این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

با توجه به شیوع کرونا ازپذیرفتن بیماران بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

فتیشیسم چیست؟تحریک جنسی با اشیا چقدر شایع است ؟

فتیشیسم چیست؟تحریک جنسی با اشیا چقدر شایع است ؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/03/25 نظر 0 بازدید 2,167

فتیشسم یکی از انواع پارافلیا است . یک نوع وسواس جسمی و تحریک جنسی است که با دیدن  یک شیء ایجاد می شود. برخی از اشیاء که در فتیش شایع تر هستند، برس های زنانه، لباس زیر، کفش، جوراب ساق بلند و سایر انواع لباس است.

فتیشسم یکی از انواع پارافلیا است . یک نوع وسواس تحریک جنسی با اجسام است . فتیشیست ها  با دیدن  یک شیء می توانند تحریک شوند. برخی از اشیاء که در فتیش شایع تر هستند، برس های زنانه، لباس زیر، کفش، جوراب ساق بلند و سایر انواع لباس است. در کلینیک ما به طور مداوم با انواع فتیشیسم در مراجعین روبرو هستیم. این مقاله از کامشیار را مطالعه کنید.

 

آزمون اضطراب سلامت

 

فردی که دارای فتیش است، اغلب هنگام تماشا، مالیدن، نگهداشتن یا بوییدن آن شی یا جسم به اوج لذت جنسی می رسد، یا ممکن است از یک شریک جنسی درخواست کند تا برای نگه داشتن یا پوشیدن آن شی در طول رابطه جنسی شرکت کند.

باید بدانید که دید منفی به فتیشیسم چندان درست نیست و علاقه مندی و تحریک جنسی به موضوعی خاص بسیار شایع است و به گفته برخی روانشناسان به تعداد آدم ها روی زمین علایق جنسی گوناگون وجود دارد. این علایق تا جایی که هر دو طرف از ان راضی باشند و به نیاز های یکدیگر پاسخ دهند و کسی از این موضوع آسیب نبیند به هیچ وجه اشکالی ندارد.

در بسیاری از موارد، شی فتیش برای شخص نیاز است تا او بتواند به اوج لذت جنسی برسد و این موضوع به عنوان یکی از اولین علائم فتیشیسم طبقه بندی می شود. عدم داشتن شی فتیش ممکن است باعث از دست دادن کامل میل جنسی و حتی اختلال نعوظ در مردان شود. استفاده از لباس های زنانه و یا استفاده از اسباب بازی های جنسی که برای تحریک آلت تناسلی مرد یا زن طراحی شده اند به عنوان علائم فتیش و به عنوان یکی از نشانه های فتیشیسم در نظر گرفته نمی شود، حتی اگر این وسایل نقش مهمی در تحریک جنسی داشته باشند.

انواع فتیشیسم :

برخی از فتیش های شایع شامل موارد زیر است :

1-فتیش پا (فوت فتیش) :


فتیش پا از طریق لمس کردن، بوییدن، مزه کردن، بوسیدن، یا دست زدن به پاها، مچ پا یا انگشتان فرد، یا انجام این اقدامات توسط شخص دیگری انجام می شود. برخی از فتیش های پا موارد زیر است:  لذت بردن از راه رفتن و یا استفاده از پا برای دستکاری آلت خود، لمس کردن یا لمس شدن با پا .

همانطور که یک فرد عادی ممکن است هنگام دیدن نواحی برهنه تحریک شود، بنابراین هنگام ظاهر شدن پاها، افراد فتیشسم تحریک می شوند. بعضی ممکن است پای برهنه را ترجیح دهند، در حالی که برخی ممکن است با جوراب تحریک شوند. بعضی از فتیش های پا فقط با یک سناریوی خاص تحریک می شوند، مانند پای برهنه در بالای یک میز!

2-فتیش اسپندکس :


فتیشسم اسپندکس جذابیت جنسی در فتیشیست ها برای پارچه های تنگ و کششی است که شخصی پوشیده باشد. افراد دارای فتیشسم های اسپندکس زمانی که شخصی را در لباس های تنگ یا کشی می بینند تحریک می شوند. به همین ترتیب، فتیشسم های اسپندکس ممکن است فانتزی در مورد پوشیدن لباسهای تنگ مانند لباس های  آکروبات، رقاص ها، ژیمناست ها، ورزشکاران و شناگران داشته باشند.

فتیشسم اسپندکس حتی می تواند با شخصیت های داستانی که لباس های تنگ و کشی دارد  تحریک شود. با داستان هایی که برای مثال شامل یک خانم ، یک شخص تبه کار و یک قهرمان است. موارد شدید فتیش اسپندکس، استفاده ازیک لباس است که کل بدن را پوشش می دهد تمام بدن از جمله انگشتان دست، انگشتان پا و حتی سر را می پوشاند. مانند لباس های داستانی بت من یا سوپرمن.

معجزه هیپنوتیزم در درمان سادیسیم جنسی چیست؟

 

3-فتیش ادرار :


یک فتیشیست ادرار از فعالیت های جنسی که ادرار در آن ها نقش دارد لذت جنسی می برد. این پارافیلیا یا فتیشیسم همچنین به عنوان شهوت ادراری شناخته شده است. افراد مبتلا به شهوت ادراری ممکن است از ادرار کردن در مکان های عمومی لذت ببرند. ادرار کردن بر روی دیگران، ادرار کردن دیگران بر روی آن ها یا حتی نوشیدن ادرار خود یا ادرار شخص دیگری آن ها را تحریک می کند. یا در مواردی آن ها فقط می توانند این فعالیت ها را تماشا کنند و تحریک شوند. این شیوه ها بعضی اوقات با عنوان هایی مثل “دوش طلایی” یا “ورزش های آبی” نامیده می شود.

سایر انواع شهوت ادراری ممکن است شامل انجام فعالیت های ادرار کردن در رختخواب، ادرار در شلوار، یا موارد شدیدتر این فتیش ، ممکن است شامل پوشیدن پوشک باشد.

آیا فرد دارای فتیشیسم بیمار محسوب می گردد و باید درمان شود ؟

گفتنی است فرد دارای فتیش در علم سکس تراپی بیمار محسوب نمی گردد و تا زمانی که رفتار های او موجب آزار خود و اطرافیان و مهم تر از همه پارتنر او نباشد نیازی به درمان ندارد. و می تواند با پیدا کردن فرد مناسب خود به رابطه جنسی مورد علاقه اش بپردازد.

اما گاهی شرایطی ایجاد می شود که خود فرد از داشتن چنین حسی به یک شی احساس نارضایتی می کند و از خود خجالت زده است و نمی تواند این موضوع را با کسی در میان بگذارد. بنابراین این موضوع از شریک او نیز مخفی می ماند و این فرد در رابطه هیچوقت به طور کامل لذت جنسی ندارد و به ارگاسم نمی رسد و پس از مدتی از رابطه جنسی خسته و سرخورده خواهد شد.

در چنین مواردی لازم است که فرد به پزشک سکس تراپیست مراجعه کند تا درمان لازم برای از بین بردن فتیشیسم در او تجویز گردد. درمان ها معمولا شامل مشاوره درمانی و یا در موارد شدید تر دارو است.

مازوحیسم جنسی چیست؟


بروزرسانی :  98/08/30

By : R.Tavakoli

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...