این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

فالوپلاستی چیست؟

فالوپلاستی چیست؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/07/21 نظر 0 بازدید 32

فالوپلاستی یک جراحی تأیید کننده جنسیت برای افرادی است که تراجنسی هستنداکثر افرادی که فالوپلاستی می کنند ابتدا در هنگام تولد (AFAB) زن تعیین می شدند.

 

فالوپلاستی یک جراحی تأیید کننده جنسیت برای افرادی است که تراجنسی هستنداکثر افرادی که فالوپلاستی می کنند ابتدا در هنگام تولد (AFAB) زن تعیین می شدند. این بدان معناست که آنها با واژن متولد شده اند ، بنابراین پزشکان جنسیت دختر را برای آنها تعیین کردند.
سپس ، در طول زندگی خود ، دچار اختلال جنسیتی شدند. ناراحتی که بسیاری از افراد تراجنسیتی و ناهماهنگ جنسیتی در طول زندگی خود احساس می کنند.
فالوپلاستی به افراد تراجنسی اجازه می دهد تا آلت تناسلی خود را به منظور تشخیص جنسیت واقعی خود و کاهش علائم مانند دیسفوری جنسیتی دریافت کنند.

 

اگر در اطراف مقعد و ناحیه تناسلی دچار زگیل شده اید مقاله درمان زگیل تناسلی را بخوانید .

 

نحوه عملکرد فالوپلاستی برای تأیید جنسیت

 

فالوپلاستی می تواند به افرادی که جنسیت درونی آنها با جنسیت آنها در بدو تولد متفاوت است و می خواهند از ویژگی های اولیه جنسی  مانند دستگاه تناسلی خلاص شوند ، کمک کند.

افراد AFAB که مردان هستند ، همچنین به عنوان مردان تراجنسیتی یا افراد جنسیتی شناخته می شوند ، همچنین می توانند از تستوسترون استفاده کنند تا باعث افزایش صدا ، رشد موهای صورت و تغییر در ترکیب بدن شود.علاوه بر جراحی فالوپلاستی ، چندین عمل جراحی تأیید کننده جنسیت نیز وجود دارد که عبارتند از:


جراحی بالا : یک جراحی قفسه سینه مردانه است که زمانی رخ می دهد که پزشکان سینه ها را برای ظاهر قفسه سینه جدا می کنند.
متویدیوپلاستی : پزشکان طی این عمل جراحی ، کلیتوریس را به آلت تناسلی تبدیل می کنند

هیسترکتومی: برداشتن رحم

اووفورکتومی: برداشتن تخمدان ها

واژینکتومی: برداشتن واژن

جراحی مردانگی صورت: پزشکان گونه ها ، پیشانی ، فک و/یا چانه شما را تقویت می کنند تا ظاهری مردانه داشته باشند.

جراحی تأیید جنسیت در گذشته جراحی تغییر جنسیت نامیده می شد. در حال حاضر ، برخی افراد ترجیح می دهند آن را جراحی تأیید جنسیت بنامند تا این واقعیت را نشان دهد که افراد ترنس همیشه جنسیت خود را دارند. جنسیت آنها تجدید نظر نمی شود.

 

در فالوپلاستی چه اتفاقی می افتد؟

 

در حین عمل فالوپلاستی ، پزشکان آلت تناسلی را از سایر قسمت های بدن شما ایجاد می کنند. این یک عمل جراحی با مراحل مختلف از جمله:

-طولانی شدن مجرای ادرار
-ایجاد نوک آلت تناسلی
-برداشتن واژن
-ایجاد کیسه بیضه
-کاشتن آلت تناسلی و کیسه بیضه
-ایجاد آلت تناسلی

برای ایجاد آلت تناسلی ، پزشکان معمولاً از سه ناحیه مختلف بدن انتخاب می کنند : بازو ، پا یا شکم. پزشک شما با شما همکاری می کند تا بهترین انتخاب را برای بدن شما پیدا کند. همه فالوپلاستی هریک از مراحل بالا را شامل نمی شود. شما می توانید بر اساس اهدافی که برای آلت تناسلی خود دارید کدام یک از این گزینه ها را انتخاب کنید.
گاهی اوقات عمل جراحی فالوپلاستی به طول می انجامد تا یک سال کامل شود. اگر مایل به انجام هیسترکتومی هستید ، پزشکان توصیه می کنند قبل از شروع فرآیند فالوپلاستی این کار را انجام دهید.سایر فالوپلاستی ها در طول یک جراحی طولانی تر اتفاق می افتد.

