این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

درمان اختلال جنسی ( کامش ) دکتر محمد حسن عبدالی

شایع ترین انواع اختلال جنسی

شایع ترین انواع اختلال جنسی
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/11/19 نظر 0 بازدید 2,113

گاهی اوقات رابطه جنسی آن قدر ها هم که به نظر می آید ساده نیست. زمانی که شما وارد یک رابطه دائمی و طولانی مدت مانند ازدواج می شوید رابطه جنسی ممکن است قدری پیچیده شود.

گاهی اوقات رابطه جنسی آن قدر ها هم که به نظر می آید ساده نیست. زمانی که شما وارد یک رابطه دائمی و طولانی مدت مانند ازدواج می شوید رابطه جنسی ممکن است قدری پیچیده شود. در این مقاله سعی داریم به برخی از مشکلات رابطه جنسی در بین زوجین بپردازیم.
ورود به یک رابطه جدی و واقعی همواره به معنی رابطه جنسی بیشتر نیست. ممکن است کیفیت رابطه جنسی شما نیز بهتر یا بدتر شود. اما در هر صورت باید بدانید که عوامل مختلفی روی رابطه جنسی به مدت طولانی با یک فرد تاثیرگذارند. 
برای مثال زمانی که شما درگیر کار و مشکلات روزمره می شوید ممکن است وقت یا انرژی کافی برای رابطه نداشته باشید و این موضوع یکی از بزرگترین مشکلات رابطه جنسی در روابط طولانی مدت است. گاهی اوقات یکی از زوجین میل به رابطه جنسی دارد و دیگری ترجیح می دهد زمانش را با تماشای تلویزیون بگذراند. در این بین هیچ کدام از این دو نفر مقصر نیستند و تنها کاری که باید انجام دهند صحبت کردن با یکدیگر در مورد رابطه جنسی و آماده سازی شرایط برای آن است. 

در ادامه به برخی از مشکلات رابطه جنسی در بین زوجین که طی آزمایشات و تحقیقات به دست آمده است می پردازیم.

1-تفاوت در میزان میل جنسی :

طبق تحقیقات روانشناسان این موضوع از شایع ترین مشکلات رابطه جنسی در بین زوجین است. در اغلب مواقع مشاهده می شود که یکی از زوجین تمایل بیشتری برای رابطه جنسی نسبت به دیگری دارد و فرد مقابل نمی تواند در تمام موارد با او همراهی کند و این موضوع باعث دلسرد شدن فرد می شود. این موضوع در حالی است که هیچکدام از این دو نفر مقصر نیستند و کار اشتباهی نمی کنند. تنها به علت شرایط هورمونی و فیزیکی آن ها میزان میل جنسی شان متفاوت است. در این شرایط فردی که میل جنسی کمتری دارد بی میل نیست، او تنها به تعداد دفعات کمتری به رابطه جنسی نیاز دارد. 
در این شرایط بهتر است که طی جلسات مشاوره و درمان به فردی که میل جنسی کمتری دارد روش هایی برای افزایش میل جنسی پیشنهاد گردد و فردی که میلی جنسی بیشتری دارد باید در مقابل همسر خود صبور باشد و اگر میل جنسی او از حالت عادی بیشتر بود درمانی برای کاهش این میل بیش از اندازه به او پیشنهاد گردد.

 

 

 

2-نداشتن رابطه جنسی :

یکی دیگر از مشکلات رابطه جنسی در بین زوجین این است که گاهی اوقات برخی زوج ها رابطه جنسی را به طور کلی از زندگی مشترکشان حذف می کنند. این موضوع گاه ناخواسته و گاه ارادی و با تصمیم طرفین اتفاق می افتد. این شرایط لزوما همراه با جدایی عاطفی و وجود اختلاف و دعوا بین زوجین نیست. گاهی آن ها رابطه خوبی با یکدیگر دارند اما رابطه جنسی در این بین جایی ندارد.
در چنین شرایطی ابتدا باید علت خذف رابطه جنسی مشخص شود. باید از زوجین پرسیده شود که چه مدت است که رابطه جنسی ندارند؟ آیا از ابتدا میل جنسی نسبت به یکدیگر داشته اند؟ آیا رابطه آن ها دچار سردی و یا خیانت یکی از طرفین شده است؟ 
گاهی زوجین چندان هم از این موضوع ناراحت نیستند و گویی رابطه جنسی را در بین مشغله های روزمره فراموش کرده اند. اما گاهی احساس نیاز پیدا می کنند و احساس می کنند که چیزی در رابطه شان کم است. 
تنها کاری که این زوجین باید انجام دهند از سر گرفتن دوباره رابطه جنسی و صحبت در مورد آن است. در چنین شرایطی کمیت رابطه جنسی چندان مهم نیست. بلکه افراد باید سعی کنند تا کیفیت رابطه را بالا ببرند و آن را با وجود مشغله های فراوان آن را کنار نگذارند. داشتن رابطه جنسی سالم و منظم باعث بهبود شرایط جسمی و روحی طرفین خواهد شد. 

بیشتر بدانید : باید و نباید های رابطه جنسی

3-کاهش کیفیت رابطه جنسی : 

یکی دیگر از مشکلات رابطه جنسی کاهش کیفیت آن در طی زمان است. زوجین بارها با این مشکل رو به رو بوده اند که رابطه جنسیشان مانند گذشته پرشور نیست و مثل یک عادت شده و دیگر حس خوبی به آن ها نمی بخشد. این موضوع کاملا طبیعی است. وقتی شما با یک فرد ازدواج می کنید رابطه جنسی در اوایل ازدواج برای شما بسیار هیجان انگیز و پرشور است. اما به مرور و با گذشت چند سال از ازدواجتان به یک عادت تبدیل می شود.
برای تغییر این شرایط و بهبود کیفیت رابطه جنسی راه های بسیاری وجود دارد. شما می توانید از لباس های جدید و تغییر محیط اتاق خوابتان شروع کنید. پوزیشن های جدید را در مناطق مختلف خانه امتحان کنید. درباره رابطه تان و احساستان نسبت به همسرتان با او صحبت کنید و اجازه ندهید رابطه جنسی شما در کنار مشغله های زندگی تبدیل به یک فعالیت ساده و روتین شود. 

4-علایق جنسی متفاوت :

این موضوع نیز یکی از شایع ترین مشکلات رابطه جنسی است. هر فردی برای رابطه جنسی دارای علایق مخصوص به خود است و دشوار است بتوانید دو نفر را بیابید که علایق کاملا مشابه داشته باشند. با این حال رابطه جنسی ایده آل در شرایطی اتفاق می افتد که علایق جنسی دو طرف به هم نزدیک باشد. 
برای مثال یکی از زوجین علاقه مند به خشونت در رابطه جنسی است و دیگری تمایل به یک رابطه جنسی کاملا آرام و بدون خشونت دارد. این زوج در رابطه جنسی دچار مشکل خواهند شد و تغییر علایق فرد در این زمینه قدری دشوار است. زیرا اگر فرد از روش دیگری غیر از علایقش به رابطه جنسی بپردازد ممکن است از لحاظ روحی به طور کامل به ارگاسم نرسد و در دراز مدت دچار مشکلات جدی شود. 

بیشتر بدانید : تاثیر پورنوگرافی بر رابطه جنسی چیست ؟ 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...