این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش یار کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش یار

درمان جایگزینی تستوسترون

درمان جایگزینی تستوسترون
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/02/07 نظر 0 بازدید 579

ما می خواهیم در این مطالعه بررسی کنیم که آیا درمان جایگزینی تستوسترون در درمان زود انزالی در مردان مبتلا به سطوح پایین تستوسترون سرمی مفید است یا خیر،  

دکتر شهزاد بصیری از بریگهام و بهترین بیمارستان زنان و زایمان در بوستون گفت: در یک مطالعه چهار ماهه، درمان جایگزینی تستوسترون مشکلات انزال را در مردان با سطوح پایین تستوسترون بهبود نمی بخشد.

ما می خواهیم در این مطالعه بررسی کنیم که آیا درمان جایگزینی تستوسترون در درمان زود انزالی در مردان مبتلا به سطوح پایین تستوسترون سرمی مفید است یا خیر،  


آیا تستوسترون سرمی مفید است؟


دکتر شهزاد بصیری از بریگهام و بهترین بیمارستان زنان و زایمان در بوستون گفت: در یک مطالعه چهار ماهه، درمان جایگزینی تستوسترون مشکلات انزال را در مردان با سطوح پایین تستوسترون بهبود نمی بخشد.

به خبرگزاری رویترز گفت: اختلالات جنسی در مردان عموما به سه دسته تقسیم می شود: مشکلات جنسی، اختلال نعوظ و زودانزالی. که خدمات درمانی مربوط به تمامی این اختلالات به صورت پیشرفته در کلینیک سکس تراپی کامشیار در تهران از جمله تقویت نعوظ با شاک ویو و درمان زود انزالی و بی میلی جنسی.

او گفت که ده تا 20 درصد از مردان مراجعه کننده به متخصص سکس تراپی مبتلا به انواع اختلالات جنسی گزارش می دهند که مشکلات انزال دارند.

بصاری و همکارانش 76 مرد با نشانه های اختلال انزالی، مانند زود انزالی ، ناتوانی در انزال، کاهش حجم انزال یا کاهش نیروی انزال را مطالعه کردند.

همه مردان دارای سطح تستوسترون کم بودند. هیچ کدام از آنها بیماری لگن یا سابقه سرطان پروستات نداشتند و هیچکدام از داروها ی موثر بر عملکرد جنسی و یا داروهایی که بر انزال تاثیر می گدارند استفاده نمیکردند. علاوه بر این، هیچ یک از مردان مبتلا به اختلال نعوظ شدید نبودند، وضعیتی جداگانه که شامل دستیابی به نعوظو یا حفظ نعوظ در طی فعالیت جنسی است. مشکلات انزال ممکن است با یا بدون اختلال نعوظ همراه باشد.

برای محاکمه، مردان به طور تصادفی برای مصرف 60 میلی گرم از محلول 2% تستوسترون یک بار در روز و یا یک دارونما انتخاب شدند.

برای چهار ماه، مردان دارو را مصرف کردند، آزمایش خون دوره ای برای اندازه گیری سطح تستوسترون، نمونه های منی دوره ای را ارائه دادند و موافقت کردند که هر ماه حداقل چهار بار با شریک جنسی خود رابطه جنسی داشته باشند. آنها همچنین از تمام فعالیت جنسی شامل استمناء گزارشی تهیه کردند.

در پایان مطالعه، مردان در گروه درمان جایگزینی تستوسترون میزان هورمون خونشان را افزایش پیدا کرده بود که در حد مطلوب بود. اما تیم تحقیقاتی در مجله Clinical Endocrinology و Metabolism گزارش داد که حجم مایع انزال در مردان تحت درمان با تستوسترون و همچنین گروهی که دارونما مصرف کردند افزایش نمی یابد.

هر دو گروه تحت درمان جایگزینی تستوسترون و پلاسبو در علائم اختلالات انزال کلی خود، بهبودی کمی داشتند. اما تفاوت کوچکی میان گروهها از لحاظ آماری معنادار نبود، به این معنی که این امر به دلیل شانس بود.

قبل از این اولین کارآزمایی کنترل شده تصادفی، شواهدی مبنی بر عدم تاثیرتستوسترون پایین برانزال بر اساس اندازه گیری های انجام شده در یک نقطه واحد در زمان بود. بنابراین، مشخص نیست که اگر کمبود تستوسترون عامل اصلی این وضعیت باشد.
دکتر ابراهیم عبدالحمید بهترین دکتر جنسی از دانشگاه منصوره در مصر که در این مطالعه دخالت نکرد، گفت: “این مطالعه می گوید که کمبود آندروژن تنها عامل زود انزالی در بیشتر موارد نیست.” “کمبود تستوسترون با زود انزالی در ارتباط است و تنها عامل آن نیست.”

بصری گفت که ممکن است چهار ماه درمان ممکن است به اندازه کافی برای ایجاد نتایج دقیق طولانی نباشد.

او گفت که امیدوارم نتایج این آزمایش شروعی برای مطالعات بیشتر برای کشف علل دیگر برای زود انزالی باشد.

بصیرا گفت: “در برخی از بیماران، اختلالات انزال ممکن است به عناصر روانی مرتبط باشد.” “این راه نیز باید در مطالعات آینده بررسی شود.”

درمان جایگزینی تستوسترون در بسیاری از کشورها در دسترس است، اما تنها در صورت استفاده از دستورالعمل های پزشکان، آن را در اختیار شما قرار می دهند.

بصری گفت: «درمان جایگزینی تستوسترون برای مردان مبتلا به سطوح پایین هورمون همراه با علائم خاص کمبود تستوسترون، که شامل مردان مبتلا به بیماری های غده هیپوفیز وکسانی که دوزهای بالا داروهای مخدر مصرف میکنند، مناسب است. این شرایط می تواند باعث کمبود آندروژن، کاهش میل جنسی و کاهش کیفیت زندگی شود.


بروزرسانی : 98/09/05

By: R.Tavakoli

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...