این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

انزال رتروگراد چیست؟

انزال رتروگراد چیست؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/11/07 نظر 0 بازدید 294

در مردان ، ادرار و انزال هر دو از طریق مجرای ادرار عبور می کنند. یک عضله یا اسفنکتر در مجاورت گردن مثانه وجود دارد که به نگه داشتن ادرار تا آمادگی ادرار کمک می کند.در انزال رتروگراد ، این عضله منقبض نمی شود.

 

در مردان ، ادرار و انزال هر دو از طریق مجرای ادرار عبور می کنند. یک عضله یا اسفنکتر در مجاورت گردن مثانه وجود دارد که به نگه داشتن ادرار تا آمادگی ادرار کمک می کند.در زمان ارگاسم ، همان عضله منقبض می شود تا انزال به مثانه نرسد. این اجازه می دهد تا از طریق مجرای ادرار عبور کرده و از نوک آلت تناسلی مرد خارج شود.در انزال رتروگراد ، این عضله منقبض نمی شود. از آنجا که آرام می ماند ، انزال در مثانه شما پایان می یابد. نتیجه چیزی است که ارگاسم خشک نامیده می شود. علیرغم عدم انزال ، این احساس یک ارگاسم طبیعی است و معمولاً بر لذت جنسی تأثیر نمی گذارد.انزال رتروگراد یک بیماری یا تهدید جدی برای سلامتی شما نیست.


علائم انزال رتروگراد

 

علامت اصلی انزال رتروگراد این است که هنگام ارگاسم ، مایع منی بسیار کم است یا اصلا نیست. به این دلیل که منی به جای مجرای ادرار به مثانه شما راه پیدا کرده است.از آنجا که مایع منی با ادرار مخلوط می شود ، ممکن است متوجه شوید که بلافاصله بعد از رابطه جنسی ادرار شما کمی ابری به نظر می رسد.

 

تاثیر انزال رتروگراد بر باروری 

 

انزال رتروگراد قدرت باروری شما را مختل می کند ، اما دلیل شایع ناباروری نیست. این تنها حدود 3/0 تا 2 درصد از مشکلات ناباروری است.انزال رتروگراد به این معنی نیست که اسپرم شما زنده نیست. در عوض ، ناباروری رخ می دهد زیرا اسپرم به رحم همسرتان نمی رسد .

 

علت انزال رتروگراد 

 

در حالی که برخی دیگر از مشکلات انزال می تواند علل روانشناختی داشته باشد ، اما انزال رتروگراد نتیجه یک مشکل جسمی است.این می تواند توسط هر چیزی که در بازتاب عضله در دهانه مثانه تأثیر می گذارد ایجاد شود.انزال رتروگراد یک عارضه جانبی بالقوه برخی از داروها است ، از جمله داروهای تجویز شده برای درمان بزرگ شدن پروستات ، فشار خون بالا یا افسردگی.
همچنین می تواند به دلیل آسیب عصبی ناشی از شرایط خاص باشد ، مانند:

-دیابت
-بیماری پارکینسون
-آسیب نخاعی
جراحی برای سرطان پروستات می تواند به اعصاب آسیب رساننده بر پروستات ، وزیکولهای منی و مثانه آسیب برساند. نوعی جراحی به نام برداشتن مجاری ادرار از پروستات باعث آسیب به دریچه مثانه می شود.مهمترین دلایل انزال رتروگراد جراحی پروستات و جراحی مثانه است.

اگر مرتباً دچار ارگاسم خشک می شوید ، بهتر است به پزشک مراجعه کنید. اگرچه انزال رتروگراد برای سلامتی شما مضر نیست ، دلایل دیگری برای ارگاسم خشک وجود دارد. همچنین می توانید یک بیماری زمینه ای داشته باشید که باید رفع شود.پزشک شما احتمالاً معاینه بدنی انجام می دهد تا ناهنجاری های آشکار را بررسی کند. 
حتماً به پزشک خود بگویید:
-چه مدت و چند بار ارگاسم خشک داشته اید
-علائم دیگری که مشاهده کرده اید
-اگر از هرگونه بیماری مزمن یا آسیب دیدگی قبلی مطلع هستید
-در مورد هر دارویی که مصرف می کنید
-اگر شما به دلیل سرطان تحت درمان قرار گرفته اید 
آزمایش ادرار روش خوبی برای فهمیدن این است که آیا عدم انزال به دلیل انزال رتروگراد است. قبل از تهیه نمونه ادرار ممکن است از شما خواسته شود که خودارضایی کنید. اگر ادرار شما حاوی مقدار زیادی اسپرم باشد ، تشخیص انزال رتروگراد خواهد بود.
اگر ادرار پس از ارگاسم شما مایع منی ندارد ، ممکن است در تولید اسپرم یا مشکل دیگری وجود داشته باشد. برای آزمایش بیشتر ممکن است لازم باشد به یک متخصص ناباروری یا پزشک دیگر مراجعه کنید.

 

آیا انزال رتروگراد قابل درمان است؟

 

انزال رتروگراد لزوماً به درمان نیاز ندارد. این نباید در لذت جنسی شما تداخل ایجاد کند و هیچ خطری برای سلامتی شما ندارد. اما روش های درمانی وجود دارد .
وقتی ناشی از دارو باشد ، با قطع مصرف دارو باید برطرف شود. با این حال تا زمانی که با پزشک خود صحبت نکنید ، مصرف داروهای تجویز شده را قطع نکنید. 

 

بیشتر بخوانید : آیا مایع قبل از انزال (پیش آب ) باعث حاملگی می شود؟

 

آیا انزال رتروگراد عارضه ای دارد؟

 

انزال رتروگراد درد ایجاد نمی کند و منجر به عوارض جدی در سلامتی نمی شود و مانع از نعوظ یا ارگاسم نمی شود.اگر عدم انزال باعث پریشانی شما شود ، مطمئناً می تواند در لذت جنسی شما اختلال ایجاد کند.مهمترین عارضه ناباروری است .

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...