این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

دوقلوها یائسگی زودرس بیشتری دارند

دوقلوها یائسگی زودرس بیشتری دارند
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/09/02 نظر 0 بازدید 17

دوقلوها تا 5 برابر بیشتر در معرض یائسگی زودرس هستند.بر اساس یک مطالعه جدید، دوقلوها ممکن است تا پنج برابر بیشتر از زنان دیگر در معرض یائسگی زودرس باشند.

 

دوقلوها یائسگی زودرس بیشتری دارند

 

دوقلوها تا 5 برابر بیشتر در معرض یائسگی زودرس هستند.بر اساس یک مطالعه جدید، دوقلوها ممکن است تا پنج برابر بیشتر از زنان دیگر در معرض یائسگی زودرس باشند.
محققان بیش از 800 جفت زن همسان و غیر همسان از دوقلوها را مورد مطالعه قرار دادند و دریافتند زنان سه تا پنج برابر بیشتر از سایر زنان در سنین 40 یا 45 سالگی یائسگی زودرس را تجربه می کنند.

 

اگر در اطراف مقعد و ناحیه تناسلی دچار زگیل شده اید مقاله درمان زگیل تناسلی را بخوانید .

 

نارسایی زودرس تخمدان (POF) زمانی رخ می دهد که تخمدان ها قبل از 40 سالگی از کار می افتند که باعث یائسگی زودرس می شود. این یک بیماری نادر است که معمولا از هر 100 زن یک نفر را تحت تاثیر قرار می دهد.
راجر گوسدن، محقق و پروفسور زیست‌شناسی تولید مثل در دانشگاه، می‌گوید : دلیل اینکه ارتباط بین دوقلوها و POF تاکنون نادیده گرفته شده است، احتمالاً به این دلیل است که POF حتی در دوقلوها (3 تا 5 در صد) غیرمعمول است. 
اگرچه نارسایی زودرس تخمدان نادر است، اما محققان می گویند افزایش خطر یائسگی زودرس در بین دوقلوها قابل توجه است و می تواند بر تصمیم گیری در مورد به تاخیر انداختن بارداری تاثیر بگذارد.

دوقلوها در خطر یائسگی زودرس هستند

در این مطالعه که در Human Reproduction منتشر شد، محققان شیوع نارسایی زودرس تخمدان را در بین 832 جفت دوقلو ثبت‌شده در پایگاه‌های اطلاعاتی استرالیا و بریتانیا اندازه‌گیری کردند. سپس، آن‌ها آن را با شیوع در میان یک گروه مقایسه شامل بیش از 3400 زن هلندی مقایسه کردند.
نتایج نشان داد که در سنین 40 و 45 سالگی یائسگی زودرس در بین دوقلوها سه تا پنج برابر بیشتر از زنان دیگر بود.
محققان می گویند این مطالعه یافته های قبلی را در مورد افزایش خطر نارسایی زودرس تخمدان در بین دوقلوهای غیر همسان تایید می کند، اما این اولین مطالعه ای است که خطر مشابهی را در بین دوقلوهای همسان نشان می دهد.
گوسدن می گوید که دلایل افزایش خطر یائسگی زودرس در بین دوقلوهای همسان و غیر همسان بسیار متفاوت است و به تحقیقات بیشتری نیاز دارد.

 

بیشتر بخوانید : رابطه جنسی پس از یائسگی

 

 

ممکن است برخلاف وضعیت معمول دوقلوهای غیر همسان در زنانی که از سن اولیه باروری (20 سالگی) گذشته اند شایع تر است. گوسدن می‌گوید: احتمال داشتن دوقلو [به طور کلی] به سنین پایین‌تر تغییر می‌کند .
یائسگی زودرس را به ارث ببرند.


 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...