این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامشیار کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامشیار

فتیشسم چیست؟

فتیشسم چیست؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/03/25 0 نظر

فتیشسم یکی از انواع پارافلیا است . یک نوع وسواس جسمی و تحریک جنسی است که با دیدن  یک شیء ایجاد می شود. برخی از اشیاء که در فتیش شایع تر هستند، برس های زنانه، لباس زیر، کفش، جوراب ساق بلند و سایر انواع لباس است.

فتیشسم یکی از انواع پارافلیا است . یک نوع وسواس جسمی و تحریک جنسی است که با دیدن  یک شیء ایجاد می شود. برخی از اشیاء که در فتیش شایع تر هستند، برس های زنانه، لباس زیر، کفش، جوراب ساق بلند و سایر انواع لباس است. این مقاله از کامشیار را مطالعه کنید.

فردی که دارای فتیش است، اغلب هنگام تماشا، مالیدن، نگهداشتن یا بوییدن آن شی یا جسم به اوج لذت جنسی می رسد، یا ممکن است از یک شریک جنسی درخواست کند تا برای نگه داشتن یا پوشیدن آن شی در طول رابطه جنسی شرکت کند.

در بسیاری از موارد، شی فتیش برای شخص نیاز است تا او بتواند به اوج لذت جنسی برسد و این موضوع به عنوان یکی از اولین علائم فتیشیسم طبقه بندی می شود. عدم داشتن شی فتیش ممکن است باعث از دست دادن کامل میل جنسی و حتی اختلال نعوظ در مردان شود. استفاده از لباس های زنانه و یا استفاده از اسباب بازی های جنسی که برای تحریک آلت تناسلی مرد یا زن طراحی شده اند به عنوان علائم فتیش و به عنوان یکی از نشانه های فتیشیسم در نظر گرفته نمی شود، حتی اگر این وسایل نقش مهمی در تحریک جنسی داشته باشند.

فتیش های شایع
فتیش پا (فوت فتیش)
فتیش پا از طریق لمس کردن، بوییدن، مزه کردن، بوسیدن، یا دست زدن به پاها، مچ پا یا انگشتان فرد، یا انجام این اقدامات توسط شخص دیگری انجام می شود. برخی از فتیش های پا موارد زیر است:  لذت بردن از راه رفتن و یا استفاده از پا برای دستکاری آلت خود، لمس کردن یا لمس شدن با پا .

همانطور که یک فرد عادی ممکن است هنگام دیدن نواحی برهنه تحریک شود، بنابراین هنگام ظاهر شدن پاها، افراد فتیشسم تحریک می شوند. بعضی ممکن است پای برهنه را ترجیح دهند، در حالی که برخی ممکن است با جوراب تحریک شوند. بعضی از فتیش های پا فقط با یک سناریوی خاص تحریک می شوند، مانند پای برهنه در بالای یک میز!

فتیشسم اسپندکس
فتیشسم اسپندکس جذابیت جنسی در فتیشیست ها برای پارچه های تنگ و کششی است که شخصی پوشیده باشد.

فتیشسم های اسپندکس زمانی که شخصی را در لباس های تنگ یا کشی می بینند تحریک می شوند.

به همین ترتیب، فتیشسم های اسپندکس ممکن است فانتزی در مورد پوشیدن لباسهای تنگ مانند لباس های  آکروبات، رقاصها، ژیمناستها، اسپورتیزیستها، ورزشکاران و شناگران داشته باشند.

فتیشسم اسپندکس حتی می تواند با شخصیت های داستانی که لباس های تنگ و کشی دارد  تحریک شود. با داستان هایی که برای مثال شامل یک خانم ، یک شخص تبه کار و یک قهرمان است. موارد شدید فتیش اسپندکس، استفاده ازیک لباس است که کل بدن را پوشش می دهد تمام بدن از جمله انگشتان دست، انگشتان پا و حتی سر را می پوشاند. مانند لباس های داستانی بت من یا سوپرمن.

فتیش ادرار
یک فتیشیست ادرار از فعالیت های جنسی که ادرار در نقش دارد لذت جنسی می برد. این پارافیلیا همچنین به عنوان شهوت ادراری شناخته شده است.

افراد مبتلا به شهوت ادراری ممکن است از ادرار کردن در مکان های عمومی لذت ببرند. ادرار کردن بر روی دیگران، ادرار کردن دیگران بر روی آنها یا حتی نوشیدن ادرار خود یا ادرار شخص دیگری آن ها را تحریک می کندیا در مواردی آن ها فقط می توانند این فعالیت ها را تماشا کنند. این شیوه ها بعضی اوقات با عنوان هایی مثل “دوش طلایی” یا “ورزش های آبی” نامیده می شود.

سایر انواع شهوت ادراری ممکن است شامل انجام فعالیت های ادرار کردن در رختخواب، ادرار در شلوار، یا موارد شدیدتراین فتیش ، ممکن است شامل پوشیدن پوشک باشد.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...