این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش کاملا محفوظ می باشد

برای تماس تصویری با پزشک از لینک درخواست تماس وارد شوید.ضمنا  ازپذیرفتن بیماران حضوری بدون دستکش و ماسک معذوریم. برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از پذیرفتن همزمان بیماران در کلینیک اجتناب خواهد شد.

کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامش

ناتوانی جنسی جوانان رو به افزایش است

ناتوانی جنسی جوانان رو به افزایش است
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/01/21 نظر 0 بازدید 11,685

ناتوانی جنسی جوانان اتفاقی است که جدیدا زیاد دیده می شود. به طور روزمره شاهدهستیم که جوانان بسیار بیشتر از گذشته برای تقویت نعوظ به کلینیک مراجعه می کنند. اختلال نعوظ به یک پدیده در حال رشد تبدیل شده است که هر چقدر به جلو پیش می رویم بیشتر در جوانان شیوع پیدا خواهد کرد.

ناتوانی جنسی جوانان اتفاقی است که جدیدا زیاد می بینیم. به طور روزمره شاهدهستیم که جوانان بسیار بیشتر از گذشته برای تقویت نعوظ  و یا درمان آختلال نعوظ  به کلینیک مراجعه می کنند. اختلال نعوظ به یک پدیده در حال رشد تبدیل شده است که هر چقدر به جلو پیش می رویم بیشتر در جوانان شیوع پیدا خواهد کرد. اکثریت مردان معمولا در سنین بزرگسالی و بالای 40 سال با مشکل ایجاد و یا حفظ حالت نعوظ مواجه می شوند اما متأسفانه چند سالی است که ناتوانی جنسی در جوانان نیز شایع شده است.

 

آزمون عفونت جنسی زنان

 

ناتوانی جنسی در 20 سالگی :

انجمن پزشکی آمریکا (AMA) تخمین می زند که بیش از 30 میلیون مرد در ایالات متحده تجربه ناتوانی جنسی دارند و آن ها انتظار دارند که این تعداد تا سال 2025 دو برابر شود. این امر عمدتا به دلیل این واقعیت است که اختلال نعوظ در حال تحت تأثیر قرار دادن بیشتر جوانان در سنین 20 تا 30 سالگی می باشد و ناتوانی جنسی جوانان پدیده ای رو به گسترش است.
ناتوانی جنسی در جوانان و بخصوص در دهه سوم زندگی بسیار شایع شده است و این می تواند نشانه ای از خطرات جدی سلامت برای بسیاری از مردان جوان باشد.

رگ های خونی در آلت تناسلی مردان بسیار کوچکتر از سایر قسمت های بدن می باشند در نتیجه علائم اختلال نعوظ به طور معمول در طولانی مدت قبل ازمشکلات جدی مانند حمله قلبی یا سکته مغزی رخ می دهند. بنابراین هنگامی که یک مرد سالم در 20 سالگی با علائم اختلال نعوظ روبرو می شود امری بسیار نگران کننده است. در کلینیک سکس تراپی در صورت برخورد با اختلال نعوظ جوانان حتما بررسی های قلبی و عروقی لازم است.

مطالعات علمی در باره ناتوانی جنسی جوانان :

مطالعه ای که بر روی بیش از 400 مرد صورت گرفته بیانگر این موضوع است که از هر 4 مرد جدیدی که دچار اختلال نعوظ می شوند یک نفر آن ها زیر 40 سال سن دارد. حقیقت تلخ تر اینکه نیمی از مردان جوان در این مطالعه علائم اختلال نعوظ شدید را نشان می دهند. در پایان، این نتیجه از این مطالعه گرفته شد که علت اصلی ناتوانی جنسی جوانان عادت های بد و شیوه های غلط سبک زندگی آنان است که می توان به مصرف سیگار و فست فود ها  اشاره نمود.

سیگار کشیدن به همراه چربی خون بالا از جمله عوامل مستعد کننده برای ابتلاء افراد به مشکل ناتوانی جنسی است. با توجه به پایین آمدن سن اختلالات قلبی عروقی بنابراین به محض مشاهده اختلال نعوظ در یک جوان باید برای پیشگیری از عوارض قلبی به سرعت اقدام کرد.

