این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

عفونت های جنسی

عفونت های جنسی

عفونت های جنسی چه عوارضی دارند؟ آمار بروز عفونت های جنسی در جهان چقدر است؟ 
عفونت های جنسی یا STD ها با بیش از 35 ارگانیسم زنده عفونت زا در ارتباط هستند که عمدتا از طریق فعالیت جنسی منتقل می شوند. پیشگیری از عفونت های جنسی یک استراتژی اولیه ضروری برای بهبود و ارتقا سلامت جنسی می باشد. 
علی رغم هزینه های درمانی ، عوارض زیاد و قابل پیشگیری بودن این عفونت ها ، هنوز هم STDها یکی از مشکلات مهم بهداشتی و سلامت عمومی در بسیاری از جوامع پیشرفته مانند ایالات متحده آمریکا باقی مانده است .

انواع عفونت های جنسی

 

این عفونت ها می توانند باعث  ایجاد عوارض بالقوه خطرناک ، اغلب غیر قابل برگشت و هزینه بردار زیادی شوند ، مانند :

مشکلات سلامتی در زمینه باروری زنان و مردان  
مشکلات سلامت جنین
بدخیمی و سرطان
افزایش شیوع و تسهیل انتقال جنسی عفونت HIV
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) تخمین می زند که حدود 20 میلیون عفونت STD جدید سالیانه بروز پیدا می کند - تقریبا نیمی از این میزان در بین جوانان بین 15 تا 24 ساله است.  هزینه تشخیص و درمان STD ها در سیستم مراقبت بهداشتی ایالات متحده ، 16 میلیارد دلار سالیانه تخمین زده می شود. از آنجا که بسیاری از موارد STD ها تشخیص داده نمی شوند( زیرا ماهیت آنها بدون علامت است ) و برخی از عفونت های ویروسی رایج مانند ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) و تبخال تناسلی، به طور کلی در CDC گزارش نشده است - موارد گزارش شده از کلامیدیا، گنوره و سیفلیس تنها کسری از بار واقعی STD در ایالات متحده است.

 

عفونت های جنسی درمان نشده می تواند به عواقب جدی در سلامت درازمدت منجر شود، به ویژه در مورد دختران نوجوان و جوانان. CDC برآورد می کند که STD های تشخیص داده نشده و درمان نشده باعث شود حداقل 24،000 زن در ایالات متحده در سال می شوند نابارور شوند.
چرا تشخیص و درمان عفونت های جنسی مهم است ؟
به علت طبیعت بدون علامت عفونت های جنسی . اکثریت قریب به اتفاق STD ها بدون علامت هستند ،  یعنی هیچ علائم و نشانه ای را بروز نمی دهند و یا علائم بسیار خفیفی در طی بیماری ظاهر می شود که بیمار به آنها توجه نکرده و به سادگی از کنار آنها عبور می کند 
در نتیجه بسیاری از افراد آلوده نمی دانند که به عفونتی مبتلا شده اند و به مراقبت های بهداشتی نیاز دارند . 
تفاوت های جنسی : زنان بیشتر از مردان از عوارض عفونت های جنسی رنج می برند . در میان جدی ترین عوارض STD در زنان می توان به بیماری التهابی لگن ، نازایی و درد مزمن لگنی اشاره کرد . همچنین عوارض ابتلا به عفونت های جنسی در زنان باردار بسیار خطرناک خواهد بود . 
تفاوت های سنی : نیمی از موارد عفونت های جنسی ، افراد جوان سنین بین 15 تا 24 سال را شامل می شود . این در حالی است که این جمعیت تنها 25% جمعیت فعال از نظر جنسی را تشکیل می دهند . خانم های نوجوان به طرز قابل توجهی استعداد بیشتری برای ابتلا به عفونت دارند که ممکن است مربوط به اکتوپی گردن رحم باشد .
گسترش و شیوع STD ها به طور مستقیم تحت تاثیر عوامل اجتماعی ، اقتصادی و رفتاری قرار دارد . چنین عواملی می تواند باعث ایجاد موانع جدی در پیشگیری از گسترش عفونت های جنسی شود زیرا این عوامل تاثیر بسزایی در شبکه های اجتماعی و جنسی ، دسترسی به مراقبت های بهداشتی ، تمایل به دریافت مشاوره و درمان و هنجارهای مربوط به فعالیت های جنسی دارند . 
اختلافات نژادی و قومی : در برخی از گروه های نژادی و قومی ( به طور عمده آفریقایی، آمریکایی یا هندی آمریکایی) میزان بروز عفونت های جنسی در مقایسه با سفید پوستان بیشتر است. نژاد و قومیت در ایالات متحده آمریکا با دیگر عوامل تعیین کننده وضعیت سلامتی و بهداشتی ، مانند فقر ، دسترسی محدود به مراقبت های بهداشتی و تلاش کمتر برای دریافت درمان های پزشکی با شیوع STD همبستگی دارد . 
فقر و حاشیه نشینی : عفونت های جنسی بیشتر از همه افرادی را تحت تاثیر قرار می دهند که در آنها رفتار های پرخطر جنسی شایع است . رفتار های پرخطر جنسی به طور شایع تر در میان افراد با طبقه اجتماعی- اقتصادی پایین دیده می شود. که می تواند به علت فقر فرهنگی ، سواد پایین و یا عدم دسترسی به مراقبت های بهداشتی باشد.
 

نظرات

captcha Refresh
ناشناس
۱۴۰۰/۰۱/۱۵۰۰
پاسخسلام
من چه جوری می توانم عکس واژن نم را به شما نشان
بدهم که
ناشناس
۱۳۹۹/۱۲/۱۵۰۰
پاسخباسلام‌.اگر مایع منی به رنگ زرد ویا سبز باشد دلیلش چیه؟
کامش
۱۳۹۹/۱۲/۱۶۰۰

سلام 

دلایل مختلفی میتونه داشته باشه که باید پزشک بررسی بکنه . 

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 4

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...