این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

با توجه به شیوع کرونا ازپذیرفتن بیماران بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

عوارض رابطه جنسی مقعدی

عوارض رابطه جنسی مقعدی
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/02/07 نظر 0 بازدید 1,879

عوارض رابطه جنسی مقعدی زیاد است .اغلب به سادگی به رابطه جنسی مقعدی اشاره می شود، رابطه جنسی مقعدی فعالیت جنسی است که شامل قرار دادن آلت تناسلی به داخل مقعد می شود. و دارای خطرات بهداشتی بوده، زیرا انقباض کامل از انتهای عصب صورت می گیرد، و آن را بسیار حساس می کند. 

عوارض رابطه جنسی مقعدی زیاد است .اغلب به سادگی به رابطه جنسی مقعدی اشاره می شود، رابطه جنسی مقعدی فعالیت جنسی است که شامل قرار دادن آلت تناسلی به داخل مقعد می شود. و دارای خطرات بهداشتی بوده، زیرا انقباض کامل از انتهای عصب صورت می گیرد، و آن را بسیار حساس می کند. در حالی که برخی افراد رابطه جنسی مقعدی را لذت بخش می بینند، این عمل ناخوشایند است و به احتیاط و رعایت مسایل ایمنی احتیاج دارد. برای اطلاعات بیشتر مقاله کامشیار را مطالعه کنید.

 

آزمون شادکامی

 

عوارض رابطه جنسی مقعدی چیست؟

خطرات زیادی در رابطه با سکس مقعدی وجود دارد و این نوع نزدیکی به چندین دلیل از خطرناکترین فعالیت های جنسی محسوب می شود. از جمله این دلایل:

مقعد فاقد روانکاری طبیعی است که واژن دارد. واژن هنگام رابطه جنسی ترشحاتی دارد که این ترشحات نزدیکی را راحتتر می کنند ولی در مقعد این ترشحات وجود ندارد. دخول می تواند بافت داخل عضله را تجزیه کند، اجازه می دهد باکتری ها و ویروس ها وارد جریان خون شوند. این موضوع می تواند منجر به گسترش عفونت های جنسی مانند ایدز شود. مطالعات نشان داده اند که یکی از عوارض رابطه جنسی مقعدی این است که 30 برابر خطر ابتلا به ایدز را نسبت به رابطه جنسی واژن، افزایش می دهد. قرار گرفتن در معرض ویروس پاپیلومای انسانی (زگیل تناسلی) نیز ممکن است به ایجاد زگیل های مقعد و سرطان مقعد منجر شود.

 استفاده از روان کننده ها می تواند به برخی کمک کند، اما به طور کامل از آسیب و تخریب بافت مقعد جلوگیری نمی کند. بافت داخل عضله مقعد به اندازه پوستی که در خارج از آن قرار دارد محافظت نمی شود. بافت خارجی ما دارای لایه هایی از سلول های مرده است که به عنوان مانع و محافظت در برابر عفونت عمل می کنند. بافت درون مقعد این حفاظت طبیعی را ندارد، که باعث آسیب پذیر شدن آن و پاره شدن و گسترش عفونت می شود.

رابطه جنسی مقعدی و عوارض آن

خطرات دیگر

مقعد برای نگهداری مدفوع طراحی شده است. مقعد با یک عضله حلقوی احاطه شده است، که اسفنکتر مقعدی نامیده می شود، که پس از آن که مدفوع دفع می شود، سخت تر و سفت تر می شود. وقتی عضله تنگ است، دخول به مقعد می تواند دردناک و دشوار باشد. تکرار رابطه جنسی مقعدی ممکن است منجر به تضعیف اسفنکتر مقعد شود، و آنگاه نمی توانید مدفوع را نگه دارید تا زمانی که بتوانید به توالت برسید. با این حال، تمرینات کگل برای تقویت اسفنکتر ممکن است به جلوگیری از این مشکل کمک کند یا آن را تصحیح کند.

یکی دیگر از عوارض رابطه جنسی مقعدی این است که معقد پر از باکتری بوده. حتی اگر هر دو شریک عفونت یا بیماری منتقل جنسی را نداشته باشند، باکتری ها به طور معمول می توانند شریک دیگر را آلوده کنند. انجام رابطه جنسی واژن بعد از رابطه جنسی مقعدی می تواند منجر به عفونت واژن و ادرار شود.

رابطه جنسی مقعدی می تواند خطرات دیگری نیز داشته باشد. تماس دهان با معقد می تواند هر دو طرف را در خطر ابتلا به هپاتیت، هرپس،اچ پی وی و دیگر عفونت ها قرار دهد.

خونریزی پس از رابطه جنسی مقعدی می تواند به علت همورویید، و یا چیزی جدی تر مانند سوراخ در روده بزرگ باشد. این موضوع یک مشکل خطرناک است که نیاز به مراقبت پزشکی فوری دارد. و درمان  آن شامل بستری در بیمارستان، جراحی و مصرف آنتی بیوتیک ها برای جلوگیری از عفونت است.

جلوگیری از مشکلات رابطه مقعدی

بهترین راه برای جلوگیری از عوارض رابطه جنسی مقعدی، بی شک اجتناب از انجام این نوع از سکس است.

ولی اگر شما در معرض رابطه جنسی مقعدی هستید، همیشه برای محافظت در برابر گسترش عفونت ها و بیماری ها، از کاندوم استفاده کنید.

در زیر نکات بیشتر برای افزایش ایمنی سکس مقعدی گفته شده است :

پس از دخول آلت تناسلی مرد در مقعد، از قرار دادن آن در دهان یا واژن خودداری کنید مگر آنکه از یک کاندوم جدید استفاده کرده باشد.

از مقدار زیادی روان کننده برای کاهش خطر آسیب به بافت مقعد استفاده کنید. هنگام استفاده از کاندوم لاتکس، همیشه از روان کننده هایی که بر پایه ی آب هستند استفاده کنید.

قبل از قرار دادن آلت تناسلی در مقعد، برای کاهش خطر خونریزی، به شریک تان کمک کنید تا  آرامش پیدا کند. گرفتن حمام گرم قبل از رابطه جنسی مقعدی و یا تخلیه کردن معده ممکن است رابطه را ساده تر کند. عمل دخول را به آهستگی انجام دهید.

اگر رابطه جنسی مقعدی دردناک شد،آن را  متوقف کنید.

اگر بعد از رابطه جنسی مقعدی خونریزی داشتید یا متوجه شدید زخمی ایجاد شده یا تکه هایی اطراف مقعد درناک است یا تخلیه مدفوع از آن به سختی امکان پذیر است، به سرعت به پزشک خود مراجعه کنید.


بروزرسانی : 98/09/02

By : R.Tabrizaki

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...