشناس یا روانپزشک می باشند و می توانند ارزیابی کنند و در صورت لزوم به متخصص دیگر مراجعه کنند. درمان اختلال سادیسم جنسی معمولا شامل روان درمانی و دارو می شود.

به دلیل دوره مزمن سادیسم جنسی و عدم اطمینان از علل آن، درمان اغلب دشوار است. واقعیت این است که بسیاری از تصورات سادیستی از نظر اجتماعی غیر قابل قبول یا غیر معمول هستند و بسیاری از افراد ممکن است اختلال ایجاد کنند تا از درمان رها شوند. درمان پارافیلیا اغلب یک موضوع حساس برای بسیاری از متخصصان بهداشت روانی است. موارد شدید یا دشوار سادیسم جنسی باید به یک درمانگاه تخصصی برای درمان اختلالات جنسی یا متخصصانی که تجربه در درمان چنین مواردی دارند مراجعه کنند.

همانطور که قبلا ذکر شد، اعمال سادیسم جنسی در طول زمان، بیشتر خشن و عجیب و غریب می شوند. با این حال، مردان مبتلا به سادیسم رشد می کنند، اما توانایی آنها در انجام چنین اعمالاتی کاهش می یابد. سادیسم جنسی به ندرت در مردان بالای 50 سال تشخیص داده می شود. درمان شناختی- رفتاری می تواند به تشخیص الگوهای انعطاف پذیری جنسی کمک کند و پاسخ های جدید و سالم تر را یاد بدهد. یک روش درمانی شناخته شده به عنوان بازسازی شناختی می تواند به فرد کمک کند تا الگوهای فکری تحریف شده را شناسایی کند و بر آنها غلبه کند. داروهای ضد افسردگی که مواد شیمیایی مغز را مختل کرده و رفتارهای تحریک آمیز را کم می کند یا داروهای ضد آندروژنیک که باعث از بین رفتن میل جنسی می شود نیز ممکن است تجویز شود.


بروزرسانی :  98/10/10

By : R .Tabrizaki

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...