این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کامشیار کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامشیار

هموفوبیا چیست؟

هموفوبیا چیست؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/03/25 0 نظر

گرچه پسوند فوبیا به طور کلی یک ترس غیر منطقی را تعیین می کند ، در مورد همجنسگرایان ، این واژه به یک نگرش از ناسازگاری خفیف تا نادیده گرفتن افرادی که از لحاظ جنسی یا رمانتیک به افراد مشابه جنسی جذب می شوند ، اشاره می کند.

هموفوبیا به لحاظ فرهنگی،  ترس و یا تعصب علیه همجنسگران است. که گاهی اوقات به شکل محدودیت یا در موارد شدید ،  قلدری و حتی خشونت علیه همجنسگرایان ظاهر می شود . این اصلاح در اواخر دهه 1960 ساخته شد و توسط جورج وینبرگ ، روانشناس بالینی آمریکایی ، در کتاب ( جامعه و همجنس گرایان سالم ) برجسته شد. این مقاله از کامشیار را مطالعه کنید.

هموفوبیا چیست؟
گرچه پسوند فوبیا به طور کلی یک ترس غیر منطقی را تعیین می کند ، در مورد همجنسگرایان ، این واژه به یک نگرش از ناسازگاری خفیف تا نادیده گرفتن افرادی که از لحاظ جنسی یا رمانتیک به افراد مشابه جنسی جذب می شوند ، اشاره می کند. هموفوبیا یک واکنش فرهنگی برای همجنسگرایی است . این نگرش نسبت  به همجنسگرایان به طور گسترده ای در بین فرهنگ ها متفاوت است. رابطه جنسی بین همجنسگرایان را رد می کنند.

تجزیه و تحلیل علمی / روانشناسی نگرش های ضد انسانی با یک اصطلاح جدید روبه رو می شود.  به این نگرش ، تعصب جنسی نیز گفته شود. به نظر می رسد این تعصب جنسی به تمام نگرش های جنسیتی منفی اشاره دارد. هم به همجنس گرایان و هم به افراد دوجنس گرا.

چه اتفاقی می افتد؟
افراد هموفوبیا  معمولا طوری رفتار می کنند که همجنس گرایان دچار آزار و اذیت می شوند. ممکن است به دلیل ظاهر ، رفتار ،  صفات فیزیکی یا حتی با خانواده هایی که افراد همجنسگرا در آنها زندگی می کنند ، مانند یک فرد غیر عادی رفتار می کنند. همانند تمام انواع آزار و اذیت ، ممکن است از طریق اسم گذاشتن ، گسترش شایعات ،  سوء استفاده های سایبری ،  سوءاستفاده جسمی ،  جنسی یا عاطفی باشد . به این ترتیب کسانی را که مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند را تحت فشار می گذارند. به گونه ای که برخی از آنها مدارس و محل زندگی خود را رها می کنند. این امر نه تنها بر عزت نفس ، سلامت روانی و رفاه افراد همجنسگرا تاثیر می گذارد ، بلکه می تواند بر حضور آنها در اجتماع و دستیابی به موقعیت های تحصیلی و شغلی تاثیر بگذارد . هموفوبیا می تواند شما را از جمع دوستان و خانواده جدا کند .


هموفوبیا چقدر رایج است ؟
96 درصد از دانش آموزان همجنسگرا مدرسه استون وال می گویند که سخنان هموفوبیک مانند: « خفیف » در موردشان استفاده می شود. 6 درصد از دانش آموزان می گویند که آنها توسط افرار هموفوبیا تهدید به مرگ شده اند. یک نظرسنجی از سوی انجمن ملی معلمان انگلستان نشان می دهد که شایع ترین عمل هموفوبیک سوءاستفاده جنسی کلامی است و اینکه افراد همجنسگرا را با نام های نامطبوع خطاب قرار می دهند. 58 درصد از افراد همجنسگرا آزار و اذیت از جانب افراد هموفوبیا را گزارش نمی دهند.

نکاتی درباره برخورد با هموفوبیا
در صورتی که شما مورد آزار و اذیت قرار گرفته اید ، باید به والدین خود بگویید  و به معلم مدرسه تان گزارش دهید. اظهارات یا رفتاری که با شما شده است را تعریف کنید اگر از کمک والدین یا معلم مدرسه نمی توانید استفاده کنید به یک بزرگتر قابل اعتماد دیگر بگویید تا به شما کمک کند تا این جریان را متوقف کنید. اگر احساس می کنید ممکن است در معرض رفتار تهاجمی قرار بگیرید ، پس خود را در معرض خطر قرار ندهید زیرا ایمنی شما مهم تر است .

اگر این آزار و اذیت به تهدید و خشونت منتهی شود ، باید به پلیس گزارش کنید . بسیاری از نیروهای پلیس دارای واحد های متخصص برای مقابله با این حوادث هستند .  اگر شما به صورت آنلاین و یا از طریق رسانه های اجتماعی مورد آزار و اذیت قرار می گیرید ، تصاویر را به عنوان شواهدی برای نشان دادن به والدین ، مدرسه یا پلیس خود نگه دارید.

والدین چه کار کنند ؟
والدین و مراقبان می توانند نقش مهمی در مقابله با تهدید هموفوبیا داشته باشند .

با فرزندان خود صحبت کنید آنها ممکن است خجالت زده و نگران باشند به این دلیل که شما فکر می کنید آنها همجنسگرا هستند ، بنابراین ممکن است چیزی در این مورد به شما نگویند. به یاد داشته باشید که هموفوبیا می تواند هر جوانی را بدون توجه به هویت جنسی خود تحت تاثیر قرار دهد. کودک شما باید بداند که اگر تصمیم بگیرد با شما درباره آزار و اذیت صحبت کند ، شما گوش خواهید داد و می توانید به آنچه که او به شما می گوید اعتماد داشته باشید .

فرزندتان را تشویق کنید تا جودو یا یکی دیگر از انواع دفاع شخصی را یاد بگیرد. این موضوع اعتماد به نفس آنها را تقویت می کند که در صورت لزوم می توانند از خود دفاع کنند .مدارس نیز باید با تهدید های هموفوبیک مقابله کنند . باید آموزش های خاص برای مقابله با این خشونت ها به کودکان داده شود .

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...