این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامشیار کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامشیار

مزایای سکس منظم را می دانید؟

مزایای سکس منظم را می دانید؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/02/07 0 نظر

سکس و نزدیکی نه تنها لذت بخش است، بلکه برای  سلامت شما مناسب است از مزایای سکس کاهش سطح استرس کاهش خطر ابتلا به سرطان و حملات قلبی است. رابطه جنسی تسهیل ارتباط و احساس صمیمیت با شریک زندگی شما را فراهم می کند. این نوع ارتباط، بیش از اینکه شما را گرم و حساس کند، در واقع موجب کاهش اضطراب و افزایش سلامت کلی شما می شود. این مقاله کلینیک کامشیار به فواید سکس منظم اختصاص داده شده است.

سکس و نزدیکی نه تنها لذت بخش است، بلکه برای  سلامت شما مناسب است؟ از مزایای سکس کاهش سطح استرس کاهش خطر ابتلا به سرطان و حملات قلبی است. رابطه جنسی تسهیل ارتباط و احساس صمیمیت با شریک زندگی شما را فراهم می کند. این نوع ارتباط، بیش از اینکه شما را گرم و حساس کند، در واقع موجب کاهش اضطراب و افزایش سلامت کلی شما می شود. این مقاله کلینیک کامشیار به فواید سکس منظم اختصاص داده شده است.

تقویت سیستم ایمنی  

کمتر سرما می خورید.

سکس بیشتر برابر با روزهای مریضی کمتر است.  نتیجه مطالعاتی که بر روی افراد فعال جنسی نسبت به کسانی که فعال نیستند، نشان می دهد که یکی از مزایای سکس  این است که باعث افزایش توانایی بدن شما برای ایجاد آنتی بادی های محافظتی علیه باکتری ها، ویروس ها و دیگر میکروب هایی است که باعث بیماری های مشترک می شوند. البته، داشتن یک سیستم ایمنی قوی قطعا یک زندگی جنسی سالم به ارمغان می آورند. خوردن درست، ورزش کردن، داشتن خواب مناسب واکسیناسیون و رابطه جنسی سالم موجب تقویت و دفاع در برابر بیماری های مسری می شود.

افزایش میل جنسی

بهترین پادزهر برای کاهش میل جنسی، داشتن رابطه جنسی است! داشتن رابطه جنسی در واقع میل جنسی را افزایش می دهد. اگر درد و خشکی واژن باعث می شود که برخی از زنان برای داشتن رابطه جنسی مردد باشند و بی میلی جنسی داشته باشند، رابطه جنسی می تواند به مبارزه با این مشکلات کمک کند.از دیگر مزایای سکس این است که باعث افزایش رطوبت واژن، بالا رفتن جریان خون به واژن، و کشش بافتها می شود که همه آنها باعث بهبودی، لذت بخش تر شدن رابطه جنسی و افزایش میل جنسی می شود

بهبود کنترل مثانه

بی اختیاری ادرار در حدود 30 درصد از زنان وجود دارد که در برخی موارد بر زندگی آنها تاثیر می گذارد. داشتن ارگاسم منظم، عضلات کف لگن زنان را تقویت می کند و نیرو می بخشد،. ارگاسم عضلات مشابهی را که زنان هنگام انجام تمرینات کگل استفاده می کنند فعال می کند. داشتن عضلات لگن قوی تر به این معنی است که خطر نشت ادرار کمتر است. از مزایای دیگر سکس منظم بهبود عملکرد مثانه در زنان است.

کاهش فشار خون و حمله قلبی

از دیگر مزایای سکس این است که می تواند به کاهش فشار خون کمک کند. بسیاری از مطالعات مستقیما پیوند بین سکس و فشار خون پایین، را نشان می دهند رابطه جنسی نمیتواند جایگزین داروهای فشار خون برای کنترل فشار خون بالا شوند، اما برای کمک به آن مفید است.

می خواهید یک قلب سالم داشته باشید؟ فعالیت جنسی کمک می کند تا سطح هورمون ها، مانند استروژن و تستوسترون، را میزان نگه دارید. هنگامی که این هورمون ها از تعادل خارج می شوند، شرایطی مانند بیماری قلبی و پوکی استخوان ممکن است ایجاد شود. یک مطالعه در مردان نشان داد که کسانی که حداقل دو بار در هفته رابطه جنسی داشته اند 50٪ کمتر از بیماری های قلبی جان خود را از دست می دهند.

