این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامشیار کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامشیار

هموفوبیا چیست؟

هموفوبیا چیست؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/03/25 0 نظر

پسوند فوبیا به طور کلی به معنی یک ترس غیر منطقی و شدید است، اما در مورد همجنسگرایان، این واژه به معنی نوعی نگرش نسبت به همجنسگرایان است.

هموفوبیا چیست ؟ 

هموفوبیا به لحاظ فرهنگی، ترس و یا تعصب علیه همجنسگرایان است که گاهی اوقات به شکل محدودیت یا در موارد شدید، قلدری و حتی خشونت علیه همجنسگرایان ظاهر می شود. این اصطلاح در اواخر دهه 1960 ساخته شد و توسط جورج وینبرگ، روانشناس بالینی آمریکایی، در کتاب "جامعه و همجنس گرایان سالم " برجسته شد. 
پسوند فوبیا به طور کلی به معنی یک ترس غیر منطقی و شدید است، اما در مورد همجنسگرایان، این واژه به معنی نوعی نگرش درباره آن هاست که منجر به ناسازگاری با آن ها و یا نادیده گرفته شدن توسط دیگران می شود. هموفوبیا یک واکنش فرهنگی برای همجنسگرایی است . این نگرش نسبت به همجنسگرایان به طور کلی رابطه جنسی بین همجنسگرایان را رد می کند.

به این نگرش ، تعصب جنسی نیز گفته شود. این تعصب جنسی به تمام نگرش های جنسیتی که از نظر افراد متعصب غیرعادی باشد دید منفی دارد. هم به همجنس گرایان و هم به افراد دوجنس گرا.

با وجود هموفوبیا چه اتفاقی برای همجنسگرایان می افتد ؟
افراد هموفوبیا  معمولا طوری رفتار می کنند که همجنس گرایان دچار آزار و اذیت می شوند. ممکن است به دلیل ظاهر ، رفتار ،  صفات فیزیکی یا حتی با خانواده هایی که افراد همجنسگرا در آنها زندگی می کنند ، مانند یک فرد غیر عادی رفتار می کنند. همانند تمام انواع آزار و اذیت ، ممکن است از طریق اسم گذاشتن ، گسترش شایعات ،  سوء استفاده های سایبری ،  سوءاستفاده جسمی ،  جنسی یا عاطفی باشد . به این ترتیب کسانی را که مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند را تحت فشار می گذارند. به گونه ای که برخی از آنها مدارس و محل زندگی خود را رها می کنند. این امر نه تنها بر عزت نفس ، سلامت روانی و رفاه افراد همجنسگرا تاثیر می گذارد ، بلکه می تواند بر حضور آنها در اجتماع و دستیابی به موقعیت های تحصیلی و شغلی تاثیر بگذارد . هموفوبیا می تواند شما را از جمع دوستان و خانواده جدا کند .

هموفوبیا چقدر رایج است ؟
96 درصد از دانش آموزان همجنسگرا مدرسه استون وال می گویند که لقب های نامناسب روی آن ها گذاشته شده و 6 درصد از دانش آموزان می گویند که آن ها توسط افرار هموفوبیا تهدید به مرگ شده اند. یک نظرسنجی از سوی انجمن ملی معلمان انگلستان نشان می دهد که شایع ترین عمل هموفوبیک سوءاستفاده جنسی کلامی است و اینکه افراد همجنسگرا را با لقب های نادرست مورد خطاب قرار می دهند. 58 درصد از افراد همجنسگرا آزار و اذیت از جانب افراد هموفوبیا را گزارش نمی دهند.

نکاتی درباره برخورد با هموفوبیا :
در صورتی که شما مورد آزار و اذیت قرار گرفته اید ، باید به والدین خود بگویید  و به معلم مدرسه تان گزارش دهید. اظهارات یا رفتاری که با شما شده است را تعریف کنید اگر از کمک والدین یا معلم مدرسه نمی توانید استفاده کنید به یک بزرگتر قابل اعتماد دیگر بگویید تا به شما کمک کند تا این جریان را متوقف کنید. اگر احساس می کنید ممکن است در معرض رفتار تهاجمی یا حتی تجاوز جنسی قرار بگیرید ، پس خود را در معرض خطر قرار ندهید زیرا امنیت شما از همه چیز مهم تر است .

والدین افراد همجنسگرا چه کار کنند ؟
والدین و مراقبان می توانند نقش مهمی در مقابله با تهدید هموفوبیا داشته باشند. با فرزندان خود صحبت کنید آنها ممکن است خجالت زده و نگران باشند به این دلیل که شما فکر می کنید آن ها همجنسگرا هستند ، بنابراین ممکن است چیزی در این مورد به شما نگویند. به یاد داشته باشید که هموفوبیا می تواند هر جوانی را بدون توجه به هویت جنسی خود تحت تاثیر قرار دهد. کودک شما باید بداند که اگر تصمیم بگیرد با شما درباره آزار و اذیت صحبت کند ، شما گوش خواهید داد و می توانید به آنچه که او به شما می گوید اعتماد داشته باشید .

فرزندتان را تشویق کنید تا جودو یا یکی دیگر از انواع دفاع شخصی را یاد بگیرد. این موضوع اعتماد به نفس آنها را تقویت می کند که در صورت لزوم می توانند از خود دفاع کنند .مدارس نیز باید با تهدید های هموفوبیک مقابله کنند . باید آموزش های خاص برای مقابله با هرگونه خشونت جنسی به کودکان داده شود .

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...