این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

درمان اختلال جنسی ( کامش ) دکتر محمد حسن عبدالی

زگیل ناحیه تناسلی

زگیل ناحیه تناسلی
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/11/06 نظر 0 بازدید 1,247

درباره زگیل ناحیه تناسلی چه میدانید؟ آیا با راه تشخیص و خطرات و درمان آن آشنایی دارید؟ درمان زگیل ناحیه تناسلی باید بلافاصله پس از تشخیص شروع شود. 

 

زگیل ناحیه تناسلی چیست؟

 

درباره زگیل ناحیه تناسلی چه میدانید؟ آیا با راه تشخیص و خطرات و درمان آن آشنایی دارید؟ درمان زگیل ناحیه تناسلی باید بلافاصله پس از تشخیص شروع شود. افرادیکه برای پیشگیری از بیماری های مقاربتی یا بیماری های آمیزشی  و یا تزریق واکسن گارداسیل به کلینیک سکس تراپی کامش مراجعه می کنند برای سالها این زایده های گوشتی را با خود دارند و از وجود آنها بی خبرند.هرکسی که تا به حال از نظر جنسی فعال بوده است می تواند HPV را دریافت کند . زگیل ژنیتال شایع ترین عفونت مقاربتی است که میتواند هم بر آقایان و هم در خانمها تاثیر بگذارد.  در برخی از افراد عفونت HPV و یا زگیل آلت اثراتی فیزیکی ایجاد می کند ، اما برخی دیگر هیچ علامتی ندارد. بیشتر عفونتهای HPV پرخطر ،درصورت جلوگیری و یا درمان طی 1 تا 2 سال از بین می روند و باعث سرطان نمی شوند. با این حال برخی از عفونت های HPV می توانند سالها ادامه داشته باشند. این عفونت ها می توانند منجر به تغییرات سلولی شوند که در صورت عدم درمان ممکن است به صورت سرطان ظاهر  شوند!!

اخیرا داروهای موضعی برای درمان زگیل ناحیه تناسلی مانند کرم پودوفیلوکس ارائه شده است . 

 

زگیل تناسلی در مردان یا زنان؟


زن و مرد هردو میتوانند زگیل ناحیه تناسلی را از طریق رابطه جنسی واژینال ، مقعد و دهان با یک شریک آلوده منعکس کنند. بیشتر افراد آلوده به زگیل ناحیه تناسلی ناآگاهانه آنرا به شریک زندگی خود منتقل میکنند زیرا از وضعیت زگیل تناسلی خود آگاهی ندارند. 
زگیل ناحیه تناسلی در آقایان در مقایسه با خانمها شایع تر است ، اما مشکلات سلامتی ناشی از آن در مردان کمتر قابل مشاهده است.
در حال حاضر ، هیچ آزمایش و یا ابزار مشخصی برای تشخیص زگیل تناسلی در مردان وجود ندارد . برخی از افراد ممکن است زگیل تناسلی تایید شده ای از ویروس مورد نظر را سالها حمل کنند و احتمالا آن را گشترش ندهند. 

تشخیص تفاوت زگیل تناسلی و تبخال بسیار مهم است زیرا هر کدام درمان متفاوتی را لازم دارند.


راه های پیشگیری از ابتلا به زگیل ناحیه تناسلی :


 چند راهکار برای جلوگیری از ابتلا به بیماری زگیل تناسلی :


1-برای جلوگیری ،از واکسن های مربوط به بیماری زگیل ناحیه تناسلی استفاده کنید!

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها اعلام میکند که همه دختران و پسران در سن 11 و 12 سالگی باید قبل از هرگونه بروز مشکل در این افراد ، واکسینه شوند . اما انجام واکسینه شدن در دختران ، پسران‌،‌ خانمها و آقایان از سن 9 تا 45 سالگی نیز تایید شده است.


2- اگر آماده نیستید یا نمی خواهید رابطه جنسی برقرار کنید ، خودداری کنید!

تنها روشی که به شما این اطمینان را میدهد که بطور حتم و 100 درصد دچار این بیماری نمیشوید تنها و تنها عدم داشتن رابطه جنسی به هر طریقی است.


3- رابطه جنسی را از سنین پایین شروع نکنید!
در سنین کم ونوجوانی، افراد بیشتر درمعرض ابتلا به ویروس مورد نظر هستند . گروه سنی با بالاترین شیوع عفونت در بین سنین 15 تا 25 سال هستند.به هیچ وجه نمیتوان فهمید که آیا شریک جنسی شما، با تجربه جنسی ،دارای زگیل ناحیه تناسلی هست یا خیر.


4- کم کردن تعداد شرکای جنسی!

کسانیکه رابطه جنسی بسیاری با افراد متعدد دارند درصدد ابتلا به این نوع بیماری هستند پس بهتر است تعداد شرکای جنسی خود را محدود کنید.


5-از کاندوم برای هر برخورد جنسی استفاده کنید.

اگر از نظر جنسی عال هستید استفاده ازکاندوم میتواند به کاهش خطر انتقال زگیل ناحیه تناسلی کمک کند. زگیل ناحیه تناسلی از طریق تماس پوست به پوست منتقل میشود.از آنجا که زگیل ناحیه تناسلی میتواند مناطقی را که تحت پوشش کاندوم نیستند را آأوده کند ، با این حال استفاده از کاندوم شما را در جلوگیری از ابتلا به این بیماری کمک میکند. همچین هرگز از یک کاندوم برای بار دوم استفاده نکنید!!

 

6-برای مردان ، ختنه ممکن است خطر شما را کاهش دهد

در مطالعات گوناگون نشان داده شده است که مردانی که ختنه میشوند نسبت افرادی که اینگونه نیستند خطر ابتلا به زگیل ناحیه تناسلی را کمتر دارند و خطر آلوده شدن به شرکای جنسی نیز کمتر است


7-برای تقویت سیستم ایمنی بدن خود از یک سبک زندگی سالم استفاده کنید

در حالیکه هیچ رژیم خاصی برای جلوگیری از ابتلا به زگیل ناحیه تناسلی یا سرطان های مرتبط با آن نشان داده نشده است اما باز شواهدی نشان میدهد که پیروی از یک رژیم سالم غذایی و گیاهی در آنها ویتامینها و مواد معدنی طبیعی وجود دارد میتواند سیستم ایمنی را تقویت کند و در برابر حداقل برخی از موارد محافظت کند. 
 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...