در مواردی بیمار جوانی با مشکل اختلال نعوظ مراجعه می کند و بعد از پیگیری برای درمان و همچنین انجام تست های تشخیصی متوجه می شویم بیمار در معرض یک سکته مغزی وسیع بوده است. لذا باید ناتوانی جنسی جوانان راباید جدی گرفت.

چرا باید رابطه جنسی داشته باشیم؟

 

عوارض ناتوانی جنسی جوانان :

اکثر پزشکان و محققان اختلال نعوظ را یکی از مشکلات سلامت جنسی افراد می دانند که در کوتاه مدت باعث بوجود آمدن سایر مشکلات سلامت جسمی نخواهد شد ولی در دراز مدت باعث ایجاد مشکلاتی می شود که درمان این عوارض به راحتی امکان پذیر نیست بخصوص وقتی که این اختلال نعوظ در جوانی اتفاقی بیافتد.

در کلینیک گاهی بیمار با مشکل افسردگی مراجعه می کند. وقتی بررسی بیشتر صورت می گیرد سابقه یک اختلال نعوظ در چند سال گذشته در وی وجود داشته است. در بعضی موارد یک اختلال رابطه ای در بین فرد و همسرش بوجود آمده و تنش موجود باعث ایجاد اضطراب در زوجین شده است و بعد از درمان شلی نعوظ می بینیم کاملا این تنش و اضطراب از بین می رود. در هر صورت این موردی است که باید به آن توجه شود و اگر در زمان مناسب و به زودی تحت درمان قرار نگیرد، عوارض اختلال نعوظ برای فرد و زندگی او یک امر آسیب رسان به شمار خواهد رفت.

عوارض ناتوانی جنسی جوانان در روابط زناشویی :

مراجعین جوان بسیاریوجود دارند که با علایمی نظیر اختلال نعوظ سالها دست به گریبان بوده و آن را نادیده گرفته اند. این افراد معمولا زمانی مراجعه می کنند که با مشکلات جدی رابطه ای با همسزشان مواجه شده اند. با توجه به اینکه شاید اختلال نعوظ مشکل چشمگیری را برای سلامت جسم به وجود نیاورد اما نمی توان نقش آن را در روابط زناشویی افراد نادیده گرفت چرا که عوارض ناتوانی جنسی جوانان می تواند زندگی فرد را کاملا تحت تاثیر قرار دهد و برای سالهای متمادی تنش های جدی در زندگی زناشویی بوجود آورد.

عدم رضایت از روابط جنسی :

در افراد مبتلا به ناتوانی جنسی جوانان برخلاف افراد با سن بالا، معمولا در ابتدای شروع رابطه با همسر آلت تناسلی کاملا سفت شده و نعوظ عالی است. اما پس از دخول توانایی حفظ حالت نعوظ از بین خواهد رفت و توان انجام آن از فرد گرفته خواهد شد. در نتیجه یک نارضایتی جنسی برای خود فرد و شریک جنسی او به وجود می آید.

بروز مشکل در فرآیند باردار شدن همسر :

به دلیل عدم توانایی در برقراری رابطه جنسی، زوجین با بروز مشکل در فرآیند بارداری و فرزنددار شدن مواجه خواهند شد.

برخی از مشکلات روحی نیز جزو عوارض اختلال نعوظ به شمار می روند:

  • اضطراب
  • افسردگی
  • کاهش اعتماد بنفس
  • استرس

درمان ناتوانی جنسی چگونه است؟

جهت رفع عوارض ناتوانی جنسی جوانان باید درمان را شروع کرد و خوشبختانه در عصر حاضر انواع مختلف درمان اختلال نعوظ موجب شده است تا مردان بتوانند در روابط زناشویی خود به خوبی عمل کنند و رابطه رضایت بخشی با همسر خود داشته باشند.بعضی از راه های درمان عبارتند از :

  •  تقویت نعوظ با شاک ویو
  • تقویت نعوظ با دارو 
  • تقویت نعوظ با ورزش

جالب است بدانید که هر نوع درمانی نیز بر روی مردان اثربخش نخواهد بود و برای یافتن یک راهکار مناسب نباید به هیچ عنوان به خود درمانی روی آورد. در این زمینه، درمان هایی جدید ارایه شده که مرد می تواند شور و شوق از دست رفته زندگی جنسی خود را مجددا بدست آورد.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 7

آخرین دانلود های رایگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار ومطالب سایت با خبر شوید...