این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش یار کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش یار

زودانزالی چیست؟ آیا شما واقعا زود انزالی دارید؟

زودانزالی چیست؟ آیا شما واقعا زود انزالی دارید؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/01/21 نظر 0 بازدید 461

بسیاری زنان و مردان هنوز نمی دانند تعریف درست و علمی زودانزالی چیست؟ انزال ترشح مایع منی از بدن است. زودانزالی (PE) زمانی است که انزال زودتر اززمانی اتفاق می افتد که یک مردیا همسرش در طول رابطه جنسی دوست دارد. گاهی نیز به عنوان انزال سریع، و یا انزال اولیه شناخته شده است. PE ممکن است نگرانی بسیاری از مردان در جهان باشد.

بسیاری زنان و مردان هنوز نمی دانند تعریف درست و علمی زودانزالی چیست؟ انزال ترشح مایع منی از بدن است. زودانزالی (PE) زمانی است که انزال زودتر اززمانی اتفاق می افتد که یک مردیا همسرش در طول رابطه جنسی دوست دارد. گاهی نیز به عنوان انزال سریع، و یا انزال اولیه شناخته شده است. PE ممکن است نگرانی بسیاری از مردان در جهان باشد.

اگر رابطه جنسی لذت بخش نباشد و روابط را تحت تاثیر قرار دهد، می تواند باعث ناامیدی و ایجاد افسردگی در شما شود. مشاوره جنسی و یا مراجعه به یک متخصص سکس تراپی می تواند به شما در درمان زود انزالی کمک کند. گاهی اوقات درمان زودانزالی شامل درمان اختلال نعوظ و یا استفاده از یک روش تقویت نعوظ نیز میشود.

در ایالات متحده، حدود 1نفر از هر 3 مرد 18 تا 59 ساله با زود انزالی مشکل دارند. مشکل اغلب به نظر روانشناختی است، اما عوامل بیولوژیکی یا زیست شناختی نیز ممکن است نقش داشته باشد.

انزال چگونه عمل می کند ؟

انزال توسط سیستم عصبی مرکزی کنترل می شود. هنگامی که مردان از طریق تحریک جنسی تحریک می شوند، سیگنال ها به نخاع و مغز ارسال می شود. وقتی مردان به سطح مشخصی از هیجان می رسند، سیگنال ها از مغز شما به ارگان های تناسلی ارسال می شود. این باعث می شود که اسپرم از طریق آلت تناسلی آزاد شود(انزال).

انزال 2 مرحله دارد : انتشار و خروج.

مرحله 1: انتشار

انتشار زمانی است که اسپرم از بیضه ها به پروستات حرکت می کند و با مایع منی مخلوط می شود تا اسپرم را تولید کند. وازدفران لوله هایی است که اسپرم را از بیضه ها عبور می دهند از طریق پروستات به پایه آلت تناسلی

مرحله 2: خروج

اخراج زمانی است که عضلات در پایه آلت تناسلی مردند. این باعث می شود اسپرم از آلت تناسلی مرد. معمولا، انزال و ارگاسم (اوج) اتفاق می افتد در همان زمان. برخی از اوقات انسان بدون انزال در بیشتر موارد، نعوظ پس از این مرحله برطرف می شود.

انزال زودرس و اختلال نعوظ (ED) :

گاهی اوقات PE برای مردانی که مشکلات اختلال نعوظ یا ED دارند مشکلات فراوانتری ایجاد میکند. این زمانی است که مردان قادر به ایجاد یا نگهداری نعوظ که به اندازه کافی برای فعالیت جنسی مناسب است ، نمیشوند. از آنجایی که نعوظ پس از انزال، از بین میرود ، به سختی میتوان تشخیص داد که مشکل اصلی زود انزالی است یا اختلال نعوظ.ED باید ابتدا درمان شود. انزال زودرس ممکن است پس از درمان اختلال نعوظ وجود نداشته باشد.
 