کالری می سوزاند

مثل سایر فعالیت های جسمانی، سکس نیز کالری را می سوزاند! نشستن و تماشای تلویزیون حدود 1 کالری در هر دقیقه را می سوزاند. داشتن رابطه جنسی ضربان قلب شما را افزایش می دهد و از گروه های عضلانی مختلف بدن شما استفاده می کند و حدود 5 کالری در هر دقیقه می سوزاند. رابطه جنسی منظم ممکن است نتواند جایگزین جلسات ورزشی شود، اما داشتن فعالیت بدنی اضافی راه خوبی است یرای داشتن یک زندگی جنسی فعال و سالم. در یک سکس نیم ساعته در حدود 108 کالری سوزانده می شود!

از مزایای سکس: کاهش درد

رابطه جنسی و تحریک جنسی (از جمله خودارضایی) و ارگاسم می تواند به کاهش درد کمک کند. هر دو فعالیت می توانند احساس درد را کاهش دهند و آستانه درد را افزایش دهند. ارگاسم باعث آزاد شدن هورمون هایی می شود که می توانند پیام های متفاوتی را کنترل کنند. بعضی از زنان گزارش می دهند که خود ارضایی می تواند نشانه های گرفتگی عضلات قاعدگی، آرتریت و حتی سردرد را کاهش دهد. هرچند که داشتن رابطه جنسی خیلی بهتر از خودارضایی است ولی در این مورد گاها  خود ارضایی هم می تواند به کاهش درد کمک کند.

کاهش ابتلا به سرطان پروستات

و بهبود شرایط خواب.

یکی دیگر از مزایای سکس همین است . یک مطالعه نشان داده است مردانی که انزال مکرر بیشتری داشته باشند (21 بار در ماه یا بیشتر تعریف شده) احتمال ابتلا به سرطان پروستات را کمتر از افرادی که انزال کمتر داشتند، دارند. مهم نیست که انزال از طریق مقاربت، استمناء یا درخواب اتفاق بیفتد. همچنین رابطه جنسی می تواند به شما در بهبود خواب کمک کند. به این دلیل که ارگاسم یک هورمون به نام پرولاکتین آزاد می کند، که یک خواب طبیعی را شبیه سازی می کند. پرولاکتین باعث احساس آرامش و خواب آلودگی می شود. این فقط یکی از دلایلی است که شما ممکن است متوجه شوید که پس از داشتن رابطه جنسی، خواب راحت تری دارید.

تسکین استرس

سکس یک تسکین دهنده استرس بزرگ است. به این دلیل که دست زدن،در آغوش گرفتن، صمیمیت جنسی و دلبستگی احساسی باعث آزاد شدن “احساس خوبی” می شود که باعث تقویت پیوند و آرامش می شود. تحریک جنسی نیز موادی را تحریک می کند که سیستم پاداش و لذت را در مغز تحریک می کنند. پرورش صمیمیت و نزدیکی می تواند به کاهش اضطراب و افزایش سلامت کلی کمک کند.

سکس و ارگاسم باعث آزاد شدن یک هورمون به نام اکسی توسین می شود که به شما در ایجاد رابطه با دیگران کمک می کند. اکسی توسین به طور معمول “هورمون عشق” شناخته شده است ،

جوان بمانید

جراحی و کرم ضد پیری را فراموش کنید، سکس شما را نیز جوان تر می کند. رابطه جنسی منظم باعث آزاد شدن استروژن و تستوسترون می شود، هورمون هایی که شما را جوان  نگه می دارد. استروژن پوست را جوان تر می کند. در یک مطالعه، شرکت کنندگان را از طریق یک آینه یک طرفه مشاهده کردند و سنشان را حدس زدند. افرادی که حداقل 4 بار در هفته با یک همسر رابطه جنسی داشتند 7 تا 12 سال جوانتر به نظر می رسیدند. یک مطالعه انجام شده در مرکز باروری نشان داده از دیگر مزایای سکس این است که افرادی که دارای یک هفته انزال روزانه بودند دارای اسپرم با کیفیت بالاتر از افرادی بودند که روزانه انزال نداشتند. در گروه اول اسپرم سالم تر و قوی تر است و احتمال باروری تخمک نیز بیشتر است.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...