 

آلت تناسلی بعد از فالوپلاستی چگونه است؟

 

عملکرد آلت تناسلی پس از فالوپلاستی برای هر فرد متفاوت است. پزشک شما جراحی شما را با اهداف شخصی شما تنظیم می کند ، که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

-حفظ توانایی ارگاسم
-ایجاد و حفظ نعوظ
-توانایی ایستادن برای ادرار کردن

ابعاد اکثر آلت تناسلی بعد از فالوپلاستی حدود 5 تا 6 اینچ است. اندازه بستگی به در دسترس بودن پوست و بافت محل پیوند دارد.
پزشک شما می تواند با استفاده از ایمپلنت به شما اجازه دهد تا نعوظ داشته باشید. آنها می توانند کلیتور را به قاعده آلت تناسلی منتقل کنند تا احساسات را تقویت کنند. گزینه دیگر اتصال عصبی است. در این قسمت از عمل ، پزشکان اعصاب بافت اهدا کننده را به لگن شما متصل می کنند تا احساس را تقویت کنند.

 

چه کسانی واجد شرایط جراحی فالوپلاستی هستند؟

 

به طور کلی ، برای انجام فالوپلاستی باید:
-حداقل یک سال هورمون مصرف کنید
-حداقل یک سال به عنوان جنسیت خود زندگی کنید
-سن 18 یا بیشتر باشد
-درمان اختلال جنسیت جنسی را از متخصص بهداشت روان دریافت کنید
BMI- کمتر از 35 داشته باشید
-ترک سیگار
-حداقل 8 هفته قبل از عمل فالوپلاستی ، هیسترکتومی و/یا اووفورکتومی انجام دهید

خطرات فالوپلاستی


هر جراحی با برخی از خطرات همراه است ، از جمله فالوپلاستی. به طور کلی ، خطرات شامل عفونت ، درد ، خونریزی بیش از حد و آسیب بافت است. با این حال ، عوارض بالقوه خاصی برای فالوپلاستی وجود دارد از جمله:

-عوارض سوند : سوندی که ممکن است مجبور باشید چند هفته از آن استفاده کنید ممکن است مسدود یا پیچ خورده شود. همچنین می توانید هنگام استفاده از کاتتر دچار اسپاسم مثانه شوید. همچنین خطر عفونت ادراری نیز افزایش می یابد.

-از دست دادن فلپ: این زمانی است که بافت پیوندی جریان خون مناسب را دریافت نمی کند ،. در صورت تشخیص سریع ، پیوند همچنان می تواند ذخیره شود.

-تنگی مجرای ادرار: سفت شدن مجرای ادرار دفع ادرار را سخت تر می کند و می تواند شش تا 12 ماه پس از عمل رخ دهد.

 

بیشتر بخوانید : تغییر جنسیت چگونه انجام می شود ؟

 

بهبودی از فالوپلاستی

 

در حالی که اغلب می توانید حدود شش هفته پس از جراحی فالوپلاستی به فعالیت های معمول خود بازگردید ، بهبودی کامل بین 12 تا 18 ماه طول می کشد. ممکن است چند هفته پس از عمل جراحی فالوپلاستی برای ادرار کردن نیاز به استفاده از کاتتر داشته باشید.اگر قصد دارید برای جراحی فالوپلاستی به شهر دیگری سفر کنید ، احتمالاً بعد از هر عمل جراحی باید چند هفته در شهر بمانید.


 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...