سروتونین :

بر اساس مطالعات انجام شده ، هنوز به طور واضح درک نشده که نقش سروتونین در ایجاد زودانزالی چیست؟. سروتونین یک ماده طبیعی ساخته شده توسط اعصاب است. مقدار زیاد سروتونین در مغز زمان انزال را افزایش می دهد. مقادیر کم می تواند زمان انزال را کوتاه کند و منجر به PE شود.

مسائل روانشناسی :

مسائل مربوط به سلامت روان می تواند در موارد زیر دخیل باشد :

افسردگی موقت
فشار عصبی
احساس گناه
انتظارات غیر واقعی درباره عملکرد جنسی
سابقه سرکوب جنسی
عدم اطمینان کلی
مشکلات روابط
مدیریت مشکلات عاطفی اغلب کمک می کند.

مسائل مرتبط دیگر :

PE و سن
انزال زودرس می تواند در هر سنی اتفاق بیفتد. پیری علت مستقیم PE نیست، اما پیری باعث تغییرات در نعوظ و انزال می شود. برای مردان مسن تر، نعوظ ممکن است به اندازه شرکت یا بزرگ نیست. ممکن است انقباضات طولانی مدت قبل از انزال رخ ندهد. احساس اینکه انزال اتفاق می افتد ممکن است کوتاه تر باشد. این تغییرات به طور طبیعی منجر به انسداد زودرس انسان می شود.

PE و شریک زندگی تان
اگر دچار زودانزالی هستید، ممکن است احساس کنید که تا حد زیادی صمیمیت جنسی خود را با شریک جنسی تان از دست می دهید . شما ممکن است عصبانی، شرمنده و ناراحت باشید و از شریک زندگی خود دور شوید. انزال زودرس نه تنها بر شما تاثیر می گذارد، بلکه بر شریک زندگی شما تاثیر می گذارد. شریک زندگی شما ممکن است با کمتر شدن صمیمیت جنسی، احساس سرکوب و ناراحتی کند.

تمریناتی مانند تمرینات کگل برای مردان و یا تکنیک فشار، ممکن است برای طولانی شدن زمان انزال مفید باشد. مهمتر از همه، یک زن و شوهر باید راه هایی برای استراحت و آرام کردن بدن یاد بگیرند. نگرانی و استرس (مانند اضطراب عملکردی) فقط روند زودانزالی را بدتر میکنند.

علل زودانزالی چیست؟

عوامل مختلف روحی و فیزیکی می تواند منجر به شروع ناگهانی زودانزالی شوند شود.

علل فیزیکی مشترک عبارتند از:

مشکلات پروستات
مشکلات تیروئید – غده تیروئید بیش از حد فعال یا غیر فعال است

علل روانی زودانزالی چیست؟

شایع ترین علل روانی زودانزالی عبارتند از:

افسردگی
فشار
مشکلات روابط
اضطراب در مورد عملکرد جنسی (به ویژه در شروع یک رابطه جدید، یا زمانی که یک مرد قبلا مشکلاتی را با عملکرد جنسی داشته است)

اگرچه نادر است اما ممکن است یک مرد همیشه انزال زودرس را از زمانی که از نظر جنسی فعال شده است، تجربه کند. تعدادی از علل احتمالی این عبارتند:

عادت کردن – نقش تجربیات جنسی اولیه در دوران نوجوانی در ایجاد زودانزالی چیست؟ . به عنوان مثال، اگر نوجوان خود عادت کند که برای جلوگیری از دستگیری حین خودارضائی به سرعت ارضا شود، درآینده به سختی میتواند این عادت را بشکند.
تجربه جنسی جنایی از دوران کودکی – این می تواند از خودارضایی گرفته تا سوء استفاده جنسی باشد.
یک گرایش و اعتقادات سخت به سکس مانند احساس گناه هنگام سکس.
به دلایل زیست شناختی – بعضی از مردان ممکن است آلت تناسلی خود را بیش از حد حساس بیابند که باعث میشود به سرعت تحریک شده و انزال اتفاق بیافتد.


بروزرسانی :  98/09/20

By : R .Tabrizaki

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...