این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

توجه : اخیرا افرادی سودجو با استفاده از نام کلینیک کامش اقدام به فروش داروهای غیر مجاز در گروههای تلگرامی  نموده اند. به اطلاع می رساند این مرکز به هیج عنوان دارو برای فروش ندارد. 

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

فتیش سیگار کشیدن چیست؟

فتیش سیگار کشیدن چیست؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/09/01 نظر 0 بازدید 2,490

کسی که علاقه جنسی به سیگار کشیدن دارد، فتیش سیگار کشیدن دارد. افراد مبتلا به این فتیش از تماشای سیگار کشیدن دیگران لذت می برند. به طور کلی، فتیش سیگار کشیدن شامل کشیدن سیگار است، اما ممکن است سایر وسایل سیگار کشیدن مانند قلیان، پیپ و سیگار برگ را نیز شامل شود.

 

فتیش سیگار کشیدن چیست؟

 

کسی که علاقه جنسی به سیگار کشیدن دارد، فتیش سیگار کشیدن دارد. افراد مبتلا به این فتیش از تماشای سیگار کشیدن دیگران لذت می برند. به طور کلی، فتیش سیگار کشیدن شامل کشیدن سیگار است، اما ممکن است سایر وسایل سیگار کشیدن مانند قلیان، پیپ و سیگار برگ را نیز شامل شود.فتیش سیگار یک پارافیلیا است 

 

 

فتیش سیگار کشیدن یک پارافیلیا است . علاقه جنسی به اشیاء غیرانسانی، اعضای بدن یا رفتار معمولی غیر جنسی.برخی از مردم بر این باورند که فتیش های سیگار کشیدن به این دلیل ایجاد می شود که یک سیگار ممکن است نشان دهنده یک شی فالیک باشد. قرار دادن آن بین لب ها رابطه جنسی را شبیه سازی می کند.برای دیگران جنبه تسلط و تسلیم در برابر فتیش وجود دارد. آنها از خیال پردازی در مورد جنبه های ممنوعه سیگار کشیدن لذت می برند. برخی از این سناریوها ممکن است شامل تشویق کسی به سیگار کشیدن برای اولین بار یا نگه داشتن سیگار روی لب های کسی باشد که بسته است.

نام های دیگر برای فتیش سیگار کشیدن

اصطلاح پزشکی برای فتیش سیگار کشیدن کاپنولاگنیا است. پیشوند "capno" از کلمه یونانی برای دود گرفته شده است. پسوند لاگنیا از کلمه یونانی به معنای شهوت گرفته شده است.
نسخه شدیدتر از فتیش سیگار کشیدن، فتیش ریه سیاه نامیده می شود. مبتلایان به این پارافیلیا تخیلات جنسی اعتیاد به نیکوتین و آسیب ناشی از مصرف زیاد سیگار دارند.

توصیه های ایمنی و ملاحظات ویژه

فتیش کشیدن سیگار مضر است زیرا کشیدن سیگار و استفاده از سایر محصولات تنباکو می تواند به سلامت شما آسیب برساند. می تواند باعث :

-سرطان
COPD-
-دیابت
-بیماری بورگر
-بیماری لثه
-از دست دادن دندان
-بیماری قلبی
-سکته
-از دست دادن بینایی
-نابینایی


سیگار کشیدن به ویژه برای افرادی که باردار یا شیرده هستند مضر است. سیگار کشیدن در دوران بارداری باعث زایمان زودرس و کاهش نرخ تولد می شود. همچنین می تواند باعث نقایص مادرزادی مانند شکاف کام شود. نوزادان والدینی که در دوران بارداری سیگار می کشیدند، بیشتر در معرض مرگ ناشی از سندرم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) هستند.
سیگار کشیدن برای همه مضر است، به ویژه برای افرادی که HIV دارند. استعمال دخانیات افراد مبتلا به HIV را در برابر بیماری های مرتبط با سیگار و همچنین عفونت های جدی مانند:

-پنومونی باکتریایی
-پنومونی پنوموسیستیس
-زخم های سفید دهان (لکوپلاکی مودار)
-کاندیدیازیس دهان (برفک یا عفونت مخمری گلو)

 

 

بیشتر بخوانید : فتیشیسم چیست؟تحریک جنسی با اشیا چقدر شایع است ؟

 

افراد سیگاری نیز بیشتر در معرض افسردگی یا اضطراب هستند. با این حال، محققان مطمئن نیستند که آیا سیگار کشیدن باعث این مشکلات سلامت روانی می شود یا اینکه آیا دلیل دیگری برای این ارتباط وجود دارد.سیگار کشیدن نیز ممکن است باعث اختلال نعوظ شود، به ویژه در مردان بالای 40 سال.دود دست دوم نیز می تواند به اطرافیان، به ویژه کودکان آسیب برساند.
سیگار کشیدن یا قرار گرفتن در حضور فردی که سیگار می کشد، به خصوص به صورت طولانی مدت خطرناک است.


 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...